okleina czy malowanie??

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Grzana_Pl

Przedstawiciel Regionu
Posty: 770
Rejestracja: 20 mar 2008, 18:45
Imię: Grzesiek
Auto: Astra G Caravan/Volvo S60
Silnik: Y20DTH
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Bartoszyce/Olsztyn/Szczytno/Ostrołęka
Kontakt:

Re: okleina czy malowanie??

#31

Nieprzeczytany post autor: Grzana_Pl »

Żaden kolor nie będzie imitował carbonu, carbon to carbon i zasadniczo to nie jest kolor a ... faktura, ciężko to określić. W tym wypadku w grę wchodzi tylko oklejanie .

ciapas

Astro-maniak
Posty: 150
Rejestracja: 16 sty 2011, 1:48
Imię: Jakub
Auto: Astra G kombi
Silnik: X2.0DTL
Lokalizacja: Gdańsk

#32

Nieprzeczytany post autor: ciapas »

jako ze mam troszke doswiadczenia z laminatami, (niekoniecznie karbon ale inne) to moge Tobie powiedziec ze nawet nie zaczynaj sie bawic w malowanie carbonu. ten material jest kolorowy w 3d ;) w sensie jest czarny (jakies inne kolory to zazwyczaj mieszanka, czarno zolty carbon-kevlar, czarno bialy-carbon glass fibre) ale to materia
  • przeplatanany, czyli w strukturze materialu i pod kazdym katem inaczej odbija swiatlo. jak chcesz tanio kup okleine, jak masz czas checi umijeetnosci ( a proste to to nie jest ze wzlegu na powierzchnie pozaginane rogi zakamarki) to baw sie w wylaminowanie. Z laminowaniem jest jeszcze ten problem ze po zaschnieciu zywicy caly panel bedzie grubszy o jakies 1, 2 mm i moze okazac sie ze nei pasuej w swoje miejsce ;)

szramus

Astro-maniak
Posty: 64
Rejestracja: 03 mar 2011, 22:01
Imię: Łukasz
Auto: Astra G
Silnik: 2.0 DTI
Lokalizacja: Chorzów

#33

Nieprzeczytany post autor: szramus »

no dokładnie o laminowaniu rozmawiałem z moim znajomym i wypowiedział się podobnie jak Ty, że efekt jest niezły ale strasznie
ciężko to wykonać i w może się ostatecznie okazać że będzie znów problem ze wpasowaniem panelu i sobie to darowałem okleina to kwestia chyba 120zł i trochę cierpliwości ale obawiam się że po 2-3 tygodniach pięknego lata to wszystko zacznie się odklejać:/ no i zostało malowanko... zobaczymy nie mam pojęcia jaki kolor można dobrać by wszystko się jakoś prezentowało...
Non omnis moriar

saew

Astro-maniak
Posty: 224
Rejestracja: 27 mar 2011, 15:40
Imię: Edek
Województwo: śląskie

#34

Nieprzeczytany post autor: saew »

Wlasnie tez mam pytanie a właściwie się zastanawiam ( myślę o okleinie nie carbon ale srebrna ) i czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi okleinami [External Link Removed for Guests] czy przy upalnym lecie to wszystko sie nie poodkleja :>

ciapas

Astro-maniak
Posty: 150
Rejestracja: 16 sty 2011, 1:48
Imię: Jakub
Auto: Astra G kombi
Silnik: X2.0DTL
Lokalizacja: Gdańsk

#35

Nieprzeczytany post autor: ciapas »

szczerze na srebrny kolor to wolalbym poswiecic czas i pomalowac bo to na 100% nie odklei sie od panelu. co do folii to roznie to bywa wszystko zalezy od kleju al enie mialem z tym zadnego doswiadczenia

szramus

Astro-maniak
Posty: 64
Rejestracja: 03 mar 2011, 22:01
Imię: Łukasz
Auto: Astra G
Silnik: 2.0 DTI
Lokalizacja: Chorzów

#36

Nieprzeczytany post autor: szramus »

ostatnio oglądałem jak to wygląda w tigrze po 2 latach użytkowania. I szczerze mówiąc nie widziałem by się gdziekolwiek odklejało. A sam kolega mówił, że nie ma z tym żadnych problemów. I sam już nie wiem bo są różne opinie temat oklejania... jedni to chwalą inni odciągają od tego pomysłu...
Non omnis moriar

ciapas

Astro-maniak
Posty: 150
Rejestracja: 16 sty 2011, 1:48
Imię: Jakub
Auto: Astra G kombi
Silnik: X2.0DTL
Lokalizacja: Gdańsk

#37

Nieprzeczytany post autor: ciapas »

To mozesz zawsze w ramach testu i przekazania pozniej wiedzy kolegom z forum okleic ;) mam nadizeje ze sie trzymac bedzie, ale domyslam sie ze zagiecia i przejscia w panelu bedize raczej ciezko dopasowac folia zeby to ladnie wygladalo, malowanie zawsze pokryje a folia jak sie pozagina to potem brzydko wyglada.

szramus

Astro-maniak
Posty: 64
Rejestracja: 03 mar 2011, 22:01
Imię: Łukasz
Auto: Astra G
Silnik: 2.0 DTI
Lokalizacja: Chorzów

#38

Nieprzeczytany post autor: szramus »

jeżeli tylko fundusze na to pozwolą to chciałbym właśnie jeszcze przed wakacjami okleić moją Asie a wtedy na pewno zamieszczę zdjęcia na forum
Non omnis moriar

saew

Astro-maniak
Posty: 224
Rejestracja: 27 mar 2011, 15:40
Imię: Edek
Województwo: śląskie

#39

Nieprzeczytany post autor: saew »

Ja się jeszcze chwilę zastanowię i narazie mam tak 70% do 30% żeby obkleić.... oczywiście jak obkleję to dam znać szczegółowa relacja i oczywiście foteczki :P

ciapas

Astro-maniak
Posty: 150
Rejestracja: 16 sty 2011, 1:48
Imię: Jakub
Auto: Astra G kombi
Silnik: X2.0DTL
Lokalizacja: Gdańsk

#40

Nieprzeczytany post autor: ciapas »

ja kiedys obklejalem szafki w mieszkaniu i wiem ze wszystkie zagiecia ciezko sie wyprowadza, patenty z suszarka opalarka zeby okleina si eplastyczniejsza zrobila tez jakos nie skutkuja, podobnie laminowanie takie zagiete ksztalty przetloczenia i wytloczenia ciezko sie obrabia i dlatego obstawalbym za malowaniem.

ODPOWIEDZ