Dodadkowe zegary w astrze G

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
kita

Astro-maniak
Posty: 616
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:19
Imię: Marcin
Auto: BLACK WIDOW
Silnik: X16XEL
Województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Dodadkowe zegary w astrze G

#1

Nieprzeczytany post autor: kita »

Potrzebuje pomocy poraz kolejny a mianowicie chcialem zamontowac dodatkowy wskaznik taki jak ten

[External Link Removed for Guests]

i nie wiem jak go podlaczyc. Z tylu wskaznika sa trzy wyjscia jeden to zasilanie + drugi to masa - oraz trzeci idzie do czyjnika temperatury wody. W zestawie jest czujnik ktory posiada na wyjsciu dwa przewody + i - .Jak podlaczyc sie do orginalnego czujnika temp.wody - który przewód to + a który to - może te dwa przewody co idą do czujnika to są nie + i - tylko jakies inne

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

Od oryginalnego czujnika temperatury w mojej asterce odchodzi jeden przewod tylko wiec zobacz jak masz u siebie. jesli jest jeden przwod to problem z glowy:)
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

kita

Astro-maniak
Posty: 616
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:19
Imię: Marcin
Auto: BLACK WIDOW
Silnik: X16XEL
Województwo: wielkopolskie
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: kita »

Mam dwa przewody jeden brazowy a drygi to brozowo zielony.
------------------------------------------------------------------------
Chodzi o samochod opel astra G 1.6 16V
Black Widow [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Gość

#4

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Sluchaj nie rob kaszany... Nie podlaczaj sie do seryjnego czujnika bo jest inaczej wyskalowany... Bedziesz mial bledne odczyty itp... Na czujniku z zestawu oznaczenia wygladaja tak: "+" to sygnal do zegara a "-" to masa czyli podlaczasz ja gdziekolwiek w komorze silnika.
No i jak chcesz zeby to jakos chodzilo to i tak musisz podlaczyc czujnik Auto Gauge.
Swoja droga czaytalem, nie testowalem jeszcze ze blad wskazania czujnika wynosi od 10-20 st C. No i wiele osob to potwierdza...
Jak narazie mam za soba test czujnika cisnienia oleju no i jest dokladny tego nie da sie zaprzeczyc ale zle ma ustawiona skale...
Zmierzam do tego ze warto zastanowic sie nad kupnem drozszych wskaznikow bo w innym przypadku to jest tylko lans a nie monitorowanie pracy silnika.

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#5

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

pheonix OOF pisze:Zmierzam do tego ze warto zastanowic sie nad kupnem drozszych wskaznikow bo w innym przypadku to jest tylko lans a nie monitorowanie pracy silnika.
oczywiście...już po samym wyskalowaniu wskaxnika można dojść do wniosku, że tu chodzi tylko o jakiś świecący pierdół odwracający nasz uwagę od drogi, kórą zmierzamy i zwróceniu uwagi w godzinach wieczornych na światłach samochodu stojącego po prawej stronie ;)

kita

Astro-maniak
Posty: 616
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:19
Imię: Marcin
Auto: BLACK WIDOW
Silnik: X16XEL
Województwo: wielkopolskie
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: kita »

Plus bedzie jako zasilanie minus to wiadomo masa z obudowy a gdzie mam podłączyć czujnik Auto Gauge skoro ten seryjny pozostaje na swoim miejscu i nie mam sie do niego podlaczac

Gość

#7

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Kolego a instrukcje to Ty masz :?:
Dobra nie wazne jak wroce do domu to Ci napisze co i jak :)

[ Dodano: 2007-11-07, 15:09 ]
Opis kabli wsakaznika:
Widok z tylu :!:

kable:

pomarańczowy >>> podświetlenie wskaznika
czerwony >>> zaplon
czrny >>> masa

koncowki ze srubami (nie liczac tych do mocowania wskaznika :!:

lewa >>> czujnik
srodkowa >>> masa
prawa >>> zaplon

Gość

#8

Nieprzeczytany post autor: Gość »

witam

ja mam ine pytanko mam asike 98r. 1.6 16v jakie zegarki dodatkoe moge podłaczyc bez wiekrzych zmian??

ktore czujniki wykrecam z silnika i wkreca z zestawu z zegarami??

czy w silniku sa miejsca gdzie mozna podlaczyc czujnik (np. cisnienia oleju) zasilepione poprosyu przez jakas srube ??

prosze o podpowiedz z gory dzieki

Gość

#9

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Generalnie jest tak ze czujniki dokladasz a nie wywalasz stare :?
Swoja droga razczej nie ma takich miejsc gdzie mozna by bez rzezby je wcisnac...
Ale ja nie siedze w Astrach wiec nie wiem...

Gość

#10

Nieprzeczytany post autor: Gość »

dzieki za info docztyalam sie jak to zrobic z cisnieniem i temperatura oleju a co do zasilania (voltomierz) to banalne wiec mamjuz 3 dodatkowe zegarki a wiecej to juz chyba przesada zwlaszcza za mamtylko asike 1.6 16v :)

ODPOWIEDZ