zbędny tłumik??prosze o wypowiedzi....

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
michalek206

Astro-maniak
Posty: 628
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:55
Imię: Michał
Auto: astra,bmw
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

zbędny tłumik??prosze o wypowiedzi....

#1

Nieprzeczytany post autor: michalek206 »

Witam panowie Astrowicze :) mam do was pytanko,nurtujące mnie od zakupu mojego autka...a więc,posiadam astre o poj 1,8 iii chciałbym usunąć środkowy tłumik a zostawić tylko końcowy.Czy taka mała modyfikacja odtykająca może źle wpywać na silnik??chodzi mi o rezonans w całym układzie , sądy i czy elektryka nie będzie wariowała??no i oczywiście jeśli ktoś coś takiego robił , to oczywiście jakich mam się spodziewać efektów końcowych?? Chodzi mi o to że chciałbym posłuchać ładnego brzmienia silnika,nie o głośność niczym z WRC ;) panowie po takich modyfikacjach albo jeśli ktoś coś wie na ten temat prosze o pomoc :) pozdrawiam ;)

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

a więc tak.... zmienia się cisnienie w ukladzie.... a co za tym idzie... ? WIedz taką rzecz nie wiem jak to jest w astrach generacji 2.... ale w astrze F ilość sond to 1 sztuka. i znajdowała się tuż za kolektorem wydechowym..... I TEraz sprawa jest taka, jeżeli masz dwie sondy LAMBDA jedna za kolektorem wydechowym, a druga na pewno za.. katem.. lub przed katem nie pamietam juz.. to taką modyfikację - wywalenie środkowego tłumika możesz sobie darować...

LUB.. warunek jest taki - tuz po wywaleniu.. środkowego tłumika, jedziesz na "przesterowanie" komputerka... i będą musieli wzbogacić mieszankę... paliwa... bo to jaka jest mieszanka zalezy też.. od cisnienia ... i czujników umiejscowionych.. w wielu czesciach silnika ;-)...


- ja bede wywalać srodkowy tlumik.. dźwięk na pewno się zmieni... nie będzie wygłuszony.. a co za tym idzie ?... odetkany uklad wydechowy...

pozdrawiam....- czy o czymś zapomniałem ?napisać ?

michalek206

Astro-maniak
Posty: 628
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:55
Imię: Michał
Auto: astra,bmw
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: michalek206 »

ehhh to niezbyt dobra wiadomość,bo jak każdy lubie bardziej rasowe brzmienie :D a są jakieś zamienniki tłumika środkowego?? gdzieś o tym czytałem,no ale tu znowu nasów się pytanie..grzebać czy nie ... :) jeśli by ktoś posiadał jakieś materiały na ten temat to prosze o linki,opinie i cenne rady ;)
==========82%===========

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

oczywiście.... coś co zastepuje .... tłumik środkowy to zwężka venturiego :-), ja mam to zrobione zamiast kata.... Bo NIBY MAM KATA, ale tak naprawdę go nie mam.. a efekt końcowy jest wyczuwalny pod pedałem gazu... ale nie słyszalny dla ucha.., po drugie zwęzka venturiego... to prawdziwa strumienica.... i jest tak jak nazwa mówi zwężką.. powodującą cisnienie w ukladzie, ale umiejętnie je wykorzystuje, :)


- nie wierz w strumienice łuskowe... bo jak może spalina przelatywać szybciej przez normalną rurę wprawianą " w efekt wiru" ?, strumienica luskowa to.. po prostu rurka przelotowa ;).... no może trochę lepsza niż zwykła rurka nierdzewka ;)

michalek206

Astro-maniak
Posty: 628
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:55
Imię: Michał
Auto: astra,bmw
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: michalek206 »

heh czyli zamiast tłumika środkowego zastosować zwężke venturiego ?? kiedyś mieszkałem niedaleko dość dobrego tunera i on był całkowicie sprzeczny montowaniu strumienic...tzn mówił że ok ale żebym zbadał auto przed i po...co do kata to już wogule ;) uważał to za przestępstwo:D ale wracajac do tematu to sam niewiem co zrobić...jutro włarze pod auto i zobacze jak to wygląda...najbardziej się boje właśnie tego że zmienie ciśnienie w układzie i że elektryka powariuje...;/ albo spadnie moc auta...czego bym nie zniusł :D:D:D haha..kurde pasiło by żeby to chodziło troszke bardziej rasowo....
==========82%===========

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

możesz zawsze kupiś środkowy sportowy tłumik ale koniecznie dedykowany bo te uniwersalne to g.. jest

michalek206

Astro-maniak
Posty: 628
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:55
Imię: Michał
Auto: astra,bmw
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: michalek206 »

Właśnie tocze tą debate na temat tego tłumika już na dwóch forach i chyba najlepszym rozwiązaniem jest faktycznie zastąpić to jakimś dedykowanym specjalnie do astry....ma ktoś jakiegoś linka albo pomysł gdzie i jaki moge kupić??
==========82%===========

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

michalek206 pisze:ma ktoś jakiegoś linka albo pomysł gdzie i jaki moge kupić??
_________________
proponuję poszukać jakiegoś sklepu tuningowego u Ciebie w mieście, np D&W czy coś takiego

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#9

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

JOszi pisze:te uniwersalne to g.. jest

Rudy_

#10

Nieprzeczytany post autor: Rudy_ »

powiem tak odpuscil bym sobie z zwężką venturiego lub strumienica lub tez struminica z zwężką venturiego bo taka właśnie tez mialem w astrze. generalnie przyrostu ani spadku mocy nie bylo, strumienica zostala zmontowana zamiast kata, dziwiek sie niezmienil jedyne co zaobserwowalem to ze astra byla bardziej elastyczna na poszczegolnych biegach.niewiem czy to zasluga strumienicy czy poprostu braku katalizatora. Ja bym sie niepchal w modyfilkacje ukadu wydechowego jak juz to pojechac do fachowcow :) i niehc cos zaradzą bo samemu mozna duzo spieprzyc.Jesli niehcesz miec katalizatora to wstaw zwykla rurke i kup koniecznie dedykowany tlumik i brzmienie bedziesz mial :)

ODPOWIEDZ