Lampy w astrze F

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
SAMO_ZLO

Astro-maniak
Posty: 586
Rejestracja: 30 mar 2007, 23:10
Imię: Marcin
Auto: Opel
Silnik: 1.0
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Lampy w astrze F

#1

Nieprzeczytany post autor: SAMO_ZLO »

Witam koledzy czy ktoś może mi powiedzieć czy takie lampy są dopuszczone do ruchu w Polsce ??
Mianowicie chodzi mi o brak czerwonego odblasku na lampie
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#2

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Przecież pisze w aukcji że maja homologacje E (czyli po wszystkich krajach uni możesz z nimi śmigać ). Pozatym nie jedno auto już widziałem z podobnymi lampami i jeżdżą.

Michal17464

Astro-maniak
Posty: 163
Rejestracja: 16 sty 2011, 12:44
Imię: Michał
Auto: Asterka
Silnik: 1.6
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Śwignajno Małe

#3

Nieprzeczytany post autor: Michal17464 »

No oczywiście że możesz jeździć tylko musisz wstawić czerwoną żarówkę bo masz przezroczysty plastik...tak samo z innymi żarówkami.
Michał17464 <Rozpędzać się jest łatwo,ale zatrzymać możesz nie mieć już okazji...>

kita

Astro-maniak
Posty: 616
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:19
Imię: Marcin
Auto: BLACK WIDOW
Silnik: X16XEL
Województwo: wielkopolskie
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: kita »

Ja mam w kierunku żarówke z srebrną bańką i swieci na pomarańczowo. Maja tez takie czerwone. wiec można wstawić takie zamiast typowych żarówek.
Black Widow [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Darian

V.I.P.
Posty: 3156
Rejestracja: 28 wrz 2008, 18:37
Imię: Darek
Auto: Astra J ST OPC Line`11
Silnik: A20DTH
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: GWE - Rumia
Pomocny: 4 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Darian »

W aukcji jest wyraźnie napisane że żarówki są w komplecie więc problem z głowy... montować lampy i żarówki i cieszyć się nowym nabytkiem... ;)
Moje autko => Szara Eminencja

mlodygd

Astro-maniak
Posty: 929
Rejestracja: 27 kwie 2009, 23:16
Imię: Filip
Auto: Astra F
Silnik: C20NE
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: mlodygd »

Zgodnie z polskimi przepisami, każdy samochód powinien być wyposażony w dokładnie określony zestaw świateł. Z przodu muszą się znajdować światła pozycyjne, mijania i drogowe oraz kierunkowskazy. Z tyłu również kierunkowskazy, a oprócz nich pozycyjne, stopu, cofania, przeciwmgielne, odblaskowe i oświetlające tablicę rejestracyjną. Ich parametry dokładnie określa rozporządzenie ministra infrastruktury z 31 grudnia 2002 roku.
Czyli musisz mieć odblaski. Wiem, że część ludzi montuje sobie dodatkowe np na zderzaku, co wygląda wieśniacko.

SAMO_ZLO

Astro-maniak
Posty: 586
Rejestracja: 30 mar 2007, 23:10
Imię: Marcin
Auto: Opel
Silnik: 1.0
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: SAMO_ZLO »

Mlodygd dziękuje Ci bardzo, widzę że co niektórzy nie potrafią doczytać o co chodzi w poście,a muszą wstawić swoje 5 groszy .
Chodziło mi właśnie o te odblaski,a nie żarówki i inne .
To że maja homologacje E i są dopuszczone do ruchu tyle to doczytałem ale żyjemy w Polsce moi drodzy :devil:

Awatar użytkownika
Rajdowy

Astro-maniak
Posty: 2535
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:16
Imię: Łukasz
Auto: Astra F Caravan dB
Silnik: X16SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Rajdowy »

Marcinie jak trafisz na upartego policjanta to zabiorą Ci dowodzik.odblask musi być na lampie nie ma że boli.Podejrzewam że na tych lampach nie przejdziesz nawet przeglądu ze względu właśnie na brak odblasków
--> CICHE SAMOCHODY ZABIJAJĄ DZIECI...BASS RATUJE ŻYCIE <-- VIBE BLACK AIR INNOVATIVE BASS ENCLOSURES & TARAMPS AMPLIFICADORES

SAMO_ZLO

Astro-maniak
Posty: 586
Rejestracja: 30 mar 2007, 23:10
Imię: Marcin
Auto: Opel
Silnik: 1.0
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: SAMO_ZLO »

Dziękuje koledzy za pomoc !!

Awatar użytkownika
Tbg

Astro-maniak
Posty: 1146
Rejestracja: 08 paź 2008, 23:37
Auto: VC
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: TARNOBRZEG/W-WA

#10

Nieprzeczytany post autor: Tbg »

Jako, że mam takie lampy dodam coś od siebie (a kontroli miałem masę bo dużo jeżdżę).

Te 'żarówki w komplecie' to są w szt. 2 na stronę. Czyli kierunek + wsteczne. Resztę musisz sobie dokupić, czyli np. czerwone żarówki w szt. 3 na stronę i na drugą 2. Bądź diody (ja tak mam i nigdy nie było problemu).

Apropo odblasków, nieprawdą jest że muszą być na lampie. Nieprawdą jest też problem przy przeglądzie. W zestawie również masz 2 odblaski razem z plasterkami dwustronnego kleju aby je przykleić (np. na zderzak). Ja jeżdżę bez już prawie 2 lata i jakoś nigdy nie było problemu, aczkolwiek w bagażaniku w razie 'w' są.

Apropo wieśniackiego klejenia odblasków na zderzak, zawsze możesz stworzyć tak jak jest w lampach Irmscher do Astry G. Czyli kupić czerwony pasek odblaskowy o szerokości 2cm i długości lampy i podkleić idealnie pod lampą. Rozwiązanie i ładne i funkcjonalne.

Lampy posiadają homologację czyli są dopuszczone do ruchu, ale pamiętaj LAMPY czyli klosze. Resztą musisz sam odpowiednio dobrać/stworzyć abyś nie miał problemów.

Jak masz pytania albo chcesz zobaczyć jak to świeci to pisz. Pozdro

Zablokowany