Ledowe zarowki w lampach do sedana

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Miksu

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 01 lut 2011, 9:47
Imię: Miksu
Auto: Astra F sedan
Silnik: X16XEL
Lokalizacja: Finlandia / Raisio

Ledowe zarowki w lampach do sedana

#1

Nieprzeczytany post autor: Miksu »

Witam...

Mam pytanie do wszystkich znawcow elektryki w Asi F (sedan) odnosnie diodowych zarowek, a mianowicie chcialbym wymienic wszystkie zarowki w lampach ze zwyklych na diodowe,oprocz H4 (wszystkie zarowki w tylnych lampach,kierunki boczne i przednie oraz halogeny i pozycje przednie) oczywiscie swiatla mijania H4 zostaja "normalne" tylko ze wymienie na swiecace w kolorze zimnym bialym,moze Philips lub cos innego (narazie brak decyzji). Z tego co sie orietuje to oprocz zarowek nic nie trzeba dokladac ani tez wymieniac (mam na mysli przekazniki ;) ) i wszystko powinno normalnie dzialac chyba ze sie myle ???? :/ Czy ktos probowal takiej "podmianki" ,a moze to niezbyt dobry pomysl ???? Chcialbym poznac wasze opinie na ten temat,wszystkie "za i przeciw" oraz czy bedzie to normalnie dzialac po wymianie,czy trzeba wymienic cos wiecej....Dolacze kilka fotek zeby zobrazowac moj pomysl

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

lub cos takiego tylko nie wiem czy sie to zmiesci do lampy :/ ,na stronie producenta nie ma wymiarow tej zarowki po "otwarciu"

[External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests]


Wszystkie komentarze oraz krytyka mile widziana... :)

Pozdro 4All....
Moj astrolot -> [External Link Removed for Guests] ,smialo komentowac...

[External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests]

DeCha

Astro-maniak
Posty: 162
Rejestracja: 16 sty 2011, 15:24
Imię: Ktosiu
Auto: Astra F caravan 95r.
Silnik: X16XEL,LPG II
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: T-ów

#2

Nieprzeczytany post autor: DeCha »

Nie zapominaj że żarówki bez homologacji są niedopuszczone do stosowania w światłach oraz sygnalizacji , jeśli nie problem z przeglądem to prędzej czy później problemy podczas kontroli drogowej.

Grzana_Pl

Przedstawiciel Regionu
Posty: 770
Rejestracja: 20 mar 2008, 18:45
Imię: Grzesiek
Auto: Astra G Caravan/Volvo S60
Silnik: Y20DTH
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Bartoszyce/Olsztyn/Szczytno/Ostrołęka
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Grzana_Pl »

Najgorszy problem to możesz kolego mieć przy ew wypadku. Jeśli Pan Policjant ew nawet sprawca wypadku dopatrzy się, że masz zamienniki żarówek bez homologacji to tak czy siak wina będzie Twoja. Inna kwestia, widziałem Astę G z kierunkowskazami na LED-ach, nieziemsko waliło to po gałach, szybciej migał kierunek, przez co można było dostać szału, a sytuacja działa się w biały dzień, w nocy pewnie jeszcze fajniej jest. Zainwestuj w dobre H4, nowe mijania ew a LED-y zostaw do oświetlenia wnętrza/tablicy rej.

Miksu

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 01 lut 2011, 9:47
Imię: Miksu
Auto: Astra F sedan
Silnik: X16XEL
Lokalizacja: Finlandia / Raisio

#4

Nieprzeczytany post autor: Miksu »

Dzieki za komenty...

Pominmy kwestie homologacji takich zarowek lub ewentualne mandaty,poniewaz w tym kraju prawo jest dosc przychylne odnosnie oswietlenia zewnetrznego...
Co do szybszego migania kierunkow to chyba byla wina wlasciciela,gdyz (z tego co wyczytalem na roznych forach) zarowki kieronkowskazow TRZEBA wymieniac w kompletach,mam na mysli wymiane 6 zarowek (dotyczy mojej eFki-> przod,bok i tyl) na ledowe zamienniki, jezeli zostawi sie jakakolwiek "normalna" zarowke bedzie wystepwal efekt "szybkiego migania" tyle wyczytalem,ale czy to prawda to nie mam pojecia dlatego pytam o to w moim poscie... H4 beda nowe i poczytam "tu i tam" jakie sa dobre ,a oswietlenie wnetrza juz prawie cale mam w ledach (lacznie z podsufitowka i lampkami z tylu) :-) bardzo sobie chwale ledy z powodu ich duzej sily swiatla,orginalne zarowki moga (przymajmniej dla mnie ) isc do lamusa... :-)
Czyli jak dobrze zrozumialem moj pomysl jest kiepski z powodu oslepiania innych kierowcow ??? Cos na zasadzie xsenonow w zwyklych reflektorach ???

Pozdro 4All....
Moj astrolot -> [External Link Removed for Guests] ,smialo komentowac...

[External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests]

Miksu

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 01 lut 2011, 9:47
Imię: Miksu
Auto: Astra F sedan
Silnik: X16XEL
Lokalizacja: Finlandia / Raisio

#5

Nieprzeczytany post autor: Miksu »

Z tego co sie dowiedzialem to moze byc problem z tymi zarowkami,mam na mysli PA21W,PY21W oraz P21/4W poniewaz wiekszosc sklepow posiada takie zarowki,ale z odwrotna polaryzacja :( W przypadku W5W czy T5 mozna je odwrocic i nie ma problemu,ale reszty sie nie da odwrucic... :( Chyba bede zmuszony zrezygnowac z tego pomyslu... :/

Pozdro 4All...
Moj astrolot -> [External Link Removed for Guests] ,smialo komentowac...

[External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests]

Grzana_Pl

Przedstawiciel Regionu
Posty: 770
Rejestracja: 20 mar 2008, 18:45
Imię: Grzesiek
Auto: Astra G Caravan/Volvo S60
Silnik: Y20DTH
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Bartoszyce/Olsztyn/Szczytno/Ostrołęka
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Grzana_Pl »

Można powiedzieć, że problem sam się rozwiązał :) Jak bardzo chcesz coś zrobić z oświetleniem zewnętrznym to możesz zalożyć do kierunków żarówki ze srebrną bańką, na pewno lepiej wyglądają niż pomarańczowe, a mija np jakieś Philipsy czy Osramy, do tego umyj ładnie lampy i efekt też będzie przyzwoity.
BTW mycie reflektorów na prawdę dużo daje :D wiem na swoim przykładzie.

Miksu

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 01 lut 2011, 9:47
Imię: Miksu
Auto: Astra F sedan
Silnik: X16XEL
Lokalizacja: Finlandia / Raisio

#7

Nieprzeczytany post autor: Miksu »

Moze nie tyle problem ile pomysl... ,ale jak zwykle nie poddaje sie bez walki i bede szukal bo uwazam ze pomysl jet ciekawy (pod warunkiem ze nie bede oslepial innych :/ ) Widze ze chyba nikt nie ma takich zarowek w lampach i nie moze sie podzielic wrazeniami :/ Co do zarowek ze srebrna banka to niewiele mi to pomoze poniewaz mam fabryczne tylne lampy i boczne kierunki (kierunek jest pomaranczowy i biala zarowa ) wiec jakiej bym tam nie wlozyl to i tak nie bedzie jej widac ;) co innego przednie...ale nie o to mi chodzilo tylko o ledowe odpowiedniki (mrugaja bardzo ladnie i efekt jest super), a mycie lamp to dopiero jak bedzie troche cieplej... niestety... :/
Reasumujac... bede szukal dalej ledow z dobra polaryzacja,w miedzy czasie wymienie reszte osw.wewn.na biale ledy,a pozniej zobaczymy jakie pomysly przyjda do glowy... :)

Pozdro 4All...
Moj astrolot -> [External Link Removed for Guests] ,smialo komentowac...

[External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ