Sprężyny obniżające do Astry H

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Awatar użytkownika
KIT GTO

ex-Staff
Posty: 2287
Rejestracja: 20 mar 2007, 21:01
Imię: astra
Silnik: DESTRUKCJA
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: lublin
Kontakt:

Re: Sprężyny obniżające do Astry H

#11

Nieprzeczytany post autor: KIT GTO »

kolejne posty nie na temat będą nagradzane ;)

Usunięty użytkownik 3235

#12

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Zasada jest taka, że przy obniżeniu do -30mm amortyzator może zostać seryjny. Powyżej tego obniżenia powinien zostać zastosowany amortyzator o innej charakterystyce. Mimo to nawet przy springach obniżających o te 3 cm warto zmienić amortyzatory na sportowe. Przy zestawach sportowa sprężyna+seryjny amortyzator owszem odczuwa się różnicę, jednak ta różnica jest znacznie mniejsza niż przy zestawie sportowa sprężyna+dedykowany amortyzator.

Ja polecam:

Obrazek

Dobry amortyzator to nie tylko Bilstein B6, może być B8 ale jest już twardo, może być Koni Sport lub STR.T ale też już twardo będzie (choć Koni mają regulację twardości), nie wiem czy KYB Ultra SR, lub AGX nie jest dostępny do AH.

Zestawy dość drogie, myślę że B6 będzie już bardzo dobrą bazą.

Mati_77

Astro-maniak
Posty: 253
Rejestracja: 29 kwie 2011, 10:27
Imię: Mateusz
Auto: Opel Astra H GTC
Silnik: 1.9 CDTI 194 KM
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce / okolice

#13

Nieprzeczytany post autor: Mati_77 »

Od tygodnia jeżdżę na Eibachach Pro-Kit 30/30 co na dzień dzisiejszy mogę stwierdzić: auto jest zdecydowanie sztywniejsze, bardziej czuć nierówności na drodze, ogólnie jestem bardzo zadowolony choć cały czas czekam na wiosnę i 18 cali 8-)
PS wcześniej przez jakieś 2 miesiące jeździłem na sprężynach FK 35/40 które obniżyły mi auto o jakieś 55/15 wczoraj byłem na przeglądzie, bałem się jak wyjdą amortyzatory, okazało się że są na poziomie 88% :!:
[External Link Removed for Guests]

bazar

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 17 sty 2011, 19:37
Imię: Damian
Auto: Astra H
Silnik: 1.6 115 ps
Lokalizacja: Wadowice

#14

Nieprzeczytany post autor: bazar »

No to fajnie :D . Odnośnie wymiany jaki bedzie koszt w warsztacie?? niepytałem sie jeszcze w zakładach i porównanie bede miał ;)

Mati_77

Astro-maniak
Posty: 253
Rejestracja: 29 kwie 2011, 10:27
Imię: Mateusz
Auto: Opel Astra H GTC
Silnik: 1.9 CDTI 194 KM
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce / okolice

#15

Nieprzeczytany post autor: Mati_77 »

Szczerze powiedziawszy to różnie krzyczą, mój mechanik powiedział mi 200 zł ale stwierdziłem, że wymienię sprężyny u tańszego mechanika do którego od ładnych kilku lat jeździ mój ojciec, jak zakładałem FK to wziął 120 zł a jak 2 miechy później zakładałem Eibachy to chciał już tylko 100 zł :)
[External Link Removed for Guests]

bazar

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 17 sty 2011, 19:37
Imię: Damian
Auto: Astra H
Silnik: 1.6 115 ps
Lokalizacja: Wadowice

#16

Nieprzeczytany post autor: bazar »

Hmm. To mnie zaskoczyłeś spodziewałem sie wiecej :D . Jednak będzie tak jak mówisz co mechanik to obyczaj :D

jetx50

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 08 gru 2008, 23:57
Imię: Lucas
Auto: Astra H
Silnik: 1.7 DTL
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Leńcze
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: jetx50 »

Kolego Mati_77 rozumiem że zamontowałeś coś takiego na seryjne amortyzatory ?? jak ci się to spisuje nie jest za twardo ?? jechałem kiedyś z kumplem co miał w maździe 323f jakieś sportowe zawieszenie założone i po przejechaniu 10 km miałem już dość tak było twardo. [External Link Removed for Guests]

Koledzy ja mam astre h 5d 2004 rocznik i mam pytanie czy te sprężynki do mojej też by podeszły, pytam bo moja astra nie jest GTC

mefju

Astro-maniak
Posty: 447
Rejestracja: 15 sty 2011, 13:44
Imię: Maciek
Auto: Astra H 5d, Astra H kombi
Silnik: Z16XER, Z18XE
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok
Pomocny: 1 raz

#18

Nieprzeczytany post autor: mefju »

Na stronie [External Link Removed for Guests] możesz dobrać sprężyny do wersji nadwozia i silnika. Z tego co patrzyłem to do 5d i gtc są takie same. W sobotę zakładam Pro-Kit'y -30mm do mojej Astry 5d z silnikiem 1.6 XER. Jak chcesz to zrobię fotki.

Zoe

Astro-maniak
Posty: 139
Rejestracja: 20 sty 2011, 19:18
Imię: Maciej
Auto: Nextra
Silnik: X16SZ + Nexia
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

#19

Nieprzeczytany post autor: Zoe »

analyzer64 pisze: Dobry amortyzator to nie tylko Bilstein B6, może być B8 ale jest już twardo, może być Koni Sport lub STR.T ale też już twardo będzie (choć Koni mają regulację twardości), nie wiem czy KYB Ultra SR, lub AGX nie jest dostępny do AH.

Zestawy dość drogie, myślę że B6 będzie już bardzo dobrą bazą.
B6 w górę można ustawić odpowiednio do swoich potrzeb np. w Zerkopolu.
"lewy cztery za chałupę" :)

Awatar użytkownika
kisiol

Astro-maniak
Posty: 377
Rejestracja: 27 maja 2009, 23:17
Imię: Krzysiek
Auto: Opel Astra H kombi
Silnik: 1.9 CDTi @ 165KM
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#20

Nieprzeczytany post autor: kisiol »

Hej,

czy obniżał już ktoś może Astre H kombi? Zastanawiam się nad zmianą sprężyn, żeby auto troche niżej leżało (przy pozostawieniu seryjnych amorów, a gdy już te się skonczą to wymieniłbym je na jakies bardziej dedykowane). Widziałem, że są np te Eibachy Pro Kit.

Czy to ma w ogóle sens? Zamierzam tym autem jeszcze troche pojeździć, dlatego chcę je bardziej dopasować do moich potrzeb.
Opel Astra H Kombi 1.9CDTi 120km@280NM 165km@380NM, OPC pakiet, 2005r, czarna perła, Alu 18" Opel
Zrobione: Bi-Xenon, el. szyby tył, fotele skóra + podgrzewanie, tryb SPORT, spryski od Insigni, DLS 6RA + Audison SR4
Plany: car audio ver. 2
//[External Link Removed for Guests]\\

ODPOWIEDZ