short shifter

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
niecek

Astro-maniak
Posty: 165
Rejestracja: 07 gru 2007, 21:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: potęgowo
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: niecek »

to że są inne wymiary to zauważyłem (wszak potrafię czytać) jednak po co?
"co to daje" to mnie zastanawia...??
moja asterka
[External Link Removed for Guests]
sprzedam części silnikowe astra 1.4 oraz dużo części do astry 1.6 [External Link Removed for Guests]

Kryniu99

Astro-maniak
Posty: 297
Rejestracja: 24 lip 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Iłowa kolo ZG
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Kryniu99 »

Daje to skrocenie dystansu jaki musi pokonac drazek zmiany biegow pomiedzy poszczegolnymi biegami. Jak zmieniasz bieg np z 1 na 2 to masz strasznie maly skok. Tyle ze ja nie wiem gdzie to sie montuje a chcial bym sobie cos takiego zalozyc :D
Polityka - niekaralna forma kradzieży :D
[External Link Removed for Guests]
Jeśli pomogłem kliknij POMÓGŁ

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

montujecie to pod maską. Pomiędzy skrzynią a rurką wybieraka skrzyni biegów
[External Link Removed for Guests]

[ Dodano: 2009-02-09, 22:15 ]
fajna sprawa jest z tym bo opcja skrócenia lewarka nie wchodzi w grę :/ da się obnizyć gałkę zmiany biegów o 1,5cm max zachowując podnoszony wsteczny - natomiast wymiana tej blaszki skraca skok drążka zmiany biegów bez żadnych konsekwencji

Kryniu99

Astro-maniak
Posty: 297
Rejestracja: 24 lip 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Iłowa kolo ZG
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: Kryniu99 »

No wydaje mi sie ze to dos ciezka operacja. JOszi, Planujesz to w najblizszym czasie??
Polityka - niekaralna forma kradzieży :D
[External Link Removed for Guests]
Jeśli pomogłem kliknij POMÓGŁ

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

w najbliższym czasie to nie bo muszę sobie skombinować drugą taką przekładnię i na niej eksperymentować. Dostęp do tego jest w miarę ok a wymiana to pół godzinki więc nie będzie tak źle.

Myślałem nad tym już wcześniej i chyb najlepszym rozwiązaniem będzie przerobienie oryginalnej blaszki, czyli wycięcie tej tulejki i wspawanie jej po lekkim przesunięciu. Najmniej przy tym wyjdzie roboty a tych zewnętrznych gówienek i tak nie trzeba przesuwać :D

[ Dodano: 2009-02-10, 00:03 ]
ewentualnie zrobić wszystko od podstaw ale to już trzeba by mieć tokarkę i najlepiej kogoś z dostępem do lasera :D

melanrz

Astro-maniak
Posty: 214
Rejestracja: 03 sty 2008, 16:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: melanrz »

JOszi, podziwiam Twoj zapal i tak patrzac to w sumie sie nie dziwie bo tak naprawde jesli ktos si dobrze przyjzy to nie jest sprawa jakos specjalnie trudna.. wystarcza checi i.... ktos kto sie wezmie za robote... Ja jstem w stanie w spolce z kims( badz nawet z 2 czy 3 osobami) wylozyc kase na skrzynie biegow do eksperymentow w zamian za to, ze jesli wyjdzie, to potem przecudujemy moja skrzynke:) :m

[ Dodano: 2009-02-10, 00:49 ]
W mojej bylej szkole mieli tokarek kilka i z tego co pamietam mozna bylo przyjsc, poprosic i uczniowie robili pod okiem nauczyciela to, co chcial klient jesli chodzi o tokarzenie;)

Kryniu99

Astro-maniak
Posty: 297
Rejestracja: 24 lip 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Iłowa kolo ZG
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: Kryniu99 »

JOszi, Jesli bedziesz wykonywał takie cos to bardzo bym prosil o mala fotorelacje. Ja mam dostep do dobrego sprzetu (lasery, tokarki i inne fajne obrabiarki) bo moj tata pracuje w hucie. Jesli komus by to wyszlo to z checia zrobil bym cos takiego u siebie. Moze zabral bym sie za jakas wieksza produkcje takich czesci. :m
Polityka - niekaralna forma kradzieży :D
[External Link Removed for Guests]
Jeśli pomogłem kliknij POMÓGŁ

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

Heh ja mam tokarkę ale nie mam prądu do niej :D no ale w pobliskim zakładzie mam majstra co by mi wytoczył takie tulejki, co do mocowań na te kulki to myślę że najlepiej by było przełożyć z oryginalnego albo dokupić coś podobnego np od wycieraczek jakiejś ciężarówki

Kryniu99

Astro-maniak
Posty: 297
Rejestracja: 24 lip 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Iłowa kolo ZG
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: Kryniu99 »

Mysle ze w dobrym zakladzie i takie kulki zrobia :D Ja jakbym sie za to bral to napewno sam bym tego nie montowal. Prosil bym kogos z forum co sie na tym zna.
Polityka - niekaralna forma kradzieży :D
[External Link Removed for Guests]
Jeśli pomogłem kliknij POMÓGŁ

ODPOWIEDZ