Przełożenie Silnika

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
kargul

Astro-maniak
Posty: 1000
Rejestracja: 06 kwie 2007, 21:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostromecko
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: kargul »

Podejscie NAITOPA jest najlepsze..ja miałem robić tak samo...Wychodzi sie na tym jeszcze na + czasami :D Ale ja raczej bede zmienial auto bo moje jest juz w kiepskim stanie i chyba nie oplaca mi sie ani go remontowac ani wkladać silnika..
Kupię błotnik przedni od strony kierowcy. Najlepiej w kolorze grafit.

- O widzę kupiłeś sobie golfa ?
- Nie..Zająłem drugie miejsce w konkursie..
- Aha..A co bylo za pierwsze ??
- Worek ziemniaków :mrgreen:

Glovash

Astro-maniak
Posty: 313
Rejestracja: 03 lut 2008, 17:10
Imię: Łukasz
Auto: Alfa 147
Lokalizacja: CSW w PO
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Glovash »

Też myślałem nad SWAPem z 1.4 na 2.0, ale... po 1. kasa... bo w 2000 to się nie zamknie.. bo zawsze coś powyskakuje... gdyby to była zamiana z 1.8 to OK, ale z 1.4 za dużo rzeczy trzeba wymieniać, po 2. ja sam tego nie zrobię, a że to jest skomplikowane i czasochłonne to mechanik też sobie zawoła..
Tylko... żeby trafić niezajechaną GSI to jest ciężko.. poza tym... ta niepozorność.. walniesz na klapie 1.4 a pod maską 120 KM ... może zmylić..
tak więc ... zależy na ile cię stać i na ile chce Ci się bawić..

Jeśli znajdę osobę , która zrobi to za w miarę rozsądne pieniądze i znajdę dawcę to ... się zdecyduję.. jeśli nie... to prędzej kupię Vectrę.. ;)
Ubezpieczenia OFE AXA Poznań

ZiomeK_AF

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 04 lut 2008, 20:50
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tomaszów Maz
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: ZiomeK_AF »

Może tesz bym poszukał vectry a rozbitej z dobrym silnikiem, bo niestety mam słabe fundusze,a do asterki sie już przywiązałem ale mam ją narazie na spółke z tatą wienc jak bym kupił astre gsi to obecna astra i tak będzie stała pod moim blokiem i jeździła w mojej rodzinie :D

Awatar użytkownika
prymus009

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2008, 23:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: prymus009 »

Witam,
Przy wymianie silniczka z 1.4 lub 1.6 nie zamkniesz sie w 2 tysiach.
Po pierwsz esilnik ze skrzynia troche kosztuje.
Do tego musisz wymienic przednia zawieche a zeby sie lepiej hamowalo to i tylnia belke z tarcz na tarczo bebny (to robisz dla wlasnego bezpieczenstwa).
Do tego przydalby sie remont silniak bo szkoda wylozyc kupe kasy i wlozyc silnik bez zadnego remontu. A jak jest juz wyjety to duzo latwiej go wyremontowac
(panewki,pierscienie,uszczelki - ewentualnie jakis profi remont ale wtedy koszta duzo wieksze).
Tak wiec szczerze moze byc ciezko zmiescic sie w 2 tysiach nawet bez remontu silnika.

Pozdrawiam
prymus009


P.S. jak by ktos byl zainteresowany jest silniczke z glowica coscasta po remoncie
(wymienione panewki korbowodowe i glowne oraz wymianie pierscieni na nowe, zlozony na nowych uszczelkach) Silnik na dotarciu nie jezdzony po remoncie bo gosciu zmienil zdanie i wsadzil C20LET.

ZiomeK_AF

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 04 lut 2008, 20:50
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tomaszów Maz
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: ZiomeK_AF »

To chyba zapoluj na Asterke GSI bo niestety słabo umnie z funduszem , a tak wyjdzie mnie taniej. Dzięki za posty.

Glovash

Astro-maniak
Posty: 313
Rejestracja: 03 lut 2008, 17:10
Imię: Łukasz
Auto: Alfa 147
Lokalizacja: CSW w PO
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: Glovash »

a... powie mi ktoś, co można by zrobić, zamienić itp. itd. , żeby wykrzesać z 1.4 trochę kuni... powiedzmy 1000 zł miałbym ,żeby coś grzebnąć w silniku , co by mu dodać mocy...
czy z tym funduszem można coś zrobić sensownego ?? np. zrobić z c14nz ten 1.4 MPI 82 KM, bo trochę mi brakuje, przy wyprzedzaniu, a... wszyscy mi odradzają zmianę auta...
poradzicie coś??
Ubezpieczenia OFE AXA Poznań

cr2sher

Astro-maniak
Posty: 826
Rejestracja: 28 mar 2007, 14:14
Imię: Paweł
Auto: oBoRa
Silnik: Benzynowy
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

#17

Nieprzeczytany post autor: cr2sher »

Glovash, hmmmm no niby możesz zmienić na MPI ale nie wiem czy sie w 1000zl. zmieścisz, jedyna sensowna rzeczą jest zmiana całego silnika, hmmm no może we jak zamienisz wałek to Ci trochę poprawi
Pozdrawiam
Cr2ShEr - Paweł

[External Link Removed for Guests]

------------------------------------------------

Obrazek

Glovash

Astro-maniak
Posty: 313
Rejestracja: 03 lut 2008, 17:10
Imię: Łukasz
Auto: Alfa 147
Lokalizacja: CSW w PO
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: Glovash »

myślałem o całym silniku... ale to już w ogóle się minie z celem , bo wyjdzie mnie +- 4000 lekko... poza tym nie wiem czy znam kogoś kto by się tego podjął...
Ubezpieczenia OFE AXA Poznań

petee

Astro-maniak
Posty: 84
Rejestracja: 07 mar 2008, 10:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: petee »

Witam mam pytanie posiadam astre 1.4 82KM mpi i zastanawiam sie jaki moge włożyć najwiekszy silnik zeby nie wymieniać praktycznie wszystkiego.Bo nie oszukujmy sie że chodzi głownie o kase.i czy do każdego silnika musi być przekładka skrzyni??
MOJA ASTRA- [External Link Removed for Guests]

cr2sher

Astro-maniak
Posty: 826
Rejestracja: 28 mar 2007, 14:14
Imię: Paweł
Auto: oBoRa
Silnik: Benzynowy
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

#20

Nieprzeczytany post autor: cr2sher »

petee, po pierwsze to zamiast silnika 1.4 możesz wrzucić silnik 1.6 bez jakiegokolwiek problemu, ale jeżeli chcesz wrzucić 1.8, bądź 2.0 to już wiąże się z przekładka zawieszenia, wymianą półosi, skrzyni. Co do Twojego pytania na temat skrzyni, wszystko zależy od tego jaką skrzynię masz u siebie i czy pasuje ona także do "większego" silnika. Prawda jest taka że skrzynia od 1,4 i 1,6 będzie pasowała (small block), natomiast skrzynia od 1,8 pasuje do 2,0 (big block) innej opcji nie ma.
Pozdrawiam
Cr2ShEr - Paweł

[External Link Removed for Guests]

------------------------------------------------

Obrazek

ODPOWIEDZ