Podświetlanie C10W (led, smd) kto co ma, jakie polecacie?!

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
czendlik82

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 24 maja 2011, 20:20
Imię: Wojtek
Auto: Astra F 92 LPG II
Silnik: C14NZ głowica C14SE
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Podświetlanie C10W (led, smd) kto co ma, jakie polecacie?!

#1

Nieprzeczytany post autor: czendlik82 »

Witam serdecznie kolegów :) Chcę sobie zrobić tzw "pakiet oświetleniowy wnętrza" Kupiłem dwie rączki podświetlane(Vectra B) i zamontowałem je na tył (na przód nie pasowały), a z przodu wiadomo, jest lampka w podsufitce. Kupiłem też [External Link Removed for Guests] 2x 36 mm i 1x 42 mm. No i lipa. Po podłączeniu te dwie 36mm świecą za słabo z tyłu a ta 42mm to po tygodniu spaliła się w niej jedna dioda smd :oops:
Więc moje pytanie do Was:
Jakie Wy macie sprawdzone diody lub moduły led, smd do podświetlania wnętrza kabiny (żeby mocno świeciły i się nie przepalały)
Czy z przodu da się założyć rączki podświetlane.

KRIS DENT

Astro-maniak
Posty: 770
Rejestracja: 26 sie 2007, 1:47
Imię: Krzysiek
Auto: Astra F Sport,Vectra B Sport
Silnik: X16SZR,X18XE
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: KRIS DENT »

Witam.
Te zamienniki żarówek SMD są dosyć dobre i o wiele jaśniej świecą niżeli standardowe ledy...musiałeś trafić na felerną bo sam mam taką pałeczkę SMD założoną do podświetlenia tablicy rejestracyjnej gdyż musiałem zmodyfikować wkład tej lampki(wnętrze zaczepnięte z cali)bo nie mieściła się z powodu kamery cofania...i użytkuję ją już około roku czasu i wszystko jest ok...pytanie jaki masz kolor podświetlenia ale białe są jasne i dobrze świecą.
Spróbuj w tych lampkach zrobić sobie z kartonika i foli aluminiowej odblask od tyłu,to też wiele daje i kieruje więcej światła do wewnątrz kabiny (przetestowane już w 3 samochodach).Dużo też daje odpowiednie ustawienie kąta świecenia tej żarówki,żeby wiązka światła trafiała do wnętrza a nie gdzieś na boki lub ścianki lampki.

ja takie żarówki kupuję w sklepach elektronicznych gdyż mogę na ich próbniku zorientować się jak dana żarówka świeci,czy to SMD,LED lub inna...

a co do lampki w kabinie to zarówno w asterixie jak i corsinie wymieniłem na lampki z omegi i viki B są o wiele lepsze bo te w astrze F są bardzzzo ubogie...
KRIS DENT NYSA

ODPOWIEDZ