Sportowy kolektor wydechowy

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Gość

Sportowy kolektor wydechowy

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam, mam pytanie bo nigdy tego nie robiłem w chwili gdy w Astrze II 2.0 16V 136 KM x20xev wymienię kolektor wydechowy, na sportowy kolektor jakie zmiany będę musiał dodatkowo musiał poczynić...? Wiem że tuning to łańcuszek zależnych od siebie procesów - wymienisz jedną rzecz to druga nie będzie pasować itd... Nie wyemieniał nigdy kolektora a mam możliwość okazjonalnie kupić w nie złym stanie sportowy i właśnie się zastanawiam... Proszę o poradę ludzi zorientowanych w temacie...

Pozdrawiam
MN

melanrz

Astro-maniak
Posty: 214
Rejestracja: 03 sty 2008, 16:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: melanrz »

chyba mozeszz zmienic sam kolektor... Ale ja od razu caly uklad bym pociagnal... Choc wlasnie kolektor daje najwieksze zmiany...

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Jak kupiłem autko to miało zamontowanego ładnego REMUSIKA na końcu więc pozostałoby tylko pierwszy i środkowy wymienić... Czy faktycznie wymiana kolektora daje duży efekt ? Nie wyobrażam sobie Bóg wie czego ale jakiego rzędu przyrostu mocy można się spodziewać ? Mi bardziej chodzi o zmianę dźwięku samego silnika...

michalek206

Astro-maniak
Posty: 628
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:55
Imię: Michał
Auto: astra,bmw
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: michalek206 »

Nakon, kolektor daje naprawdę dużo ... trudno określić ile Ci to da bo nikt niestety wróżyć nie umie .. lecz na pewno zmiana będzie na dużżżży plus ! mógłbyś dać metalowy kat o większym przepływie , wyciąć całkiem środkowy lub dać przelotówkę i na tył jakiś ... i zmiany odczujesz na pewno ...
==========82%===========

marcinpsk

Astro-maniak
Posty: 493
Rejestracja: 02 lis 2007, 20:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo i Śląsk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: marcinpsk »

Ja w swojej poprzedniej asterce z silnikiem 1,6 8V zmienlem kolektor na taki 4-2-1 odrazu bylo czuc roznice. Slnik byl duzo bardziej elastyczny i fajnie ciagnal od samego dolu. Pozniej wywalilem katalizator i tłumik srodkowy a na koncu przelotowke wstawilem i naprawde super to autko chodzlo.
Tak jak ktos napsal wczesnej kolektor z calego ukladu daje najwiecej (KM moze ne az tak duzo ale Nm napewno sporo)
Zestrajac nie trzeba koniecznie ale warto sie nad tym zastanowic choc to spory koszt przed zestrojenem polecam zmienic sobe dolot.

Gość

#6

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Dzięki wszystkim za porady, też trochę czytałem o kolektorze i myślę że od tego należało by zacząć modyfikację auta... A orientuje się ktoś z jakim kosztem wiąże się wymiana kolektora w warsztacie ? I ile mnie więcej czasu trwa taki zabieg ?

Pozdrawiam
MN

marcinpsk

Astro-maniak
Posty: 493
Rejestracja: 02 lis 2007, 20:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo i Śląsk
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: marcinpsk »

Samemu mozesz go wymienc. Potrzebna nowa uszczelka pod kolektor taka zlaczka do laczena dwoch rur o takej samej sredncy i ewentualnie szlifierka katowa. A w warsztacie to roznie ale mysle ze od 50 do ??? zl sobie krzykna.

Ślepy

Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 19 lis 2007, 16:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Ślepy »

Ja mam własnie asterke 1.6 8v i chce zmienić kolektor, tylko gdzie moge dostać 4-2-1 ???? w późniejszym czasie wymienie też wydech, ale niestety wszystko wiąże się z kasą :D

marcinpsk

Astro-maniak
Posty: 493
Rejestracja: 02 lis 2007, 20:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo i Śląsk
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: marcinpsk »

Najlepiej ten od silnika C20NE albo od C20XE przerobic. Czasami tez trafiaja se take kolektory na allegro, ale rzadko.

Ślepy

Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 19 lis 2007, 16:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Ślepy »

a jak go przerobić ??????

ODPOWIEDZ