Jaki kolektor ??

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
domel

Astro-maniak
Posty: 113
Rejestracja: 23 gru 2006, 18:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: łódzkie/mazowieckie
Kontakt:

Jaki kolektor ??

#1

Nieprzeczytany post autor: domel »

Chciałbym przy swojej Asterce zmienic kolektor wydechowy. Ale nie wiem na jaki. Jedni mi doradzają Lexmaul-a inni Seh-a. Nie wiem co i jak w tej branży, więc proszę o pomoc. Jaki da mi najlepszy efekt przy moim Ecotecu 1.6 16V ? Z góry dzięki, pozdrawiam

Frod

#2

Nieprzeczytany post autor: Frod »

Ja bym założył Lexmaul, nie potrafie powiedzieć dlaczego. Poprostu o SEHu nie slyszalem, a na forum GSi czesto jest o kolektorze i glownie o Lexmaulu. Oczywiscie 4 2 1 . Jest gosc, ktory wlasnie sprzedaje zrobione na wzor Lexmaula, potrzeba Ci jeszcze flansze pod twoj silnik i :m

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

sprawa wyglada tak..... Kupujesz od seha kolektor wydechowy, sprawa jest jasna, ma większą przepustowośc spalin, kolektor dodaje ci NM
, aby pasowało wszystko, problem będzie z flanszą,

Po prostu, odcinasz to co potrzebne jest ze starego kolektora, czyli cześć mocująca, a odcinasz z nowego kolektora od SEHA i wspawowujesz to co odciąłeś i to co będzie ci tym samym potrzebne do zamontowania nowego kolektora wydechowego.

Wymagania :
- dobry spawacz => magik
- kolektor wydechowy od seha

lub 340 EURO na kolektor wydechowy lexmaula :) - oryginalny ;)

/pozdrawiam, wszelkie wątpliwości kierować do użytkownika MARCEL - zna się na rzeczy :)

koza2004

#4

Nieprzeczytany post autor: koza2004 »

:mrgreen: ja zalozylem kolektor od wersji 2.0 l 16v rurowy uklad 4-2-1. Musialem po prostu tylko flansze dorobic i zamontowac. Podaje wykres z hamowni na potwierdzenie moich slow. Kolektro podniosl moc o 4KM i moment obrotowy o 13NM. Kolektor zostal zamontowany do seryjnego silnika ktory nie ma zadnych modyfikacji. Koszt calej operacji wyniosl mnie 500 zl. Jesli jestes chetny na kupno tego kolektora mam namiary na goscia co tym handluje.

domel

Astro-maniak
Posty: 113
Rejestracja: 23 gru 2006, 18:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: łódzkie/mazowieckie
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: domel »

Kolektor kolektorem, a co z sondą Lambda ? Ja mam 1.6 16V i chce zamontować taki kolektor od C20XE. Sonda będzie pasowała ta co mam, czy też musi być od 2.0 ?

siewicz

Astro-maniak
Posty: 256
Rejestracja: 07 maja 2007, 21:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: siewicz »

domel, sonda musi być 3-przewodowa, a z tego co wiem w 1.6 16V jest 1-przewodowa. Ale niema problemu sygnałowy przewód podłączasz tam gdzie normalnie 1-przeowdową sondę, a dwa pozostał (od grzania sondy) gdzieś do + i - włączanego z zapłonem (pompa paliwa np.) bez znaczenia który do + który do -.
Z tego co pamiętam.. ale nie jestem teraz pewien masz 2 przewody białe i 1 czarny. Czarny to sygnałowy, a białe to + i -.
Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Problem to chyba to spawanie bo zeliwo to nie tak latwo sie spawa no i czy to dlugo pociagnie?
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

siewicz

Astro-maniak
Posty: 256
Rejestracja: 07 maja 2007, 21:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: siewicz »

hmm.. mi pospawali (też mam kolektor z c20xe i tylko flansze zmienioną) ale później jeszcze 3 razy jeździłem na poprawki bo wydmuchiwało spaw, robił się mały otworek i było słychać takie rytmiczne "psst" "psst". Ale teraz już jest dobrze (na razie jakieś 2000km na tym zrobiłem od ostatniej poprawki - a poprawki były robione na przestrzeni dwóch tygodni - szybko powychodziły słabe punkty spawu).
Tak więc dobry i kumaty spawacz jest potrzebny i najlepiej się dogadać, że poprawki będzie robił za free.
Pozdrawiam
Obrazek

ODPOWIEDZ