Lepszy dźwięk za niską cenę

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Awatar użytkownika
Madmix

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 01 lut 2012, 1:02
Imię: Martin
Auto: Opel Astra GL 99r
Silnik: 1.4 16v
Województwo: Zagranica - Azja

Lepszy dźwięk za niską cenę

#1

Nieprzeczytany post autor: Madmix »

Witam wszystkich, posiadam astrę 1.4 GL v16 benzyna i zastanawiam się jak tanim kosztem i samemu osiągnąć bardziej sportowy dźwięk silnika. Co prawda dźwięk obecnie nie jest zły ale wolał bym bardziej sportowy. Czy jest coś co można kupić aby silnik wydawał lepszy wdzięk? nie chciałbym dziurawić rur i kombinować w ten sposób :)

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#2

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Na początek możesz stożek kupić. Daje basowy pomruk silnika. Tylko nie taki za 30zł tylko pożądny jakiś. No albo Tłumik np z regulacją byś sobie ustawił głośność wydechu. Tylko to droższa inwestycja.

Awatar użytkownika
Madmix

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 01 lut 2012, 1:02
Imię: Martin
Auto: Opel Astra GL 99r
Silnik: 1.4 16v
Województwo: Zagranica - Azja

#3

Nieprzeczytany post autor: Madmix »

Aha, czyli generalnie samym tłumikiem osiągnę to co chciałem? Ze stożkiem to bym musiał kombinować i ciąć rury z tego co słyszałem więc pozostaje chyba tylko wymiana tłumika.

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#4

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Ja nie wiem czy osiągniesz co chciałeś bo nie wiem czego oczekujesz :P . Ja mam przelot na strumiennicy i jakaś dwururka na końcu i bardzo ładnie mruczy. W środku auta nie drażni. Taki gustowny mruczący basik. Za to w poprzedniej miałem samą jakąś dwururke, wycięty i zaspawany katalizator i strasznie to pierdziało i na zewnątrz i w środku.

Awatar użytkownika
Madmix

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 01 lut 2012, 1:02
Imię: Martin
Auto: Opel Astra GL 99r
Silnik: 1.4 16v
Województwo: Zagranica - Azja

#5

Nieprzeczytany post autor: Madmix »

Wiesz, mi generalnie podoba się standardowy dźwięk ale chciałbym dodać tyciu basu, nie jakoś znacząco ale minimalnie :) Zmierzyłem tą standardową rurę i jutro skocze do sklepu, jeśli znajdę stożek na ten rozmiar to kupie i przymocuje bez żadnych dodatkowych wymian i zestawów. Jeżeli nie to chyba jednak zostawię auto takie jak jest, nie chce nić kombinować z wydechem ;)

Awatar użytkownika
Novelty

Przedstawiciel Regionu
Posty: 1842
Rejestracja: 13 sty 2011, 16:18
Imię: Tomasz
Auto: Astra G Caravan
Silnik: Y17DT
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Novelty »

Wytnij katalizator i wstaw rurke przelotową. Autko troszku odżyje a i lepszy dźwięk będzie. Całość maks 80zł powinna Cie wynieść, a katalizator później możesz sprzedać. Więc jest to prawie darmowy mod.
do żici z polskom łortografiom byda se szkryfloł jak mi pasuje ,charnijcie mie w ciulika

[External Link Removed for Guests]

Umberto_J_Gomez

Astro-maniak
Posty: 60
Rejestracja: 10 lut 2011, 9:33
Imię: Hubert
Auto: Opel Astra
Silnik: 1.6 8V
Lokalizacja: _ptb.Milejowiec

#7

Nieprzeczytany post autor: Umberto_J_Gomez »

Ja tam u siebie zostawiłem kata a srodkowy i koncowy zastapiłem rurka . W moim przypadku to kat nadaje najbardziej basowego dzwieku. Najlepiej rozłączaj poszczególne wydechy i łącz je w różnych kombinacjach, az moze dojdziesz do tego co chciałbyś uzyskać. Ja tak robiłem, tylko na to trzeba poswięcić trochę czasu i kanał przydałby sie.

Jarek wlkp

ex-Staff
Posty: 634
Rejestracja: 06 sie 2011, 7:46
Imię: Jarek
Auto: calibra
Silnik: c20let
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Plewiska

#8

Nieprzeczytany post autor: Jarek wlkp »

nigdy bym nie zmienił bym dzwięku V16 !!!! przecie to veyron !!!
ja w swym silniku mam 3'' rury i 2 przelotowe tłumiki jeden na zamuwienie u Mickey Garage drugi to przelot M-sport czy jakoś tak nasz rodzimy produkt ze śląska i przyznam że jest przyjemnie

Awatar użytkownika
Rober32

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 12 lip 2011, 21:01
Imię: Robert
Auto: Astra II
Silnik: 1.6 16v

#9

Nieprzeczytany post autor: Rober32 »

Generalnie jeśli chcesz poprawić dźwięk, lepiej żeby zainwestować w to trochę kasy. Wiadomo, tani koszt nie zawsze przekłada się na trwałość.

deejwid

Astro-maniak
Posty: 156
Rejestracja: 11 kwie 2011, 18:18
Imię: Dawid
Auto: Opel Astra F HB `96r
Silnik: X16SZR 1.6 8v 75km
Lokalizacja: TBU TKA

#10

Nieprzeczytany post autor: deejwid »

Podepnę się do tematu.

Jaka powinna byś strumienica w Astrze F ?
Silnik to X16SZR wersja Hatchback. Chodzi mi o wymiary bo nie za bardzo mam dostęp do kanału żeby zmierzyć.
Tzn. Długość, szerokość, średnica rurki i inne potrzebne informacje :)

Pozdrawiam ; )

ODPOWIEDZ