Chciałbym uturbić swojego diesla...

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: wencik »

michalek206 pisze:no to zamiast uturbiać to co masz , to wrzuć tam 1,8 benzynę i zgazuj
albo ekonomia albo szybka jazda. Taniej by wyszlo kupic juz astre z silnikiem 1.8 niz przekladac silniki , to primo. A kolega chce po prostu kupic turbine do diesla i ja zamontowac. Według mnie pomysł nie jest głupi , bo ok 80 koni wystarcza według mnie przy spalaniu 7 litrów diesla. vs 1.8 silnik co ma ok 90 koni +gaz (z 2000)też za darmo go nie dają i wieczne borykanie się z tym gazem. Już bym drugi raz gazu nie założył.

Jedni wolą benzyniaki, inni diesle. Ja należę do tych drugich i myślę że będąc na miejscu kolegi Gimof zrobiłbym tak jak pisze.

michalek206 pisze:gwarantuje że koszta nie będą dużo większe niż masz tera
Silnik+jego transport+włożyć go tam , chłodnice, elektronika wiązki, no i remont nowego silnika, bo w końcu nie wiesz co kupujesz.... nie wiem czy tak taniej
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

Kolczat

#12

Nieprzeczytany post autor: Kolczat »

jezeli mozna to odnowie temat... ja posiadam silnik isuzu 17 TDi z '92 i mam z nim problem bo nie mam wystarczajacej kompresji na jednym tloku co w konsekwencji powoduje nie rowna prace silnika... mam zamiar wymienic silnik i tak jak kolega raczej na ten co mialem czyli z turbina wiec radzilbym sie popytac czy do Twojej astry by nie weszedl taki silniczek i poprostu nie bawiac sie wszczepianie turba tylko w przekladke... koszt tego silnika waha sie w granicach 2000PLN oczywiscie z osprzetem, ale niestety nie jest tak rozowo bo tak sie sklada ze ta owa nie rownosc pracy silnika by mi nie przeszkadzala gdybym nie zalał wczesniej alternatora ktory kosztuje 400 PLN wiec proponuje sie zastanowic o sens jakich kolwiek przerobek bo wszedzie sa niesamowite koszta i tak jak kolega gdzies wyzej napisal "po drodze wszystko wychodzi"
pozdrawiam i przepraszam za przydlugi post :]

gimof

Astro-maniak
Posty: 436
Rejestracja: 10 paź 2007, 19:31
Imię: Pan Samochodzik
Lokalizacja: Poznań(promnice)
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: gimof »

Cześć.
Taki urok starych aut.
Jestem przygotowany na to, że wszystko się psuje, ale co zrobić 8)
[External Link Removed for Guests]

michalek206

Astro-maniak
Posty: 628
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:55
Imię: Michał
Auto: astra,bmw
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: michalek206 »

jeśli chodzi o zmianę silnika , to jak ktoś umie dobrze kombinować to może go to nie wyjść aż takie duże pieniądze ... bawić sie w uturbianie takiego diesla to według mnie dodawanie sobie tylko części które potem będziesz musiał naprawiać , przeszczepiasz zdrowy silnik i jeszcze na nim długo pośmigasz .. oczywiście wszystko kosztuje ... moim zdaniem napisanie takiego tematu w takim dziale ma odpowiedzieć na Twoje pytanie , i jak rozumiem to miała być kwestia "tuningowa" a nie ratowanie auta od śmierci ..?
W tuningu się nie oszczędza niestety więc chyba nawet nikt Ci tu nie odpowiada czy można takie coś zrobić czy nie ..
==========82%===========

gimof

Astro-maniak
Posty: 436
Rejestracja: 10 paź 2007, 19:31
Imię: Pan Samochodzik
Lokalizacja: Poznań(promnice)
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: gimof »

michalek206 już wiem, że jest to kwestia kasy i (w moim przypadku) kwestia czasu co do uturbienia.
Nie wiedziałem jak to ma się dokładnie od strony technicznej i tyle. 8)
[External Link Removed for Guests]

michalek206

Astro-maniak
Posty: 628
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:55
Imię: Michał
Auto: astra,bmw
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: michalek206 »

spoko gimof, jak będziesz miał trochę czasu to rozejrzyj się za silnikami na allegro , naprawdę czasem można wyrwać perełkę i za nie dużo , jakbyś umiał sam zrobić przekładkę to na serio fajnie i za nie dużą kasę mógłbyś to zrobić ;)
pozdrawiam ;)
==========82%===========

Taktownie

Astro-maniak
Posty: 367
Rejestracja: 27 cze 2007, 16:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nidzica
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: Taktownie »

gimof, Witaj. Powiem krótko. Nie warto uturbiać dizla.
Musiałbyś wymienić tłoki, zmienić kolektory i wiele innych rzeczy.., poza tym niewiele da Ci ta turbina. Będziesz miał większe spalanie niż teraz, a moc Ci się zwiększy może o 20 KM -szkoda pieniędzy, czasu, wogóle jest to bezsensowne -dalej żadnych osiągów i do tego większe spalanie... Najlepiej zmienić auto. Kup sobie isuzu i podkręć go śrubokrętem i będzie fajnie :) Pozdrawiam

ODPOWIEDZ