Chiptunning 1.9 CDTI (120KM)

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Krzyszuk

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 19 wrz 2007, 23:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Chiptunning 1.9 CDTI (120KM)

#1

Nieprzeczytany post autor: Krzyszuk »

Rozważam zainstalowanie chipa (+25KM, +55Nm) albo boxa (+20KM, +50Nm), ale trochę się boję, auto na gwarancji i nie widzę żadnych opinii użytkowników tego silnika (1.9CDTI).
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym zakresie?

Wcześniej miałem chipa w Corsie 1.7DTI (z 75KM => na 94KM) - było super, samochód używane jest przez znajomą osobę do dzisiaj - dalej super:-)
Przed astrą była też Octavia 1.9 TDI, którą zaczepiłem chipem (119KM => 146KM) - PETARDA. Silniki w grupie VW to lubią, kultura pracy bez porównania lepsza, spalanie mniejsze :-)))

Co Wy na to?

tatanka

Astro-maniak
Posty: 228
Rejestracja: 21 gru 2006, 22:48
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Piła - Wlkp
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: tatanka »

Krzyszuk, Tylko uważaj kolego gdzie to robisz ,, ostatnio wypowiadal się w tvn turbo kolega który w takim silniku zrobił chiptuning i się nacieszył silnikiem 1 miesiąc ..Koszt remontu ok 9 ty zł..Panowie którzy zrobili mu tą modyfikacje pomylili oprogramowanie i jego motorek dostał móżg nie od tego silnika .. :/
I HAVE THE VISION

[External Link Removed for Guests]

Krzyszuk

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 19 wrz 2007, 23:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Krzyszuk »

Tatanka, robiłem zawsze w tym samym miejscu - oprogramowanie przygotowuje spora firma z Krakowa, raczej pewniak, dają 2 lata gwarancji że auto się nie "rozleci" ;), ale masz rację, że trzeba uważać bo sam plik wgrywa tylko człowiek.

bystrixx

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 05 sty 2008, 18:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: bystrixx »

Kolego masz jakieś namiary na tą firmę z krakowa? mam 1,7 cdti 101 km i coś bym chciał podciągnąć
Poprostu mam hopla na opla...3 modele Astry pod rząd o czymś świadczą....

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

Ja też jestem zainteresowany namiarami na tą firmę. Daj nazwę i adres. A nie wiesz czy benzyniaki tez robią? No i napisz ile cię to kosztowało i jak długo Ci to robili?

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

a ja powiem tylko że jeśli zastanawiasz się nad boxem a chip to dla własnego bezpieczeństwa weź chip.
Box ma to do siebie że czasem może się odłączyć i tracisz moc np podczas wyprzedzania a wiadomo czym to skutkuje. Nie zawsze może się to zdarzyć ale było już kilka przypadków.

joseph

Astro-maniak
Posty: 492
Rejestracja: 22 lut 2007, 19:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: joseph »

a ja wymieninej sporej firmy z krakowa /vtech/ nie polecam. Słabe programy piszą. Jedyne ich zalete że to nie firma krzak oraz po kablu robią bez prucia kompa.
[External Link Removed for Guests]

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

joseph pisze:a ja wymieninej sporej firmy z krakowa /vtech/ nie polecam
To w takim razie co Ty polecasz w Krakowie albo okolicach?

Krzyszuk

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 19 wrz 2007, 23:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Krzyszuk »

joseph pisze:a ja wymieninej sporej firmy z krakowa /vtech/ nie polecam. Słabe programy piszą. Jedyne ich zalete że to nie firma krzak oraz po kablu robią bez prucia kompa.
Ja też tam robiłem (oddział na Trójmiasto) i jest ok. Czemu uważasz, że słabe programy piszą?

michalek206

Astro-maniak
Posty: 628
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:55
Imię: Michał
Auto: astra,bmw
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: michalek206 »

hehe boshe tylko nie róbcie w v-techu !! mam dwóch kumpli którzy tam pracowali , tzn jeden pracuje nawet nadal ... stanowczo odradzam tą firmę ;) w Krakowie jednym z najlepszych jest Mateusz Bieńkowski , nie pamiętam jak się firma nazywa chyba gs tuning czy coś takiego ... dobry jest też godula , tyle że on sobie krzyczy duże sumki , ale przynajmniej gość ręczy za dobrą robotę !
==========82%===========

ODPOWIEDZ