Światła - lepsze żarówki

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
bednarz15

Astro-maniak
Posty: 127
Rejestracja: 02 wrz 2007, 3:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: strzelce kraj.
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: bednarz15 »

michalek206 pisze:moim zdaniem dobre 55 czy 60 W starczą tylko żeby jeszcze je odpowiednio ustawić... 100W żarówką oślepiasz innych , a dodatkowo niszczysz sobie klosz lampy i jeśli nawet powiesz że klosz przecież nie dużo kosztuje to o ile ja mam np aniołki to już nie jest tak wesoło ...
dobrze prawisz kolego...
niestety wielu tego nie rozumie. Sam chciałem kiedyś kupić mocniejsze - żeby lepiej świeciły...zawsze chce się więcej i lepiej ... ale po drogach nie jeździmy sami i trzeba też to brać pod uwagę. "Zwykłe" żarówy wystarczają w zupełności. Na szczęście skutecznie wpłynęli na mnie klubowicze/koledzy z innego forum :)
Niech nikt nie mówi, że standardowe żarówki, przy dobrym ustawienia i nie zajechanym kloszu, źle świecą... to są po prostu brednie. Ale jeśli nie chcemy się liczyć ze wzrokiem innych, a co za tym idzie bezpieczeństwem (i swoim) na drodze to proszę bardzo. Zakładać żarówy i do lasu świecić ;p
Pozdrawiam serdecznie :)

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

bednarz15, Prawisz o nowych lampach i powiem ci ze brednie prawisz...

Ojciec kupił nowy samochodzik, po 3 miesiacach chyba sie mu jedna przepalila ( bywa i tak, acz kolwiek dziwne ). Nie chciało mu sie wymieniać od razu dwuch, to wsadził sobie tylko jedną Philipsa BV. Róznica widoczna i znaczna, tak ze nie mów ze fabryczne zarówki przy nopwym kloszu są naj lepsze. Niestety tak nie jest. Zwykła żarówka daje światło "żółte" a HOMOLOGOWANE żarówki o wysokiej temperaturze żarnika, dają światło zbliżone do "białego" co może też być mylone z niebieskawym. Więc różnica jest i to nie wymyślona a realna i sprawdzona na nowym samochodzie.
[External Link Removed for Guests]

Wydra

Astro-maniak
Posty: 393
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: nieobecny
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: Wydra »

wystarczy kupic jakies zaroweczki 55/60 Philipsa typu Vision plus+50% albo GT 150 i macie dobre swiatelka , biale swiatlo i nie oslepiacie innych ;] ja uzywam Vision plus i jestem zadowolony :)

michalek206

Astro-maniak
Posty: 628
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:55
Imię: Michał
Auto: astra,bmw
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: michalek206 »

Cobrettii, w naszych wypowiedziach to chyba bardziej chodziło o żarówki 100 Wbednarz15, napisał o standardowych ale chyba miał na myśli 55 W pisząc to ... to że sobie zastosujesz np philipsa czy jakieś inne to luz, byle by nie waliły po oczach tak że idzie przytomność stracić ... a 100 W na źle ustawionych lampkach mogą naprawdę przyczynić się do czyjejś tragedii ...
Wydra pisze:wystarczy kupic jakies zaroweczki 55/60 Philipsa typu Vision plus+50% albo GT 150 i macie dobre swiatelka , biale swiatlo i nie oslepiacie innych ;] ja uzywam Vision plus i jestem zadowolony :)

i tu sie zgadzam z kolegą w 100 % ;)
==========82%===========

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

michalek206, a o czym mowa w pierwszym poscie ?? żarówki philips.
A moja wypowiedż tyczy sie jak naj barwdziej tych wypowiedzi bo ogólnym sensem wklądania mocniejszych żarówek, jest więcej światła, a to zapewniają żarówki wysokiej klasy.
[External Link Removed for Guests]

bednarz15

Astro-maniak
Posty: 127
Rejestracja: 02 wrz 2007, 3:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: strzelce kraj.
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: bednarz15 »

w pełni się zgadzam z kolegami Wydra i michalek206.
Cobrettii pisze:bednarz15, Prawisz o nowych lampach i powiem ci ze brednie prawisz...
gdzie ja pisałem o nowych lampach ? Pokaż mi proszę.
Cobrettii pisze:po 3 miesiacach chyba sie mu jedna przepalila ( bywa i tak, acz kolwiek dziwne )
a to przepraszam jedna nie może się przepalić ? I to jest aż takie dziwne ? Może zrobimy ankietę ilu osobom przepalają się obie żarówki jednocześnie, co ? Ku pobudzeniu świadomości i zatarciu zdziwienia. No chyba, że dziwnym jest to, iż przepaliła się po tak krótkim czasie. Ale wpływ na to ma wiele czynników - chociażby nakaz jazdy na światłach przez całą dobę, itd. , jak myślisz ?
Cobrettii pisze:Nie chciało mu sie wymieniać od razu dwuch, to wsadził sobie tylko jedną Philipsa BV
no to postawa "godna" naśladowania ... W takiej sytuacji nie dziwię ci się, że zauważasz różnicę po wsadzeniu nowej żarówki, ale to poniżej :P
Cobrettii pisze:Róznica widoczna i znaczna
dziwne ? Między taką samą (podpowiem - identyczną - o takich samych parametrach), nową żarówką a starą, eksploatowaną, BĘDZIE różnica w świeceniu, gdyż jest to normalne i z czasem żarówka już nie świeci tak jasno (czy jakbyś tego nie nazwał) jak nowa. Mam nadzieję, że wiesz dlaczego. Tak więc montując nową, zwykłą, niewystarczającą i wieśniacką żarówkę 55W zauważysz i tak różnicę odnośnie tej starej :)
Cobrettii pisze:tak ze nie mów ze fabryczne zarówki przy nopwym kloszu są naj lepsze
gdzie ja to powiedziałem. Pokaż proszę. Czytaj ze zrozumieniem. Jeśli nie rozumiesz zapytaj - po to jest forum. Mogłem wyrazić się nieprecyzyjnie - zdarza się - choć tym razem tego nie zrobiłem :) Jest też coś takiego, jak pisałem wyżej w poprzednim poście, rozsądek ... no, ale wróć do wątku wyżej, a zrozumiesz.
Cobrettii pisze:Więc różnica jest i to nie wymyślona a realna i sprawdzona na nowym samochodzie
a co ma do tego nowy samochód - chyba tylko stan kloszy, co ? Ja w swoim autku też zamontuję nową mega hiper polecaną przez ciebie żarówkę i czy nie dostrzegę różnicy ? (oczywiście nie twierdzę, że ta żarówka jest zła) Bo mam stare autko ?

Tak więc ogólnie moją ideę wyjaśnił ci michalek206, dzięki :) uffff...
A czasami wystarczy (o dziwo...) przeczyścić klosz ... od środka !! efekty naprawdę widoczne.

I żeby nikt się nie zdziwił jak kiedyś spowoduje wypadek dzięki swojej magicznej i mega daleko świecącej żaróweczce. Jak pisałem - zawsze chce się więcej. A dla takich polecam jazdę dzienną - nie będą wyrządzać krzywdy normalnym użytkownikom drogi swoją ignorancją.
Pozdrawiam najmocniej :)

[ Dodano: 2007-12-10, 00:44 ]
raz :
Cobrettii pisze:bo ogólnym sensem wklądania mocniejszych żarówek, jest więcej światła,
dwa :
Cobrettii pisze:a to zapewniają żarówki wysokiej klasy
hmmm...żarówki wysokiej klasy nie muszą być 100W i oślepiać innych, żeby zapewniać większą ilość światła/ lepsze oświetlenie drogi.. tu sobie przeczysz albo się nie znasz.
Pajac wejdzie na alledrogo i kupi żarówy 100W, ktoś inny kupi właśnie markowe żarówki jak autor postu (zauważyłeś, że mają one 55W ?)...kto dokonał rozsądniejszego wyboru ? Czy nadal się będziesz upierał odnośnie mocy i oślepiania innych ?
Pozdrawiam cię.

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: wencik »

bednarz15 pisze:A czasami wystarczy (o dziwo...) przeczyścić klosz ... od środka !! efekty naprawdę widoczne.
ja "nie jestem w temacie" i się wam wtrące. Przednie klosze można czyścić od środka ??
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

michalek206

Astro-maniak
Posty: 628
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:55
Imię: Michał
Auto: astra,bmw
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: michalek206 »

dobra , panowie , nie spierajmy sie już , Cobrettii, proponuję żebyś przeczytał cały wątek a nie tylko temat lub pierwszy post , wtedy będziesz wiedział o czym dyskutowaliśmy ... dodatkowo ktoś na tym forum kiedyś dawał porównanie różnych żarówek i ile wytwarzają lumenów ... tak wiec muszę Cię trochę zdziwić ale nie koniecznie te super zajebiste żarówki muszą być lepsze ... często producent żeby zrobić efekt xenon look robi bardziej niebieskie "oprawki" palników przez co żarówka traci na mocy ale za to zyskuje białe czy niebieskie światło , które tak bardzo lubisz ... nie mam zamiaru się tutaj z Tobą spierać o jakąś głupią żarówkę <LOL> tylko myślę że nie przeczytałeś uważnie wcześniejszych postów , a zaatakowałeś nas troche bez sensu .. tyle OT
==========82%===========

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

gdzie ja pisałem o nowych lampach ? Pokaż mi proszę.
Pisałeś o niezjechanym kloszu. Ja pisze o nowym który jeszcze nie zdążył sie zjechac. ( mowa o tym samym )
bednarz15 pisze:a to przepraszam jedna nie może się przepalić ? I to jest aż takie dziwne ? Może zrobimy ankietę ilu osobom przepalają się obie żarówki jednocześnie, co ? Ku pobudzeniu świadomości i zatarciu zdziwienia. No chyba, że dziwnym jest to, iż przepaliła się po tak krótkim czasie. Ale wpływ na to ma wiele czynników - chociażby nakaz jazdy na światłach przez całą dobę, itd. , jak myślisz ?
Tu miałem na myśli ze sie tak szybko przepalila. Jakoś dróga żarówka nie chciałą sie przez ponad rok przepalić ( jeździł na jednej starej a na drógiej BV bo nie chciało sie ojcu drógiej wymienić.
dziwne ? Między taką samą (podpowiem - identyczną - o takich samych parametrach), nową żarówką a starą, eksploatowaną, BĘDZIE różnica w świeceniu, gdyż jest to normalne i z czasem żarówka już nie świeci tak jasno (czy jakbyś tego nie nazwał) jak nowa. Mam nadzieję, że wiesz dlaczego. Tak więc montując nową, zwykłą, niewystarczającą i wieśniacką żarówkę 55W zauważysz i tak różnicę odnośnie tej starej
po 3 miesiacach ta "eksploatowana" żarówka nie zdązyła się na tyle zużyć że aby róznica w barwie i kacie widma byla aż tak bardzo widoczna jak w ym wypadku ( niestety nie mam foto więc nie moge udokumentowac )
bednarz15 pisze:gdzie ja to powiedziałem. Pokaż proszę. Czytaj ze zrozumieniem. Jeśli nie rozumiesz zapytaj - po to jest forum. Mogłem wyrazić się nieprecyzyjnie - zdarza się - choć tym razem tego nie zrobiłem Jest też coś takiego, jak pisałem wyżej w poprzednim poście, rozsądek ... no, ale wróć do wątku wyżej, a zrozumiesz.

bednarz15 pisze:
Niech nikt nie mówi, że standardowe żarówki, przy dobrym ustawienia i nie zajechanym kloszu, źle świecą... to są po prostu brednie.
Przyjołem swój punkt porownawczy, którego bylem swiatkiem, nowe, fabryczne żarówki w nowym reflektorze, nie mówie ze mówileś o nowych żarówkach, ale mówiłeś o nniezjechanym ukladzie klosz-żarówka, ja go tylko w swoim rozważaniu sprowadzilęm na grunt nowego auta... więc kto ma problemy z rozumieniem ?
a co ma do tego nowy samochód - chyba tylko stan kloszy, co ? Ja w swoim autku też zamontuję nową mega hiper polecaną przez ciebie żarówkę i czy nie dostrzegę różnicy ? (oczywiście nie twierdzę, że ta żarówka jest zła) Bo mam stare autko ?
Ja w rkodzie 120 włożyłem Philipsy BV Bylo to bez porownania lepsze światlo. Tak w sumie to prędzej rożnice dostrzeżesz w aucie starszym, niż w nowszym
bednarz15 pisze:Czy nadal się będziesz upierał odnośnie mocy i oślepiania innych ?
Ja wlasnie mówie ze 100W jedyne co robią TO NISZCZĄ LAMPY. Mówiąc o mocy światła ( tu fakt, żle napisałem ) miałem na myśli jasność żarnika ( ktora nie wynika tylko z mocy 100W ale też z nowoczesnych technologii przymocy 55W)

michalek206, Czytałem temat i jedyne co chcialem napisać ze markowa i homologowana żarowka taka jak Philipsa daje w każdym aucie lepsze oświetlenie od zwykłej. Tez czytalem kilka testów o żarówkach, to ze żarówki alal ksenon dla drechmaniaków po 15 zł w auchanie czy inny schit niszczą lampy i dają mniej światlą to wiem. Moja wypowiedż tyczy się żarówek DOPUSZCZONYCH do ruchu i w sposób nie tylko dla mnie widoczny, poprawiające widoczność.

bednarz15, Coi do oślepiania, to byś sie zdziwil. Mam prawidlowo ustawione reflektory tak ze po zagłówkach to dłógimi moge ci tylko poświecić... A znowu 90% kretynow ktorych w ruchu spotykam poza miastem oślepiają i to w znaczny sposób...
[External Link Removed for Guests]

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: wencik »

Cobrettii pisze:to ze żarówki alal ksenon dla drechmaniaków po 15 zł w auchanie czy inny schit niszczą lamp
a w jaki sposób niszczą lampy
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

ODPOWIEDZ