Zmiana podświetlenia przycisk SPORT

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Awatar użytkownika
roolf

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 22 sty 2011, 2:40
Imię: Robert
Auto: Astra H hb
Silnik: 1.3 CDTI
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Radzymin

Zmiana podświetlenia przycisk SPORT

#1

Nieprzeczytany post autor: roolf »

Witam
Szukam, szukam i nie mogę nigdzie znaleźć jak uzyskać w Astrze H efekt z J a mianowicie zmianę koloru podświetlenia zegarów po naciśnięciu przycisku sport. Ktoś może wie jak to zrobić albo chociaż ma jakiś pomysł na to bo chętnie bym poeksperymentował ;)
[External Link Removed for Guests]

wozny83

Astro-maniak
Posty: 734
Rejestracja: 29 cze 2011, 7:16
Imię: Bartek
Auto: PASSAT B6 KOMBI
Silnik: 1,9 TDI
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Czeladź

#2

Nieprzeczytany post autor: wozny83 »

o kurde świetna sprawa z tym :D podpinam się do pytania kolegi

Usunięty użytkownik 3235

#3

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Na pewno diody RGB trzeba zastosować, pociągnąć to pod Sporta żeby zmieniały kolor i tyle.

soku

Astro-maniak
Posty: 160
Rejestracja: 24 mar 2011, 22:13
Imię: Mateusz
Auto: Opel Astra H GTC
Silnik: z19dth
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec

#4

Nieprzeczytany post autor: soku »

Ja to chce !!!! :twisted:

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5505
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

analyzer64 pisze:Na pewno diody RGB trzeba zastosować, pociągnąć to pod Sporta żeby zmieniały kolor i tyle.
A to się wiąże z prowadzeniem całej instalacji pod to, 3 przewody od każdej diody, jakiś przekaźnik do przełączania plusa na diodach, no a od przycisku SPORT wystarczyłby jeden przewód (zależy jak to tam jest rozwiązane).

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

Findziu

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 08 sie 2012, 10:40
Imię: Marcin
Auto: Astra H
Silnik: Z20LER
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław/Zawiercie

#6

Nieprzeczytany post autor: Findziu »

Od kilku dni staram się dociec jak zrobić coś takiego i przyznam szczerze że to nie lada wyzwanie!!!
Główny problem to rodzaj zastosowanych diod - są tam diody LED SMD PLCC. W sumie przy normalnej podmianie podmianie podświetlenia nie ma problemu... dokładnie opisane jest to tutaj:
[External Link Removed for Guests]
Co prawda temat dotyczy Vectry C, ale u Nas jest podobnie... znalazłem dokładny opis po rosyjsku:
[External Link Removed for Guests]

Problemów jest kilka... po pierwsze nie każdy kolor diody można zastąpić dowolnym kolorem. Trzeba zwracać uwagę na napięcie przy którym świecą dane diody i na ich jasność! Jak słabe diody z kierownicy wymienimy na super jasne to będzie nas raziło w oczy podczas jazdy. No ale powiedzmy że wszystko sobie dobrze dobierzemy...

Drugi problem - dwa kolory. Diody RGB mają 6pinów i dają w standardzie (bez jakiś sterowników) tylko trzy kolory - Czerwony, Zielony i Niebieski. Na filmiku uzyskano niesamowity efekt z kolorem czerwonym i białym... znalazłem takie dwukolorowe diody tylko w jednym sklepie w UK który poza UK wysyła towar tylko w ilościach hurtowych :( Tak więc zostaje zamontowanie w jednym miejscu 2 diod.

Trzeci problem - powraca wielkość diod... w jednym miejscu trzeba by wlutować dwie diody w taki sposób aby np plusy były wlutowane na stałe, a minusy wyprowadzone na kablach co umożliwiłoby ich zmianę. Ciężkie do ogarnięcia dla nie wprawionego w lutowaniu! Na dodatek przy dwóch diodach trzeba by pewnie lekko rozwiercić tę białą nakładkę która jest między płytą a zegarami bo w standardzie przewidziana jest jedna dioda...

Problem czwarty - podłączenie pod przycisk sport. W moim przekonaniu jakimś mini-sterownikiem. Trzeba go zrobić i podłączyć, a do tego trzeba mieć pojęcie o elektronice i to nie "minimalne" ;)

Nie mniej jednak, temat do ogarnięcia! Bardzo mi się spodobał ten MOD. Mam kolegę elektronika z kompletem odpowiednich lutownic. Już myśli nad sterownikiem i rozgląda się po hurtowniach za diodami. Jak mi się uda taka przeróbka - stworzę foto-relację!!!
Motor: Z20LER 200KM
Mods: Ronal OPC 17"; H&R -30mm
Audio: [External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ