Jaka kierownica

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
marcell

Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 05 sty 2007, 0:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Jaka kierownica

#1

Nieprzeczytany post autor: marcell »

witam chcialbym zmienic swoja kierownice na jakas sportowa i nie wiem na jaka chcialbym jakas 280mm ale ostatnio kolega powiedzial ze policja moze sie czepiac ze jest taka mala i powiedzial ze jak cos to 330mm bedzie sii co wY na to??

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

W przepisach jest napisane że średnica obrotu kierownicy ma być minimum 350mm ale w związku z tym że kierownica jest pewnego rodzaju mimośrodem to sama średnica kierownicy może być mniejsza. 280 to na pewno za mało ale 320-330 to na pewno będzie. Jeszcze jedna sprawa jeśli masz kierownicę fabryczną z poduszką to musisz zamontować kierę też z poduszką jeśli masz fabryczną bez poduszki to może być każda. Chodzi o to że policja mogłaby Ci zabrać dowód za zubożenie wyposażenia bespieczeństwa samochodu. A jeśli Ci jakiś niedouczony policjant zacznie metrem mierzyć ci metrem średnicę kierownicy i będzie ci chciał zabrać dowód za zamałą średnicę to się nie zgadzaj i mandatu też ne przyjmuj tylko weż sobie numer jego odznaki. Takie pomiary kierownicy robi się na specjalistycznych stacjach diagnostycznych policja żadnych takich mierników nie ma (szczególnie na drodze). Troszkę o tym wiem bo sam kupiłem Fkę z niemiec ze sportówka ale ma poduszkę i homologacje. Orientowałem sie na ten temat u diagnostyków i w przepisach też grzebałem. Jest tam jeszcze mowa o sile nacisku na ramie kierownicy przy obrocie ale to akurat nie jest ważne bo teraz samochodymają wydajne układy kierownicze.

DON_CORLEONE

Astro-maniak
Posty: 198
Rejestracja: 27 sty 2007, 19:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: DON_CORLEONE »

a jezeli metrem bedzie chcial mierzyc to niech przedstawi atest na ta swoja miarke za 3zlote
Zycie choc piekne tak kruche jest.... zrozumial ten kto otarl sie o smierc....

marcell

Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 05 sty 2007, 0:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: marcell »

wielkie dzieki za doglenbe wyjasnienie :)

kbjanek

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 11 lut 2007, 11:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: kbjanek »

wielkie dzieki za doglenbe wyjasnienie
jeszcze jedno,
jak nbedziesz kupowal kierownice,
to przymiez zeby ci nie zaslaniala zegarow,
zwlaszcza obrotomierza
Grasz w HT? Ja też - kbjanek prezes Bayer'ky

ac_schnitzer

Astro-maniak
Posty: 534
Rejestracja: 21 gru 2006, 22:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: ac_schnitzer »

ja mialem w asterce kierownice 30cm ;)

byla fajna , mala i przyjemnie sie z nia jezdzilo...

miarka1983

#7

Nieprzeczytany post autor: miarka1983 »

przemek_byd pisze:ja mialem w asterce kierownice 30cm ;)

byla fajna , mala i przyjemnie sie z nia jezdzilo...
tez miałem wczesniej w fieście kiere o srednicy 30cm to ze glina nie mial sie do czego doczepic to wyjoł miarke zmierzył i spytał mnie ile cm powinna miec odpowiedzialem ze niewiem to chcial mi zabrac dowod rejestracyjny ale wkoncu sie z nim dogadalem i było tylko100mandatu to jak kierownice sprzedalem to spłaciłem mandat i kupiłem orginalną kierownice takze kup sobie lepiej troche wieksza kiere zeby naprawde nie mial sie do czego czepić wścibski glina

ODPOWIEDZ