Podswietlenie na niebiesko- F-ka Beliala

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Belial

Astro-maniak
Posty: 126
Rejestracja: 18 lis 2007, 11:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kartuzy
Kontakt:

Podswietlenie na niebiesko- F-ka Beliala

#1

Nieprzeczytany post autor: Belial »

A wiec jak obiecałem tak robie... Chciałbym przedstawic swoje pierwsze modyfikacje w swojej F-ce, nie jest to moze jakis super tuning, ale na sam początek dobre i to. Na dzien dobry to zacząłem sie troche bawic z podswietleniem autka, kolejnym etapem bedzie juz tylko, nazwijmy to karoseria. Jakies aluski, grill i napewno cos jeszcze, jak tylko przyjdzie mi cos do głowy...

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

Jak na początek to ładnie. Sugerowałbym Ci jeszcze wymiana żarówek na niebieskie diody w konsoli środkowej będzie lepiej całość się komponowała ;) . Ale to tylko taka moja sugestia.

Adrian_GTC

Astro-maniak
Posty: 405
Rejestracja: 15 maja 2007, 6:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Adrian_GTC »

Modyfikacja jak najbardziej w porządku, choć nie cierpię niebieskiego koloru :) Ja u siebie mam podświetlone fioletem (nie UV!)... Ale gratki i powodzenia w dalszych modach :)
zobacz >> [External Link Removed for Guests] oraz [External Link Removed for Guests] // [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5506
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

Konsola środkowa wygląda jak podświetlona LED'ami na pomarańczowo ;)
TID widzę też zmieniony, a to zielone świecące na schowku to co? :D

Możesz opisać jak to zrobiłeś, co zastosowałeś w jakich ilościach, gdzie podpięte i czy automatycznie z drzwiami gaśnie czy manual?

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

Belial

Astro-maniak
Posty: 126
Rejestracja: 18 lis 2007, 11:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kartuzy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Belial »

Kolego FalconTech, to zielone swiatełko kolo schowka to najlepszy pomocnik kierowcy radyjko CB :mrgreen: A wiec cała instalacja kosztowała mnie ok 40zł, Moze wyda sie to troche smieszne, ale zapodałem sobie z Biedrony takie lampy cylindryczne za 9,9zł w srodku zamontowałem zasilanie tych lamp pod zapalniczke od tyłu. Zreszta tak jak CB i przez to te lampki robia zakłucenia na CB, kiedy sa wyłaczone jest wszystko sii. Lampki oryginalnie swieca na biało, ale ja je owinąłem jeszcze taką niebieską folią. Te same lampki mam równierz zamontowane podspodem auta i sprawiają sie calkiem nie zle, pomimo swego pochodzenia :mrgreen: No a TID-a podswietliłem juz takimi samymi zaróweczkami jakie były oryginalnie tylko swiecące na niebiesko. Konsole srodkową tez chce podswietlic na niebiesko bo faktycznie to białe podswietlenie nieco sie gryzie z reszta. No i oczywiscie podswietlenie zegarów tez bedzie na blue, ale jakos nie moge dostac białych tarcz a nie chce kupowac badziewia z allegro...
Pozdrawiam

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

Jak chcesz fajne profesjonalne białe tarcze i żeby w nocy na niebiesko świeciły to polecam Ci tarcze indiglo. Jedyny minus to cena ja za swoje dałem 155PLN ale wartują ceny ;)
U mnie to wygląda tak:

[External Link Removed for Guests]

Belial

Astro-maniak
Posty: 126
Rejestracja: 18 lis 2007, 11:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kartuzy
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Belial »

Indiglo mi troche nie podchodzą, sa jak ja to nazywam zbyt wymyslne, mnie sie podobaja takie najzwyklejsze białe tarcze z czarnymi cyferkami jakie tylko mozna sobie wyobrazic. A Indiglo ma kilka odcieni barw na sobie, no i ta cena... :/ Staram sie jaknamniej wrzucac kasy w autko, zeby moja zona znowu nie stwierdziła "...iz bardziej kocham auto niz ją..." :mrgreen:

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5506
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

To widzę że mamy ten sam gust. Tez chce wszystko zrobić na niebiesko.
TID mam już na LEDach, radio tak samo. Konsola środkowa mi została.
A co do zegarów, czy na oryginalnych tarczach niebieskie podświetlenie wyjdzie?

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

Belial

Astro-maniak
Posty: 126
Rejestracja: 18 lis 2007, 11:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kartuzy
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Belial »

wiesz mysle za na oryginalnych tarczach jakos to napewno wyjdzie, tylko zapewne bedzie to wygladało w ten sposób ze beda swieciły same cyfry a ja by bym wolał zeby u mnie swieciła cała tarcza. Zreszta jeszcze zobacze, kupie sobie niebieskie zarówki do zegarow i najwyzej wymienie je, nie jest z tym duzo roboty a moze i efekt bedzie zadowalajacy i dam se siana z tymi białymi tarczami... któz to wie....
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5506
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

Właśnie o taki efekt mi chodzi by sama skala i cyferki świeciły na niebiesko. Jakbym zobaczyło oba warianty w moim autku to bym wybrał który bardziej mi się podoba. Tylko nie stać mnie na takie luksusy ;)

Z przerobieniem na LEDy to już trochę więcej pracy chyba że wstawi się coś takiego:
[External Link Removed for Guests]

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

ODPOWIEDZ