Chiptunning 1.9 CDTI (120KM)

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
nightingale79

Astro-maniak
Posty: 379
Rejestracja: 24 lut 2009, 17:07
Imię: Paweł
Auto: Astra H
Silnik: 1,7 DTH 101 KM
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Siemiatycze
Wdzięczny: 1 raz
Kontakt:

Re: Chiptunning 1.9 CDTI (120KM)

#41

Nieprzeczytany post autor: nightingale79 »

Warszawa - MR Motors kilku forumowiczów już tam robiło programy i wszyscy byli zadowoleni.

[External Link Removed for Guests]

NSK

#42

Nieprzeczytany post autor: NSK »

Witam. Mam Astre F 1.4 i chcialem sie dowiedziec czy oplacalne jest podnoszenie mocy silnika wlasnie przez chiptunning? jak zwiekszy sie moc silnika? ile mniej wiecej to moze kosztowac? i moze ktos sie orientuje gdzie mozna to zrobic w okolicach Olsztyna?

hb1742

#43

Nieprzeczytany post autor: hb1742 »

nightingale79 pisze:Warszawa - MR Motors kilku forumowiczów już tam robiło programy i wszyscy byli zadowoleni.
[External Link Removed for Guests]
Napisałem dużego posta na temat tuningu w MR motors (pozytywne doświadczenie), ale forum było łaskawe go zgubić..

Obrazek

Efekt tuningu Astry H kombi sport 1.9 16v z IDS > 120HP teoretycznie w serii, zmierzone 136HP. To Astra z tej krótkiej niemieckiej serii z 2005r do której wkładali silniki 150HP i sprzedawali jako 120HP z teoretycznie zmienionym oprogramowaniem, ale patrząc po zmierzonej mocy przypuszczam że Astra wyjeżdzając z fabryki miała coś w okolicach 150HP.
Tak czy inaczej, zmieniona mapa silnika dała 178HP, ograniczone na moją prośbę bo w MR mówili że spokojnie można zrobić 200. Wszystko podpięte pod IDS, czyli mapa silnika zmieniana razem z charakterystyką zawieszenia po wciśnięciu przycisku SPORT na konsoli. Fajny patent.

Polecam MR motors i tuning tego silnika w ogóle - efekt odczuwalny, różnica w spalaniu żadna (tyle że ja odpalam tryb sport głównie w trasie przy wyprzedzaniu, nie jeżdzę tak cały czas :))

Awatar użytkownika
flush

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2012, 19:05
Imię: Piotr
Auto: H GTC
Silnik: 1.9 120KM
Województwo: mazowieckie

#44

Nieprzeczytany post autor: flush »

Witam - nowy jestem na forum - przejrzałem większość tematów odnośnie chipowania i nie znalazłem odpowiedzi na jedno pytanie.
czy jest jakaś granica przebiegu przy której chipowanie jest niebezpieczne? wiem że wszystko jest uzależnione od eksploatacji ale pomimo to czy są jakieś przeciwwskazania?
mam GTC 1.9 120KM ma przebieg 190000km. olej/filtry wymieniane co 15tyś. ja tym samochodem zrobiłem już ponad 100tyś i ostatnio zastanawiam się czy nie wrzucić chipa bo jeszcze przynajmniej rok tym autem będe jeździł bo na nowego GTC mnie nie stać narazie ;) a że dużo jeżdżę to dodatkowe kilka koni by się przydało. oczywiście chciałbym wszystko wcisnąć w SPORT.
w tyłek daje także DPF bo zauważyłem że coraz częściej się wypala... zapewne modyfikacje obejmowałyby również jego wyprowadzkę.
z góry dzięki za pomoc. jak to już było to proszę o drogowskaz.

Awatar użytkownika
kobe24la

Astro-maniak
Posty: 798
Rejestracja: 14 sty 2011, 13:32
Imię: Marcin
Auto: Astra K
Silnik: 1.6 200KM
Rocznik: 2018
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa

#45

Nieprzeczytany post autor: kobe24la »

Moim zdaniem możesz śmiało robić chipa pod warunkiem, że będziesz odpowiednio takie auto eksploatował. Jakby silnik miał ze 400 tyś km to mógł byś się zastanawiać. Polecam też wywalić fizycznie i komputerowo EGR.

Awatar użytkownika
Heko GCS

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 01 mar 2011, 12:48
Imię: Grzegorz
Auto: Focus 3 ST 2.0t EB 250
Silnik: zavirusowany
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

#46

Nieprzeczytany post autor: Heko GCS »

...wirusik z wczoraj ;)


[External Link Removed for Guests]
Chip..hipp..hurra!!

rafalg1

Astro-maniak
Posty: 799
Rejestracja: 02 mar 2011, 18:31
Imię: Ralph
Auto: Kia
Silnik: GDI
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#47

Nieprzeczytany post autor: rafalg1 »

rafalg1"Heko GCS"]...wirusik z wczoraj ;)


[External Link Removed for Guests][/quote]

Mój :twisted:
Astra zmienila sie w pocisk :-). Do tego bez DPFa i EGRa.
Swoją droga jak na seryjnego Z19DT to 13 KM gratis jest fajne, a przełożyło się na ładny wynik po chipie :D no i chips obniżył obroty do osiągnięcia max mocy i Nm

Awatar użytkownika
hyenas

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 29 mar 2012, 21:39
Imię: Marcin
Auto: opel astra h
Silnik: 1,9 cdti
Województwo: wielkopolskie

#48

Nieprzeczytany post autor: hyenas »

nie masz dpfa?

Awatar użytkownika
hyenas

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 29 mar 2012, 21:39
Imię: Marcin
Auto: opel astra h
Silnik: 1,9 cdti
Województwo: wielkopolskie

#49

Nieprzeczytany post autor: hyenas »

mam 100 km astre i mysle juz pol roku nad chipem ale sam niewiem.jesli mozecie to podajcie ceny u was w miastach bo w wielkopolsce jakies 1500 zl trzeba polozyc za chipa.

rafalg1

Astro-maniak
Posty: 799
Rejestracja: 02 mar 2011, 18:31
Imię: Ralph
Auto: Kia
Silnik: GDI
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#50

Nieprzeczytany post autor: rafalg1 »

hyenas pisze:nie masz dpfa?
Już nie :twisted:
hyenas pisze:mam 100 km astre i mysle juz pol roku nad chipem ale sam niewiem.jesli mozecie to podajcie ceny u was w miastach bo w wielkopolsce jakies 1500 zl trzeba polozyc za chipa.
Za mniej usunalem DPFa i zobilem chipsa :D

ODPOWIEDZ