CHIP TUNING

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
3ndr1u_GS

Astro-maniak
Posty: 215
Rejestracja: 06 paź 2007, 23:37
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

CHIP TUNING

#1

Nieprzeczytany post autor: 3ndr1u_GS »

Witam mam takie pytanko czy to cos wogole da do mojego silnika C14NZ?? [External Link Removed for Guests]

a czy takie cos da??


[External Link Removed for Guests] prosze o opinie tych 2 produktow

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

Uwierze w to jedynie jak mi na hamowni pokaza wyniki przed i po, nie ma co wierzyc w cuda
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

domel

Astro-maniak
Posty: 113
Rejestracja: 23 gru 2006, 18:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: łódzkie/mazowieckie
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: domel »

Z tego co wiem, to CHIP TUNING jest najbardziej efektowny w silnikach doładowanych. W silnikach benzynowych, wolnossących, to przyrost mocy jest rzędu 3 - 5 % mocy. Więc w Twoim przypadku, raczej niedużo, ale może technika tak poszła naprzód i jest tak jak piszą :roll: A póki co, to jestem zdania mojego poprzednika - nie uwierzę, póki nie zobaczę

Kostek

Astro-maniak
Posty: 1399
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Marcin
Auto: Vectra C
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2004
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Kostek »

Komputery w silnikach benzynowych nie doladowanych, modyfikuje sie z tego co wiem tylko przy tuningu mechanicznym (np. przy wymianie walków na sporotwe) bo oddzielnie nie ma to sensu.

Po za tym co to za Dynamic fuel GTM? Jakis filtr do paliwa? Kolejna rzecz w stylu tele mango, ciekawe czy mozna go zastapic filtrem do wody firmy bravia :P
JADĄ, JADĄ, JADĄ ŚWIRY JADĄ!!!
Obrazek
Obrazek

3ndr1u_GS

Astro-maniak
Posty: 215
Rejestracja: 06 paź 2007, 23:37
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: 3ndr1u_GS »

wlasnie mysle dokladnie tak jak wy ale widze ze na innych aukcjach niektorzy dosc duzo sprzedaja tych produktow za rozne pieniadze troche dziwne
[External Link Removed for Guests]

ALAN 102 + MIDLAND ML-145 - DZIURA :)

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#6

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

ten chip rezystor powoduje ... wycie silnika i żadnego przyrostu no chyba że przyrost mocy w psychice kierującego - auto na ssaniu więcej wyje i sprawia wrażenie takowego co by zaraz miał się zakatować na śmierć....

rezystorów nie polecam..a ten dynamic fuel nie da ci ni... jeśli pod maską nie masz części nastawionych z dużym zapasem mocy tj. wstawić pompke paliwa od Gsi która pompuje 3 bary.. gdzie normalna 0.7 bara i jezeli zastąpisz przykladową swoją pompkę tą 3 barową wówczas możesz docisnąć troche w aucie...


powyższy przykład nic by nie zmienił w aucie nawet gdybysmy mieli pompe paliwa od turbo doladowanej kosiarki :) - to tylko przyklad....bo wowczas musimy zmienić wtryski ;) no itd itd ;)

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

nastawienie sie liczy hehe, jak ciagalem przyczepke z ladunkiem ponad pol tonowym i pozniej ja odpialem t mi sie z 60 kucy zrobilo jakies ze 150 tak bylem przyzwyczajony ze ciezko idzie
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

ODPOWIEDZ