Wymiana silnika ASTRA II G 1.7 TD na inny :)

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Awatar użytkownika
Gonia_P

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 18 mar 2011, 17:19
Imię: Gosia
Auto: Astra
Silnik: 1.7 TD
Lokalizacja: Warszawa

Wymiana silnika ASTRA II G 1.7 TD na inny :)

#1

Nieprzeczytany post autor: Gonia_P »

Mam pytanie dotyczące wymiany silnika z Astry II G 1.7 TD 68 KM na inny silnik. Ponieważ serce mojej Asterki potrzebuje reanimacji postanowiłam wymienić silnik na mocniejszy. Czy ktoś z Was orientuje się jaki silnik będzie pasował mocowaniami itd do mojego auta? Gdzieś wyczytałam, iż może pasować silnik od VW 1.9 TDI ale ile w tym prawdy to nie wiem. A może znacie jakąś firmę która profesjonalnie się tym zajmuje?
z góry dziękuję za pomoc

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

o tego typu przekladkach tzw. SWAP'ach bylo juz na forum nie raz. Wszelkie tego typu akcje okaza sie nieoplacalne. Niestety nie zamknie sie to w kwocie 1000 czy 2000 zl. a wielkorotnie wiecej. Reanimuj ten co masz ewentualnie kup sam slupek i wymien.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Awatar użytkownika
Gonia_P

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 18 mar 2011, 17:19
Imię: Gosia
Auto: Astra
Silnik: 1.7 TD
Lokalizacja: Warszawa

#3

Nieprzeczytany post autor: Gonia_P »

Zapytałam jednego z moderatorów czy mam zamieszczać nowy wątek i usłyszałam, że tak dlatego pozwoliłam sobie to zrobić....
Zależy mi żeby zostać przy tej budzie, a serce wymienić na mocniejsze. Jeżeli decyduję się na takie zmiany również zdaję sobie sprawę jakiego rzędu to są koszta.

Dziękuję za odpowiedź.

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Gonia_P pisze:Zapytałam jednego z moderatorów czy mam zamieszczać nowy wątek i usłyszałam, że tak dlatego pozwoliłam sobie to zrobić....
Zależy mi żeby zostać przy tej budzie, a serce wymienić na mocniejsze. Jeżeli decyduję się na takie zmiany również zdaję sobie sprawę jakiego rzędu to są koszta.

Dziękuję za odpowiedź.
Tak. Ja tez sprawdzilem czy nie bylo podobnego tematu. Owszem nie bylo akurat z tym silnikiem. Ludziska pytali juz o przekladce oczewiscie na 1.9 cdti z astry H i podobnych. Ja proponowalem vagowski TDI bo czesci tansze, dobrze sie podkrecaja no i nie ma CAN'a. Co do pasowania p&p to niestety tak sie nie da. Jesli bedziesz przekladal jakis silnik nawet od AG np 2.0 DTI to trzeba brac razem z łapami, mocowaniami, kabloteka; pruc calosc i przekladac. Nie wiem czy AH podejdzie w rame od AG ale powiem tyle ze nawwet ten sam silnik w viki C ma inne lapy jak w AH wiec tu tez bedzie inaczej. Caly silnik, kompletny od AH( slupek, wtryski, turbo, kabloteka z kompem, Pewnie jeszcze jakies moduly i przekazniki drobniejsze to napewno nie bedzie kosztowac mało. Mysle ze kwota okolo 10 tys bylaby realna w tym przypadku. Jesli zdecydujesz sie na TDI to bedzie weicej dlubania jesli chodzi o wsadzenie do w rame i pasowanie na poloski czy wydech ale kompletny silnik z turbo,skrzynia, kabloteka ECM dostaniesz przy odrobinie szczescia za 3-4 tys zl. Za komplet na pompowtryskach 130-150 koni troszke wiecej.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

ODPOWIEDZ