czy naba jest niezbedna??

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Belial

Astro-maniak
Posty: 126
Rejestracja: 18 lis 2007, 11:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kartuzy
Kontakt:

czy naba jest niezbedna??

#1

Nieprzeczytany post autor: Belial »

mam pytanie chciałbym w mojej asterce zamontowac sportowa kierownice i czy w związku z tym jest tez do tego niezbedna naba?? chciałbym uniknąc kupowania tej naby bo jej koszt jest praktycznie równy ceny kierownicy. No i tez do czego ta naba tak własciwie służy. Sory za tak banalne pytanie, ale ja akurat jestem zielony w tej kwestii...

Barun

#2

Nieprzeczytany post autor: Barun »

Naba będzie Ci potrzebna do tego żeby jakoś tą kierownicę przykręcić do ośki bo z tego co wiem to żadna sportowa kierownica nie ma w sobie wieloklinu tak jak oryginalna kierownica.
Więc po pierwsze będzie Ci potrzebna do zamocowania kierownicy - a tzn. że jest niezbędna. Po drugie w oryginalnej kierownicy jest wypust, który wyłącza Ci kierunkowskaz po wyprostowaniu kierownicy - poszukaj taką z tym wypustem, chyba, że wolisz sam za każdym razem wyłączać kierunek ręką. A po trzecie wybierz na tyle wysoką, żebyś przy skręcaniu nie zahaczał o kierunkowskazy czy wycieraczki palcami.
A jak jesteśmy już tak daleko to najlepiej zabuduj sobie taką ze zintegrowanym klaksonem ;)

mAuZeR

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 04 paź 2007, 22:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: mAuZeR »

sa sportowe kierownice nie wymagajace naby ale wartwosc takiej kierownicy to ok 2 tysiecy z tego co sie orientuje bo koleszka mial w peugocie sportowa kiere z poduszka i naba nie byla potrzebna!
[External Link Removed for Guests]

Belial

Astro-maniak
Posty: 126
Rejestracja: 18 lis 2007, 11:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kartuzy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Belial »

Dzieki bardzo za odpowiedzi :) tego sie obawiałem ze ta naba bedzie jednak potrzebna, ale cóz, ktos wkoncu powiedział auto to taka skarbonka bez dna...ale i tak sobie ja zamontuje. Skoro jestem juz na forum to to zapytam o rzecz która nie ma zbyt wiele z tuningiem, ale czy znacie jakis sposób na to aby silnik troche ciszej pracował?? jak kupiłem moja asie to chodziła jak "pszczółka" ale po przejechaniu ok 10tys km silnik zaczął pracowac głosniej nawet na niskich obrotach. Dodam jeszcze ze moja jazda wygląda w ten sposób ze cisne autko do 4tys obrotów i praktycznie jedyne biegi których urzywam to 3 i 4. Tylko nie wiem czy to moze byc przyczyną, kumpel ma toyote corolle i jeszcze bardziej ja piłuje i mu jakos ten silnik pracuje duzo ciszej...

mAuZeR

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 04 paź 2007, 22:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: mAuZeR »

nie mam pojecia dlaczego tak masz hehe :) moze wlasnie dlatego ze jej nie przemeczasz?? ja moja lubie trzymac na wysokich obrotach :) czesto dostaje praktycznie do odciecia i nie mam zadnych problemow puki co :) musisz ja przczycic troszke :)
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ