ETER??

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Tomek1762

Astro-maniak
Posty: 1626
Rejestracja: 24 sty 2008, 20:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków/Skawina
Kontakt:

ETER??

#1

Nieprzeczytany post autor: Tomek1762 »

Mam pytanie. Czy opłaca sie rasowanie benzyny eterem?? Jakie to moze przyniesc okrzysci a jakie szkoda?? I jaki wpływ ma na silnik:)

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Eter jest najlepszym paliwem ale niestety strasznie drogi. Do spalenia tej samej ilosci beny potrzeba dwa razy wiecej tlenu w zwiazku z tym na eterze silnik pracuje jak na turbo. Bawilem sie kiedys w poprzednim aucie z zasilaniem go czystym spirytusem i musze powiedziec ze czuc starsznią roznice.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Tomek1762

Astro-maniak
Posty: 1626
Rejestracja: 24 sty 2008, 20:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków/Skawina
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Tomek1762 »

Tylko ze ja chce dolewac nie tyle czysty eter co samostart:) On jest na bazie eteru i tak mi przyszło do głowy. Tylko sie zastanawiam nad ewentualnymi szkodami dla silnika:( 8)

Adrian_GTC

Astro-maniak
Posty: 405
Rejestracja: 15 maja 2007, 6:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Adrian_GTC »

Gdzieś czytałem, że to jest bardzo szkodliwe dla silnika... ale sam jestem ciekawy innych opinii..
zobacz >> [External Link Removed for Guests] oraz [External Link Removed for Guests] // [External Link Removed for Guests]

Tomek1762

Astro-maniak
Posty: 1626
Rejestracja: 24 sty 2008, 20:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków/Skawina
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Tomek1762 »

To w takim razie ja czekam na opinie:) Podobno daje to niesamowity efekt ale własnie ja sie troszke boje o silnik:( Mam przejechsne dopiero niecałe 50tys i chcialbym posmigac jeszcze jakis czas:)

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Adrian_GTC pisze:Gdzieś czytałem, że to jest bardzo szkodliwe dla silnika... ale sam jestem ciekawy innych opinii..
Ogolnie szkodliwe jak sie psika w dolot a zwlaszcza przed przeplywka ale jesli by jezdzic na spirytusie to odrazu mowie wam ze nie ma lepszego paliwa tylko strasznie nie oplacalne. Zerknijci ena jakim paliwie lataja modele samolotow- eter.

Adrian_GTC

Astro-maniak
Posty: 405
Rejestracja: 15 maja 2007, 6:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Adrian_GTC »

Ok a jak wygląda w takim razie sprawa dolewania (tak jak pisał Tomek1762) do benzyny np? Gdybym miał 100% pewności, że w silniku nie ma prawa nic pójść z tego powodu to chętnie sam bym wypróbował jak to działa...
zobacz >> [External Link Removed for Guests] oraz [External Link Removed for Guests] // [External Link Removed for Guests]

Tomek1762

Astro-maniak
Posty: 1626
Rejestracja: 24 sty 2008, 20:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków/Skawina
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Tomek1762 »

No i tu własnie mam problem. Jak zmieszac z benzyną to proste ale jaka ilosc samostaru na jaką iloisc beznyny to ja juz niemam pojecia dlatego sie tez chce poradzic:) Sądze ze 50ml na bak moze wiecej ale napewno nie można przeginac.

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

mysle ze 50 ml na bak to jest nic i nie wiem czy wogóle bedzie odczuwalne. Zaszkodzic nie zaszkodzi bo eter to pochodna alkoholu etylowego. Jedyny jego minus to to ze jest strasznie lotny bo temp wrzenia to cos kolo 40 stopni i nie wiem czy by szybko nie dparowywal w baku. Lepszy juz by byl alkohol eltylowy(spirytus).
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Tomek1762

Astro-maniak
Posty: 1626
Rejestracja: 24 sty 2008, 20:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków/Skawina
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Tomek1762 »

Dzieki wielkie. Masz racje temperatura zapłonu wynosi dokładnie 36 stopni dlatego sie obawiam roboty przy tym. Trzeba spróbować alkoholu jak doradzasz:)Dzięki:)

ODPOWIEDZ