Ambitny Projekt Ale Czy Realny?

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Lewwy

Ambitny Projekt Ale Czy Realny?

#1

Nieprzeczytany post autor: Lewwy »

Witam Jestem Nowym Uzytkownikiem forum ;) Ale mam bardzo Wazne Pytanie
Miedzy innymi po 1. Chcial bym Wsadzic do Astry F (91-93)
Silnik 1.6 ECOTEC
Czy Musial bym Zmienac Skrzynie??

A Moj Ambitny Projekt to Wsadzenie Silnika 2.0 T od Calibry do Malej Asterki wraz ze Skrzynia i Zawieszeniem i przeniesieniem napedu.
Chcial bym sie dowiedziec czy ktos cos takiego PRobowal i czy jest to mozliwe.
Prace bede wykonywal Recznie (sam z Kolega) Zaplecze Sprzetowe Duze (tokarki frezarki spawarki i duzo innych pierdul).
na Tego SWAPA z Calibry Chce Przeznaczyc Okolo 5tys.
Czy Sie Zmieszcze w Kosztach??

kargul

Astro-maniak
Posty: 1000
Rejestracja: 06 kwie 2007, 21:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostromecko
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: kargul »

Rouzmiem ze już z zakupem silnika i ze wszystkimi przekładkami chcesz sie zmiescic w 5 tys tak ??
Kupię błotnik przedni od strony kierowcy. Najlepiej w kolorze grafit.

- O widzę kupiłeś sobie golfa ?
- Nie..Zająłem drugie miejsce w konkursie..
- Aha..A co bylo za pierwsze ??
- Worek ziemniaków :mrgreen:

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

Lewwy [External Link Removed for Guests] - tam parę osób już przerabiało na leta albo przekładało - 5 tysi to może być trochę mało ze wzgledu na to że jak już wsadzać silnik to zrobić mu remont a let jest drogi w częściach i w remoncie

jak chcesz wsadzić 1.6 16V to nie musisz zmieniać skrzyni o ile jest tam F16 albo F18 albo F20, ja zamiast 1.6 16V szukałbym 1.6 8V ale na wielopunkcie - bezkolizyjny silnik i tej samej mocy co 16V a ciągnie z samego dołu co daje lepsze czasy i lepsze przyśpieszenie

Lewwy

#4

Nieprzeczytany post autor: Lewwy »

Znaczy Z Czesciami bo Robocizne Sam chce Wykonac. Bo Zakladalem ze Kupie np. Rozbita Calibre za Grosze i poprostu po przezucam czesci. Ile Taki Remont Silnika by Mnie wyniusl?
To Narazie Tylko Teoria :mrgreen: Bo Narazie Musze Kupic Asterke :mrgreen: a potem ja lekko odnowic (Glownie Blacharka) dopiero potem bym wrzucil ECOTECa. A Jak bym Mial Ta Kase 5tys to minimum moge wywalic max 7tys. To wtedy bral bym sie za Ten Projekcik dla tego najpierw planuje wrzcic EcoTeca.

siewicz

Astro-maniak
Posty: 256
Rejestracja: 07 maja 2007, 21:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: siewicz »

Lewwy, niestety 5tyś zł to tak "na styk" tzn. - zmieścisz się jeśli nie wyskoczą żadne nieplanowane wydatki, części trafisz po okazyjnych cenach i wszystko od A do Z zrobisz sam. Jeśli robisz SWAPa wypada zajrzeć do silnika, powymieniać sprzęgło, rozrząd itd nie mówiąc już o innych zużywających się elementach typu filtry, wszystkie płyny itp.
Co masz teraz w tej Asterce ? Bo przecież można to sprzedać i jest dodatkowa gotówka.
Gdybyś miał tak około 8tyś zł można już w miarę spokojnie brać się za tego SWAPa, przy 5tyś może się okazać, że w pewnym momencie jednak pieniędzy zabraknie.

Mimo wszystko gdybyś się za to zabrał będę śledził wątek i w miarę możliwości (niewielkich niestety) pomagał :) .
Pozdrawiam
Obrazek

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

ja już z takimi nakładami brałbym się za silnik 2.5 V6 albo kupił asterkę gsi z silnikiem C20XE i go uturbił z pomocą części z leta - taniej ot wyjdzie bo nie musisz przekładać całego silnika, nie musisz ingerować zbytnio w zawieszenie no i w gsi z C20XE masz hamulce lepsze z przodu i z tyłu tak więc mniejszy koszt ;)

Lewwy

#7

Nieprzeczytany post autor: Lewwy »

heheh jak widzisz wyzej najpierw musze ja kupic ;) bo Niestety JEstem jeszcze Bez Prawka ;/ W tym miesiacu bede wyrabiac.... A W Styczniu Planuje Kupic jakas Astre za 2.000 z LPG 1.4 lub 1.6 a za taka cene to astry po lifcie nie bede mial dla tego chce walnac tego ECO zeby jezdzic taniej i szybciej ^^ ( Chodz jeszcze sie grubo zastanowie) Na Wakacje Jade Na Wyspy na Zarobek i biorac Pod Uwage Tamtejsze zarobki (polak najnizsza Krajowa 800Funtow) to bede mial z 7tys/8tys. (bo Przez 3-4 miechy tam bede) Jedyne co mnie Chamuje przed Swapem w przyszlym Roku to Ubezpieczenie.... bo... Niestety bedzie to samochod na POL wraz z mym Ojcem czyli on ma 60% taniej a jak wiadomo nowi uzytkownicy sa w najgorszej sytuacji.... Bez Stalych dochodow a takie OC.... ;/ wiec bede wspol wlascicielem tego Autka. (Dostaje Tez Rente (PO Zmarlym Ojcu ) ale nie moge liczyc ze z tej Rety utrzymam auto z 2L silnikiem ;/ dlatego chce Jeszcze Troszq Poczekac az zalapie chodz 20% znizki ( bo niechce starszemu znizek ujac jesli sie gdzies rozjade)

[ Dodano: 2007-11-05, 16:07 ]
Tak tylko ze Kupienie GSI znow z 2L motorkiem to znow OC(dla mnie kolosalne ok 1500zl rocznie) i sama Cena Auta w granicach 8tys...A u turbienie robi kiche z silnikiem ;/

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

Lewwy jak jedziesz do angoli to nie zastanawiałeś się żeby stamtąd przyprowadzić coś? autko będzie miało mały przebieg bo gdzie oni po tych wyspach mają jeździć ;) zawiecha po dupie nie dostawała no i są dużo taniej ;)

astra ma symetryczną ściankę grodziową tak więc z przełożeniem nie powinno być problemu.

a nawet jeśli nie astrę to np na przełożenie jest idealna vectra b bo tam nawet maglownicy nie trzeba zmieniać ;)

[ Dodano: 2007-11-05, 16:30 ]
co do zniżek to już teraz sobie kup jakiegoś komarka za 100zł ;) zarejestruj go a za ubezpieczenie będziesz płacił koło 60zł rocznie ;) - z tego co wiem to potem ubezpieczyciele hestia i pzu honorują zniżki z motorów ;)

zniżki Ci nalecą za niewielkie pieniądze a potem sprzedasz komarka i cieszysz się zniżkami ;) ja tak robiłem i w wieku 18 lat miałem 60% zniżki ;)

Lewwy

#9

Nieprzeczytany post autor: Lewwy »

Ale przekladki sam nie zrobie ;/ a ile taki bajer bedzie mnie kosztowac?
No zastanawialem sie nad Kupnem anglika ale ja sie nie znam wogule nad Sprawami typu Cło i inne pierdoly.... i ile tak przekladka bedzie mnie kosztowac? z tego co slyszalem to z 3.000/4.000

[ Dodano: 2007-11-05, 16:42 ]
NajChetniej Chcial bym Krok Po Kroku Co Mial bym Zrobic Jesli Jestem w Angli i Upatrzylem Sobie Autko.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

ktok po kroku to byś musiał poszukać na forach. ale myślę że przekładka w samych częściach nie będzie aż taka droga

potrzebujesz:
maglownice
deskę rozdzielczą
nie wiem czy kolumnę kierowniczą
poprzerabiać (poprzedłużać) kable i węże
zmienić lampy z przodu i z tyłu
wyciąc otwór w komorze grodziowej a z 2 strony zaspawać

poszukaj na forach co jeszcze bo trochę tego jest. na ATT chyba był temat maglowany kilkakrotnie

ODPOWIEDZ