Xenony Astra G

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
marcinos

ex-Staff
Posty: 1860
Rejestracja: 25 paź 2007, 15:18
Imię: Marcin
Auto: ASTRA J
Silnik: A14NET
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#211

Nieprzeczytany post autor: marcinos »

Theos pisze:Jedna soczewka do swiatel mijania i drogowych. Zasada działania jest prosta. zmienia sie ogniskowa po zmianie pozycji zarnika i swieca jak drogowe.
gonzo1.4 pisze:bi-xenon drodzy koledzy to klasyczna h4!!! jest to jedna zarowka ze spaecjalna magnetyczna oslona ktora przesowa sie zmieniaja ogniskowa swiatla:)
Traviz pisze:Kolega przed Tobą napisał to dobrze. Soczewka bixenonu posiada dodatkowo silniczek do przesłony.
skoro wszystko wiecie ;) to mam zagadke, jak działa bi-xenon w astrze H lub vectra C ????
Obrazek

w jednym jak i drugim przypadku lampa składa się soczewka + odbłyśnik tak jak w normalnych lampach ;)
Chcesz zostać klubowiczem/przyjacielem klubu? [External Link Removed for Guests]
Namiary na Klubowiczów AKP grupa Lublin [External Link Removed for Guests]
Oddział regionalny Klubu, woj lubelskie [External Link Removed for Guests]

Traviz

Astro-maniak
Posty: 101
Rejestracja: 07 sty 2008, 11:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

#212

Nieprzeczytany post autor: Traviz »

marcinos pisze:skoro wszystko wiecie ;) to mam zagadke, jak działa bi-xenon w astrze H lub vectra C ????
Nie wiem jak w Astrze H, ale w Vectrze C bixenon działa tak:
- soczewka: xenon mijania oraz xenon drogowe
- odbłyśnik: drogowe
Przy czym jak mrugasz to zapala się tylko żarówka w odbłyśniku, a przesłona w soczewce załącza się wtedy, gdy włączasz drogowe na stałe ;)

W Astrze H pewnie jest analogicznie ;)
Astra-G.pl #26

[External Link Removed for Guests]


Obrazek

marcinos

ex-Staff
Posty: 1860
Rejestracja: 25 paź 2007, 15:18
Imię: Marcin
Auto: ASTRA J
Silnik: A14NET
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#213

Nieprzeczytany post autor: marcinos »

Traviz, piękna odpowiedź :mrgreen: nie udało mi się was zagiąć :mrgreen:


a jaka zarówna jest w drogowych, zwykłe H7 czy D2S ???
Chcesz zostać klubowiczem/przyjacielem klubu? [External Link Removed for Guests]
Namiary na Klubowiczów AKP grupa Lublin [External Link Removed for Guests]
Oddział regionalny Klubu, woj lubelskie [External Link Removed for Guests]

Traviz

Astro-maniak
Posty: 101
Rejestracja: 07 sty 2008, 11:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

#214

Nieprzeczytany post autor: Traviz »

marcinos pisze:a jaka zarówna jest w drogowych, zwykłe H7 czy D2S ???
Jeżeli chodzi Ci o żarówkę w odbłyśniku to H7 ;)
Astra-G.pl #26

[External Link Removed for Guests]


Obrazek

Awatar użytkownika
Kondziu

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:39
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

#215

Nieprzeczytany post autor: Kondziu »

Witam Was Panowie.. Jako świeżak mam do Was pytanie. Sprzedawane poprzez allegro lampy (kompletne z żarówkami) kosztują około 700zł za komplet( 2 sztuki). I tutaj moje zapytanie... czy te zakup takich lamp wiąże się z jakimiś dodatkowymi przeróbkami ,przetwornicami itp itd...? Jakie światło dają takie soczewki? Z racji tego że jeżdziłem długo leciwym autkiem nie bardzo się orjentuje w tym temacie. Prosiłbym w załączeniu zoobrazowac jakimś zdjęciem jak swiecą te soczewki . Z góry dziękuję

jacek_1

Astro-maniak
Posty: 599
Rejestracja: 28 gru 2008, 12:12
Auto: ASTRA TT
Silnik: Z19DTH
Województwo: Zagranica - Azja
Lokalizacja: Sosnowiec / Warszawa
Kontakt:

#216

Nieprzeczytany post autor: jacek_1 »

kondzio pisze:demon, no musisz miec spryskiwacze na lampy

lampy soczewkowe z homologacja

samopoziomowania policja niemoze sprawdzic czy masz wiec niemusisz zakladac
Po pierwsze za wszystkie takie przerobki jakich wy dokonujecie osobiscie pozbijalbym wszystkim wasze klosze lamp :D (jesli auto fabrycznie nie posiadalo xenona nie montuj go, pomysl o innych uzytkownikach drogi ) Po drugie nie radze wam spotkac sie ze mna w nocy z takim zestwawem w szczegolnosci w zwyklych lampach( przy zastosowaniu lamp soczewkowych to jeszcze pol biedy bo nie wali tak po oczach), ktore oswietlaja wszystko tylko nie droge( kary sa dwie najpierw kara wymierzona z legalnego bixenona a druga zabranie dowodu przez kolegow w nieoznakowanym lub oznakowanym autku :)) A po trzecie nie wierzcie w takie wypowiedzi jak ta powyzej. Kolego kondzio to czy masz samopoziomowanie czy nie masz mozna sprawdzic w prszeciagu max 30 s i wiekszosc miskow o tym wie :P. Jesli chcecie miec lepsze oswietlenie lepiej zainwestujecie w dobre zarowki a nie produkujecie polish xenonow. Troche sie rozpisalem ale mam nadzieje ze w najblizszym czasie znikna z drog takie autka jak wasze (dotyczy glownie tych ktorzy maja zestaw wlozony w zwykle lampy) :P
Pozdrawiam Jacek

"W tym roku jestem gwiazdą, ale kim będę w następnym ? Czarną dziurą ?" W.Allen

Mobil: 2xPresident Wilson+ Sirio ml145
Uniden 68XL + cos :)

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4905
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#217

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

jacek_1, Popieram twoja wypowiedz. A jeszcze dodam tak po cichu ze policja sie szykuje do akcji xenon- wiem to z pewnego zrodla. Mam rodzine wysoko postawiona w policji a takze sporo kolegow policjantow.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#218

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Denerwują mnie ludzie którzy montują "xenony" do zwykłych lamp. Jak spotkam takiego na drodze to od razu sięgam za telefon i dzwonie po "pały" , może jestem wredny ale nie chce spowodować wypadku dlatego że jakiś wiesio kupił sobie xenony i oślepia wszystkich dookoła
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4905
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#219

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

dobre zarowki H7 czysty klosz i pieknie oswietla nam droge po cokombinowac i wstawiac wiochę. Sam bede ( o ile sie da w golfie 4 ) metodą hutniczą otwierać lampy i czyscic je w srodku, tak zrobilem w astrze i bylo super.

ODPOWIEDZ