Przednia centralna wycieraczka

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Gibon

Astro-maniak
Posty: 61
Rejestracja: 27 paź 2007, 20:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrowiec
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: Gibon »

Sorki ze to powiem ale może warto przemyśleć ze za to leci dowodzik i pomyśleć o przegladzie ??

kargul

Astro-maniak
Posty: 1000
Rejestracja: 06 kwie 2007, 21:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostromecko
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: kargul »

Jakos watpie ze nagle pan wladza zuwazy ze mamy jedna wycieraczke :P No chyba ze faktycznie bedzie stala na srodku :P
Kupię błotnik przedni od strony kierowcy. Najlepiej w kolorze grafit.

- O widzę kupiłeś sobie golfa ?
- Nie..Zająłem drugie miejsce w konkursie..
- Aha..A co bylo za pierwsze ??
- Worek ziemniaków :mrgreen:

Gibon

Astro-maniak
Posty: 61
Rejestracja: 27 paź 2007, 20:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrowiec
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: Gibon »

No jak na środku to ciezko nie zauwazyć chyba ze Pan Władza wczorajszy :D A kłucenie ze np to jest z fiata uno i ma homologacje nic nie da ponieważ tak ma homologacje ale to fiata uno czy tam mesia a nie Astry.

Gibon!

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 23 gru 2007, 17:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sulęcin [LUBUSKIE]
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: Gibon! »

witam!chodzi mi o wykonanie pojedynczej wycieraczki w astrze F!probowalem ostatnio robić samemu bez zadnych podpowiedzi itd ale wyszlo na to ze popilowalem i pospawalem co tylko sie dalo a i tak nie zorbilem, probwoalem tylu kombinacji ze nigdy mi nie wychodzilo!dlatego zwracam sie do was tzn tych co maja taką o jakas krotka instrukcje jak ja zrobic..lszukalem nawet materialow w necie jak to zrobic ale nigdzie nie jest dokladnie opisane...wiec moge polegac tylko na sposobach w jaki zrobili to inni!Aha odpadaja metody takie jak np przerobka do vw np golf II,III!POZDRAWIAM

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Samemu to raczej ciezko to zrobic. Zwykla wycieraczka smiga na okolo 90 stopni a taka jak bys chcial to musialaby smigac na prawie 180 (no powiedzmy 160) Przerobka taka polegala by na dolozeniu koł na tych pretach mocujacych ramie. Na jednym byloby kolo o srednicy dwa razy wiekszej niż na tym precie po srodku maski. Oba kola trzebaby sprzegnac paskiem (klinowym albo zastosowac kola zebate z łańcuchem). Jest to wykonalne bo mialem to robic w poprzednim aucie ale jakos z braku czasu pomysł umarł. Mozna tez wykozystac jakis mechanizm wycieraczek z szyby tylnej albo od uno itp i to chyba prosciej by bylo ale czy taniej to niewiem. Mozna tez sprzedac swoj mechanizm i zakupic taki od uno i wtedy sie wyjdzie prawie na zero.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Awatar użytkownika
prymus009

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2008, 23:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: prymus009 »

Zapraszam na forum ATT.
Tam rozwiazanie bylo opisane:

[External Link Removed for Guests]

Gibon!

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 23 gru 2007, 17:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sulęcin [LUBUSKIE]
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: Gibon! »

nie no co ty jest latwiejszy sposob na to...znalazlem ale jest starsznie zagmatwany opis i nie umiem sam zrobic wiec czekam na jakies podpowiedzi

[ Dodano: 2008-02-09, 23:13 ]
Tak naprawde czytalem juz dawno tamten temat i nic z niego wynika..nie wiadomo dokladnie ktore ramie o ile wytdluzyc lub skrocic..pytalem uzytkownikow wypowiadajacych sie w temacie ale malo ktory jest w stanie mi pomoc..bo albo juz nie ma astry albo nei pamieta jak to sie robi

ODPOWIEDZ