Ambitny Projekt Ale Czy Realny?

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Lewwy

#11

Nieprzeczytany post autor: Lewwy »

a Dokumentacja i Umowa chodzi mi o Poruszanie sie w biurokracji... czy tam trzeba cos zglaszac ( zapewne tak ale gdzie i jak) bo mam tam tak jakby rodzine ^^ to mogli by mi pomuc no ale trzeba wiedziec co i jak. Bo Cos Mysle ze za latwo bylo by kupic tam autko wracajac tym autkiem do polski na granicy clo i tu tylko przerobic za rejestrowac i smigac....

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: wencik »

Lewwy pisze:do polski na granicy clo i tu tylko przerobic za rejestrowac i smigac...
cła za auto nie płacisz na granicy. tzn ja płaciłem u siebie w gdyni w urzędzie celnym


Jakie są formalności po sprowadzeniu samochodu masz gdzieś na forum opisane.
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

Lewwy

#13

Nieprzeczytany post autor: Lewwy »

No WIec Co do Anglika.... znalazlem na Ebay-u Vectre B
[External Link Removed for Guests]

Na 1 rzut Oka Zarabiscie bo po przeliczeniu na polskie to tylko 3773zl
Teraz + Zrobienie tego np. Kupie przud Vectry albo Po KUpuje ze Szrotu czy innego zrodla... ale kupienie przodu to cena 3000zl czyli mamy juz 6700zl. Tylko trzeba oplacic jeszcze to Cło i go Ubezpieczyc + LPG! :evil: :evil: :evil: czyli nastepne 1700zl... lacznie daje 8400zl... Ogulnie to Duzo Tanio niz w Polsce... ale niewiem czy sie zmieszcze z funduszami....

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

tylko że np vectra b jest łatwiejsza do przeróbki. kolumna zostaje ta sama, maglownica też - musisz tylko węże dłuższe dorobić

potem poprzedłużać wiązkę i wymienić deskę + przełożyć pedały na druga stronę i w sumie finito z modyfikacji mechanicznych

do tego dolicz lampy i pewnie jeszcze coś dojdzie - jak poszukasz dobrze na szrotach to pewnie w 2 kaflach się wyrobisz albo i nawet w mniejszej kwocie. Pogoogluj trochę bo kiedyś na necie widziałem calkiem dokładny opis przeróbki VB

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: wencik »

a co jest z lampami że trzeba wymieniać?
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

3ndr1u_GS

Astro-maniak
Posty: 215
Rejestracja: 06 paź 2007, 23:37
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: 3ndr1u_GS »

wencik, u nich jest ruch na odwrot niz u nas i pewnie lampy maja inny kat swiecenia bynajmniej mi sie tak wydaje bo moim zdaniem kat jest inny i niezalezy od ustawienia :) tak samo czytalem ze lusterka maja inny kat i w niektorych trzeba wymienic tez :)
[External Link Removed for Guests]

ALAN 102 + MIDLAND ML-145 - DZIURA :)

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

dobrze mówisz. lampy z angli doświetlają lewe pobocze a europejskie prawe

tak więc jak wjedziesz anglikiem do ruchu prawostronnego to będziesz oślepiał kierowców jadących z naprzeciwka :/
Np francuzi karają dużymi mandatami anglików jeśli ci nie zakleją w swoich lampach punktu odpowiadającego za doświetlanie lewego pobocza

Lewwy

#18

Nieprzeczytany post autor: Lewwy »

Lampy lusterka do wymiany z tego co sie dowiedzialem :) ale Vectra o tyle poszli na latwizne ze z Europejczyka bez problemu zroisz anglika a z anglika europejczyka podobno pod spodem (deski) sa zaslepki dla Europejskich mocowan i na odwrot. jeszcze mam pytanie Jak z Biegami?? Bo Unas 1ka to do siebie a u nich tez do siebie?? ( ze w Lewo a u nich w Prawo)

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

biegi chyba są tak jak u nas

Mordoklej

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 08 maja 2007, 19:50
Imię: Jacek
Auto: Astra 2.2 SRI
Silnik: Z22SE
Lokalizacja: Northampton, UK
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: Mordoklej »

JOszi pisze:biegi chyba są tak jak u nas
Na 100% tak samo ;)
2004 VAUXHALL ASTRA G 2.2 SRI
PRODRIVE BODYKIT, SPRĘŻYNY APEX 35/35, FELGI 17 CALI Z VAUXHALL VECTRA ELITE, WYDECH IRMSCHER
OPONY HANKOOK VENTUS V12 EVO 215/40 R17 Y

ODPOWIEDZ