turbina

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Gość

turbina

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

witam wszystkich mam takie pytnko silnik 1.7 td czy da sie wsadzic bardziej wydajna turbine i czy cos mi to da jak bedzie wieksza????jak tak to jaka?? dzieki za odp

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Nie. Nic to nie da. Turbo jest wystarczajace a potrzebna jest zmiana w motroniku(zmiana map) co powoduje zwiekszenie dawki i cisnienia doladowania. Wsadzenie wiekszego turbo bez tego nic nie da bo jest czujnik cisnienia doladowania na kolektorze. Zreszta turbo masz takie jak w silniku 2.0 DTL czy DTH i w sporej ilosci innych marek aut jak BMW VW, citroen itp gdzie moc wyciagaja nawet 135 koni. Jak dla mnie to zła droga w tuningu bo zmiana turbo to juz "stage 3" czy nawet 4 a chip to wiadomo poziom pierwszy.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

Arek To jaki w końcu masz silnik i astrę? Bo piszesz w poście że 17TD a w opisie masz oznaczenie 17DT

Jeżeli masz 17DT to to jest oznaczenie silnika isuzu w astrze f sprzed 94roku a w tym samochodzie żeby uzyskać większą moc nie potrzeba wymieniać turbiny.
Wystarczy podkręcić turbinkę żeby zamiast seryjnego 0.65 dmuchał 0.8-0.9 bar (najbezpieczniejsze) i dodatkowo na pompie wtryskowej za pomocą śrubokręta podkręcić dawkę paliwa. To powinno dać jakiś dobry przyrost mocy.
To co opisałem to po prostu taki "prymitywny" chip tuning ;) w tym silniku nie ma elektroniki więc wszystko się ustawia mechanicznie.

Gość

#4

Nieprzeczytany post autor: Gość »

wiem sorki za to ale mam silnik oplowski czy mugl bys opisac jakos dokladniej jak sie do tego zabrac i gdzie sa te regulacje?? turbiny i pompy???

Awatar użytkownika
futrzakos

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 01 mar 2008, 0:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: UD
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: futrzakos »

JOszi piszesz o podkreceniu turbiny w silniku isuzu . Mam taki silnik i chcialbym podkrecic turbine tylko ze zbytnio nie wiem gdzie i jak sie do tego zabrac :( jezeli moglbys jakos pisac gdzie jak i co dalej to bylbym bardzo wdzieczny :mrgreen:

Wydra

Astro-maniak
Posty: 393
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: nieobecny
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Wydra »

JOszi wytłumacz kolega ze jak chca podkrecac moc to niech kupia sobie benzyniaka a nie diesla :) Chcesz przejechac Isuzu bez kapitalnego remontu jakies 350 tys km?? nic nie podkrecaj :)

Awatar użytkownika
futrzakos

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 01 mar 2008, 0:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: UD
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: futrzakos »

kolego moj silniczek jest po kapitalce mimo ze ma przejechane 180 000 niestety mialem wypadek wiec kapitalka tak jak wszystkie blachy musialy yc zrobione a turbinke mimo wszystko chcialbym podkrecic tylko nie wiem jak :(

Gość

#8

Nieprzeczytany post autor: Gość »

poprzez MBC podkręcasz, wpinasz go w przewód westgeste'a .
na standardowej dawce paliwa 0.8 bara nie przekroczysz

ODPOWIEDZ