kolektor wydechowy z c20xe do c20ne. co do przerobienia??

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Robert W-chGsi

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 18 sty 2011, 16:10
Imię: robert
Auto: Astra f Gsi
Silnik: c20ne
Lokalizacja: Wałbrzych

kolektor wydechowy z c20xe do c20ne. co do przerobienia??

#1

Nieprzeczytany post autor: Robert W-chGsi »

Witam ,tak jak w temacie. Co trzeba przerabiać aby kolektor z c20xe dopasować do c20ne?? czy taki mod jest warty ,,świeczki"??
czy lepiej sobie to odpuścić?? proszę o rady, pozdrawiam:)
Najlepsze Gti to Gsi :)!!

Usunięty użytkownik 3235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Odcinasz flanszę od C20NE i dajesz do firmy, która zajmuję się wycinaniem takich rzeczy laserowo. Dotną Ci to na podstawie nowej uszczelki pod kolektor od NE, potem spawasz to wszystko razem, konieczne może być zastosowanie przedłużek rur od flanszy, tutaj może być kwasówka. A co to daje? Poprawa momentu obrotowego w na niższych obrotach, taka modyfikacja jest dobra bp. do miasta gdzie nie trzeba korzystać z wysokich obrotów, aczkolwiek przyrost mocy na pewno odczujesz. Jeśli masz stożek to warto go czymś odgrodzić, bo kolektor rurowy emituje więcej ciepła, również sam kolektor możesz owinąć bandażem termo.

Jarek wlkp

ex-Staff
Posty: 634
Rejestracja: 06 sie 2011, 7:46
Imię: Jarek
Auto: calibra
Silnik: c20let
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Plewiska

#3

Nieprzeczytany post autor: Jarek wlkp »

dodam tylko jeszcze tyle że na CT znajdziesz człowieka który te flansze sprzedaje chyba po 80zł i przypasować trza dokładnie bo chyba trza go troszkę mocniej obciąć niż samą flansz bo przy chłodnicy ciasno się robi przynajmnier raz takego gotowego trafiłem i było ciasno więc zwracam na to uwagę

Robert W-chGsi

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 18 sty 2011, 16:10
Imię: robert
Auto: Astra f Gsi
Silnik: c20ne
Lokalizacja: Wałbrzych

#4

Nieprzeczytany post autor: Robert W-chGsi »

jak mógł bym cie o to poprosić, to proszę skontaktuj sie z tym chłopakiem i zapytaj czy ma to itp, jak coś to byś mi pomógł to od niego kupić, bo ja na ct nie jestem zarejestrowany... pozdrawiam
Najlepsze Gti to Gsi :)!!

artin.bruyen

#5

Nieprzeczytany post autor: artin.bruyen »

o tego gościa z CT to chodzi na pewno o Mickeya [External Link Removed for Guests]

Robert W-chGsi

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 18 sty 2011, 16:10
Imię: robert
Auto: Astra f Gsi
Silnik: c20ne
Lokalizacja: Wałbrzych

#6

Nieprzeczytany post autor: Robert W-chGsi »

dzięki wielkie za te namiary, pozdrawiam, odezwe sie jak coś w temacie się ruszy:)
Najlepsze Gti to Gsi :)!!

ODPOWIEDZ