Tuning silnika C14NZ w Astra F

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Awatar użytkownika
Przemo007

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 29 sie 2011, 12:02
Imię: Przemek
Auto: Astra F
Silnik: C14NZ

Tuning silnika C14NZ w Astra F

#1

Nieprzeczytany post autor: Przemo007 »

Witam wszystkich.Mam zamiar dłubnąć trochę silnik w mojej Asterce silnik to 1.4 oznaczenie C14NZ,postanawiam wymienić głowice z kadeta 1.3 (13s),wałek rozrządu z silnika 13s podobno najostrzejszy,kolektor ssący z 1.6 jak i przepustnica i wtrysk,komputer z corsy A 1.2,filtr stożkowy,kolektor wydechowy z kadeta 1.3 czyli 4-2-1 i do końca przelot zakończony tłumikiem WM.To chyba wszystko i tu rodzą się pytania jeżeli wymienię wałek na ostrzejszy to o ile przesunąć zapłon,a drugie pytanie czy komputer z corsy A nie będzie za mały jeśli będzie wtrysk z 1.6 czy zostawić oryginalny z 1.4, i ostatnie pytanie czy z tą głowicą będzie dobre sprężanie???Za wszystko bardzo dziękuje:-)

Jarek wlkp

ex-Staff
Posty: 634
Rejestracja: 06 sie 2011, 7:46
Imię: Jarek
Auto: calibra
Silnik: c20let
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Plewiska

#2

Nieprzeczytany post autor: Jarek wlkp »

ja zamiast kolektora z 1.6 wsadził bym od 1,4lub 1,6 ale na wielopunkcie wraz z przepustnicą do tego inna pompa paliwa
co do zapłonu to albo słuch albo lampa bo przy takich modach nie da się ocenićczy +-5% czy jak
stożek raczej bym do bagaja wsadził zostaw zwykłą puszkę tylko dorób nadmuch zimnego powietrza duży na nią
myślę że te 90KM jest do ugrania tylko NM na pewno nie będzie powalał więc zastanów się czy nie lepiej jakieś 2.0wsadzić

Awatar użytkownika
1barni1

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 25 paź 2011, 20:51
Imię: Dawid
Auto: Astra F Caravan
Silnik: c16nz chyba
Województwo: małopolskie

#3

Nieprzeczytany post autor: 1barni1 »

Ja mam takie pytanie, jakie oznaczenie ma walek i glowica z 13s? Lub jak rozpoznac taka glowice, jak model kadetta byl oznaczony?

Jarek wlkp

ex-Staff
Posty: 634
Rejestracja: 06 sie 2011, 7:46
Imię: Jarek
Auto: calibra
Silnik: c20let
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Plewiska

#4

Nieprzeczytany post autor: Jarek wlkp »

na pewno w sedanach z ostatniego roku były takie głowy na gaźniku pirburg2e ale oznaczenia modelowego już nie pamiętam

Awatar użytkownika
1barni1

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 25 paź 2011, 20:51
Imię: Dawid
Auto: Astra F Caravan
Silnik: c16nz chyba
Województwo: małopolskie

#5

Nieprzeczytany post autor: 1barni1 »

A moze chociaz ktos pamieta jaka moc mial silnik 13s, to juz by bylo spore ulatwienie :) Dzieki za wszelka pomoc

ODPOWIEDZ