spalanie astra f 2.0 16v sedan 3.0 mv6

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Awatar użytkownika
Graber

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 23 mar 2012, 20:22
Imię: Łukasz
Auto: Astra F 1.4 , Astra H GTC 1.7 CDTi
Województwo: pomorskie

spalanie astra f 2.0 16v sedan 3.0 mv6

#1

Nieprzeczytany post autor: Graber »

Witam. Orientujecie sie jakie spalanie jest przy tych silnikach ?? Posiadam astre f sedan i mam zamiar cos z nia robic w zime , wiem ze takie przekladki maja miejsce ale ciekawi mnie wlasnie spalanie. I czy np. 3.0 mv6 bedzie palil duzo mniej czy standardowo jak omega. Nie ukrywam ze bardziej realne jest to 2.0 150km. A moze macie jakies inne propozycje swapa do sedana??

Awatar użytkownika
Luki S

Astro-maniak
Posty: 1318
Rejestracja: 01 paź 2008, 19:34
Imię: Łukasz
Auto: GTC Turbo 283 KM Stage 3+
Silnik: Z20LER
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Luki S »

Jeżeli chcesz bawić się w przekładkę i martwić się o spalanie to lepiej w ogóle tego nie rób... Wszystko zależy jak wszystko wystroisz, może Ci i nawet więcej palić niż omega... Powinieneś przyjąć, że do 20l/100km, no pewnie jeżdżąc do 2 tys obr zejdziesz do 10 l ale w tedy po kiego grzyba ten swap ?? :?
Astra GTC Turbo, Z20LER 200KMSTAGE 3+ 283 KM, 425 Nm, OPC/OPC Line 2, Astra J OPC Seats, COSMO, Panorama, Panacotta, IDS+, Eibach Sportline 50/30 mm, Bi-xenon AFL, HSA, CD70 Navi MP3 CID, GM OPC Ronal 18'' 225/40R18,
---> [External Link Removed for Guests] <---

Awatar użytkownika
Graber

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 23 mar 2012, 20:22
Imię: Łukasz
Auto: Astra F 1.4 , Astra H GTC 1.7 CDTi
Województwo: pomorskie

#3

Nieprzeczytany post autor: Graber »

Nie martwię się o spalanie ale chciałem to wiedzieć bo nie moglem nigdzie znaleźć . W najbliższym czasie będę zmieniał ,zawieszenie, środek, później lakierowanie i zastanawiam się nad przekładką ale to jest pod dużym znakiem zapytania.

zidan

Astro-maniak
Posty: 351
Rejestracja: 25 gru 2006, 16:48
Imię: Adam
Silnik: c20ne
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk Bobrowice
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: zidan »

1.4 16 V palił tyle samo co c20ne obecnie
[External Link Removed for Guests]

Jarek wlkp

ex-Staff
Posty: 634
Rejestracja: 06 sie 2011, 7:46
Imię: Jarek
Auto: calibra
Silnik: c20let
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Plewiska

#5

Nieprzeczytany post autor: Jarek wlkp »

lakierowanie przed zmianą silnika :shock: kolejność dziwna przecierz dla v-ki będzie trza wspawac w kielich łapę !!! najpierw mechanika a estetyka na koniec
co do spalania jak za mało to tłok upali :lol:
mój let pali od 10 do 35
moc jest dla zabawy nie ekonomiki
w astrze f xe pali około 10-14litrów w mieście (Poznań i sporo korków na wiele godzin przed tym Euro )
myślę że v-ka spali podobnie tylko pytanie jaka mo będzie docelowa zię cieszyć bo zaturbianie v-ki jest bardziej kosztowne tyle że z xe wyciśniesz max około 300KM i pod te 500NM za rozsądną kasę a v-ka wydając 2 rzzy tyle co na xe zniesie z 450KM i 550NM

Awatar użytkownika
Luki S

Astro-maniak
Posty: 1318
Rejestracja: 01 paź 2008, 19:34
Imię: Łukasz
Auto: GTC Turbo 283 KM Stage 3+
Silnik: Z20LER
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Luki S »

Jak ma być estetyka to lakierowanie komory w pierwszej kolejności, niby jak chcesz to zrobić przy włożonym silniku ??? Można wspawać, polakierować i wkładać silnik...
Astra GTC Turbo, Z20LER 200KMSTAGE 3+ 283 KM, 425 Nm, OPC/OPC Line 2, Astra J OPC Seats, COSMO, Panorama, Panacotta, IDS+, Eibach Sportline 50/30 mm, Bi-xenon AFL, HSA, CD70 Navi MP3 CID, GM OPC Ronal 18'' 225/40R18,
---> [External Link Removed for Guests] <---

zidan

Astro-maniak
Posty: 351
Rejestracja: 25 gru 2006, 16:48
Imię: Adam
Silnik: c20ne
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk Bobrowice
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: zidan »

ale chyba kolejność przy tak zakrojonej operacji co oczywiste bedzie zachowana przymiarka motoru chwila smaku na pojeżdżenie następnie czysta komora malarz wjeżdża ze swoimi zabawkami po czym jest ładnie, estetycznie i bawimy się we wkłądanie tak aby nic nie porysować ...2 razy już to przerabiałem za każdym razem dbając o każdy detal :P
[External Link Removed for Guests]

Jarek wlkp

ex-Staff
Posty: 634
Rejestracja: 06 sie 2011, 7:46
Imię: Jarek
Auto: calibra
Silnik: c20let
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Plewiska

#8

Nieprzeczytany post autor: Jarek wlkp »

powiem tak nie wyobrażam sobie tego typu przebudowy auta bez przymiarki i sprawdzenia czy wszystko działa tak jak powinno.Wsadzić napęd zawias heble polatać autem sprawdzić czy spełnia oczekiwania i dopiero lakier i estetyka

ODPOWIEDZ