BIAłE ZEGARY

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Awatar użytkownika
cygan

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 06 lut 2008, 9:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

tuning

#21

Nieprzeczytany post autor: cygan »

Hej
od niedługiego czasu jestem właścicielem "astruni" i chcę założyć ramki na zegary, mam pytanie, czy trzeba wylmować licznik, czy można to zrobić po zdjęciu szybki :?:

kita

Astro-maniak
Posty: 616
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:19
Imię: Marcin
Auto: BLACK WIDOW
Silnik: X16XEL
Województwo: wielkopolskie
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: kita »

niestety nie Samo zdjęcie szybki nie wystarczy ponieważ musisz te ramki umocować zaginając je od spodu Musisz wyjąć ten czarny platikgdzie maja być zamocowane ramki. Wkładasz jedną ramkę i po odwróceniu małym sróbokrętem zaginasz brzeg tej ramki.
Black Widow [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Lo-buz

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 26 sty 2008, 0:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Grajewo
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: Lo-buz »

Ja chcialbym zrobic pewny mod u siebie. Mam stary licznik bez obrotka i moge sie przy nim bawic. Wszystko bylo by fajnie ale wlasnie te wskazniki od pred. i od paliwa i od tem. Czy normalnie je wyciagnac, delikatnie pociagajac do siebie ? pozniej uda mi sie zdjac stare zegary ( czarne ) pozniej wlazyc nowe i tak samo wlozyc wskazniki ? Z tego co widzialem to wszystkie wskazniki opieraja sie o bolce ograniczajace i nastepne pytanie po co mam cos zaznaczac jesli one sie opieraja, czy przy skladaniu nie wystarczy zrobic tak aby one sie oparly o bolce ? Kolega twierdzi ze jak sie wyjmie wskaznik od predkosci albo od obrotka to tam sie wszystko porozkreca takie metelowe zwoje..

[ Dodano: 2008-02-07, 12:05 ]
Troche przekopalem rozne fora no i jest lekka niedogodnosc :>

[External Link Removed for Guests]

Wszystko jest ok, tylko pozniej z tym ogranicznikiem i tymi wskazowkami :/

Wyjmuja sie one dosc latwo ? Pozniej wsadza sie dosc latwo ?

Przed wyjeciem zaznaczyc gdzie lezy wskazowka ?

A nie lepiej zrobic tak ze przy skladaniu wlozyc ogranicznik i pozniej wskazowke wsadzic tak aby lezala na ograniczniku ? Dobry sposob ? Pare dni mam wolnego wiec bym cos przy Asi zrobil :)

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

Lo-buz, nie, bo ogranicznik masz na wartości 20km/h a jak stoisz to przecież masz 0 ??

Przekłamywał by ci o 30 km/h nawet. A jest taki zabieg zrobiony, poniewaz przy malej prędkości wskazówka by drgała...
[External Link Removed for Guests]

Lo-buz

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 26 sty 2008, 0:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Grajewo
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: Lo-buz »

W takim razie wyjmuje ogranicznik, ,nastepnie zaznaczam gdzie lezy wskazowka pozniej wyjmuje wskazowke . Nastepnie wyjmuje tarcze czarna, wsadzam inna i celuje wskazowke aby byla na moim wczesniejszym zaznaczeniu, nastepnie ogranicznik i to wszystko ? Tak samo z innymi wskaznikami np temp. obrotek, paliwo. ?

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

Lo-buz, teoretycznie tak. Bylo to w taki sam sposob opisane na autokąciku i nie bylo glosów ( przynajmniej ja nie widziałem ) ze coś jest nie tak.

Tylko było napisane aby uważać na te wskazówke, bo łatwo może sie poprzestawiać.
[External Link Removed for Guests]

Lo-buz

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 26 sty 2008, 0:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Grajewo
Kontakt:

#27

Nieprzeczytany post autor: Lo-buz »

No i po modach.. niestety sie nie udalo .. tzn. z wyjmowaniem i wsadzaniem bolcow i wskazowek to trzeba po prostu patrzec i byc czujnym i delikatnym w pewien sposob. A sie nie udalo bo .. chcialem zrobic taki cymes ze wytrzec zmywaczem do paznokcji farbe z drugiej strony tarcz. Wszystko fajnie, ale farba jest tylko na wskaznikach od temp i od paliwa.. a na reszcie nie ma, wiec kupa..

Zyski z dzis ?

Wypilem 2 piwa, sprawdzilem czy nie ma bledow Asia no i nie ma, przez caly czas wyswietla 12

Ze swiatel polecialy brewki, zobaczymy jak sie bedzie jezdzilo bez nich..

No i doszedlem do wniosku ze trzeba zmienic juz uszczelke od pokrywy zaworow a tak po za tym to nie mam juz co przy niej robic :P

pers

Astro-maniak
Posty: 189
Rejestracja: 04 lut 2008, 23:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#28

Nieprzeczytany post autor: pers »

KeySee pisze:
kita pisze:ustawisz mniej więcej na zero i po przekręceniu kluczyka w stacyjce same się ustawią na swoją pozycję.
takie małe pytanie. To te wskazówki same automatycznie się ustawiają?
Raczej nie :mrgreen:

Manieq

Klubowicz AKP
Posty: 421
Rejestracja: 22 mar 2007, 10:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: DOBRE
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#29

Nieprzeczytany post autor: Manieq »

Odświeżę temat...
Chciałbym wymienić u siebie zegary na białe. Wymienić całe, a nie tylko tarcze, bo mniej z tym roboty. Powiedzcie mi, czy któreś z tych podejdą do mojego auta:
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
Czy przy wymianie ma znaczenie pojemność silnika? Bo to, że diesel, czy benzyna na 100%. Czy trzeba patrzeć na jakieś inne rzeczy?
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ