swap na 1.9

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Awatar użytkownika
wojtas1528

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 28 maja 2012, 21:42
Imię: Wojtek
Auto: Astra F
Silnik: 1.7D
Województwo: wielkopolskie

swap na 1.9

#1

Nieprzeczytany post autor: wojtas1528 »

Witam wie może ktos czy da rade włożyć silnik od seata toledo 1.9d 91r? do astry f 1.7d?

zidan

Astro-maniak
Posty: 351
Rejestracja: 25 gru 2006, 16:48
Imię: Adam
Silnik: c20ne
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk Bobrowice
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: zidan »

a po co ??? , byłeś trzeźwy wpadając na tego posta czy po prostu chciałeś aby Cię zauważono.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
wojtas1528

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 28 maja 2012, 21:42
Imię: Wojtek
Auto: Astra F
Silnik: 1.7D
Województwo: wielkopolskie

#3

Nieprzeczytany post autor: wojtas1528 »

Po pierwsze 60km a 90 to spora różnica a po drugie mam taki silnik więc czemu by nie zapytać?

Awatar użytkownika
wacek

Astro-maniak
Posty: 1024
Rejestracja: 13 sty 2011, 15:38
Imię: Sebastian
Auto: OMEGA B FL
Silnik: Y32SE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

#4

Nieprzeczytany post autor: wacek »

Zrobić się da, ale raczej będzie to duża rzeźba i masa kombinowania.
Kiedyś samochody były projektowane przez inżynierów, a dziś... przez księgowych
Piszesz na GG pierwszy raz do mnie to się przedstaw nickiem i jakiego forum jesteś, unikniemy w ten sposób nieporozumień

zidan

Astro-maniak
Posty: 351
Rejestracja: 25 gru 2006, 16:48
Imię: Adam
Silnik: c20ne
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk Bobrowice
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: zidan »

no właśnie ani silnik wybitny ani samochod zakładam że skoro latasz astra f to nie masz złotej karty master card , a skoro pytasz czy sie da to znaczy że sam tego nie włożysz czyli ktoś bedzie musiał dosać hajs za wsadzenie i odpalenie dorobinie półosi systemu zmiany biegów itede itede ........WYSTARCZY ????????
[External Link Removed for Guests]

adamwwy

Astro-maniak
Posty: 267
Rejestracja: 03 cze 2009, 23:30
Imię: Adam
Auto: Opel Frontera A Long
Silnik: 2.4 c24ne
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: adamwwy »

Jeśli to jest Seat z 1991r. to tam nie ma 90KM tylko albo 65/68 jeśli to wolnossący diesel, albo 75KM jeśli to TD. Z tego co wiem to TDI w tym czasie nie było w Toledo chyba, że ktoś sobie SWAPa zrobił.

Co do samego przełożenia to zapewne się da, zauważ jednak, że mocowania silnika są zupełnie inne. W Seacie jest jedna poduszka na łączeniu skrzyni z silnikiem i opiera się o belkę poprzeczną pomiędzy podłużnicami, druga poduszka jest pod pompą hamulcową, ale na skrzyni jest łapa którą dałoby się przerobić i mieć mocowanie gdzie indziej, trzecia poducha jest za silnikiem. Tak więc w zasadzie ani jedno mocowanie nie jest w podobnym miejscu co w astrze. Toledo ma wybierak na linkach, astra z dieslem z tego co pamiętam spod maski ma sztywne połączenie przy skrzyni. Kolejna sprawa to półosie które w żadem sposób nie pasują. VW ma na stałe flansze w skrzyni i do nich przykręcane przeguby wewnętrzne jak w maluchu, a astra ma kielich na wieloklinie i w środku przegub trójpalczasty (z tego co pamiętam).

Kolejna sprawa to prędkościomierz który trzeba by jakoś zgrać, aby pokazywał faktyczną prędkość. Reszta elektryki to nie problem bo w obu silnikach jest ledwie kilka kabelków.

Jedyne co przemawia za wymianą to tylko to, że diesel VW jest solidniejszy niż diesel Opla, ale wg. mnie koszt i czas operacji jest zbyt duży, aby warto było to robić.

Awatar użytkownika
wacek

Astro-maniak
Posty: 1024
Rejestracja: 13 sty 2011, 15:38
Imię: Sebastian
Auto: OMEGA B FL
Silnik: Y32SE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

#7

Nieprzeczytany post autor: wacek »

Lepiej dorwać diesla ISUZU(TC4EE1lub oznaczenie od IX 1995-X17DT.), który był montowany w Astrach. Jest to najmocniejszy ropniak montowany fabrycznie w Astrach 82KM, 168 Nm.
Kiedyś samochody były projektowane przez inżynierów, a dziś... przez księgowych
Piszesz na GG pierwszy raz do mnie to się przedstaw nickiem i jakiego forum jesteś, unikniemy w ten sposób nieporozumień

Usunięty użytkownik 3235

#8

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Temat to jest chyba do działu "Tuning"...

Lepiej rozważyć swap na 2.0 DTL/DTI.

Poza tym wsadzić to można i silnik od odrzutowca, kwestia pieniędzy jest tutaj najważniejsza.

Awatar użytkownika
Darian

V.I.P.
Posty: 3156
Rejestracja: 28 wrz 2008, 18:37
Imię: Darek
Auto: Astra J ST OPC Line`11
Silnik: A20DTH
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: GWE - Rumia
Pomocny: 4 razy
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Darian »

Przeniosłem do właściwego działu...
Moje autko => Szara Eminencja

Jarek wlkp

ex-Staff
Posty: 634
Rejestracja: 06 sie 2011, 7:46
Imię: Jarek
Auto: calibra
Silnik: c20let
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Plewiska

#10

Nieprzeczytany post autor: Jarek wlkp »

skoro do calibry można wsadzić 2,7bit z napędem Qatro to co za kłopot wsadzić 1,9td do astry ??
ze skrzynią to nie przesadzajmy po co to tykać zostaną nam ori 2 mocowania i nie będzie trz pułosi tykać wystarczy flansz łącząca silnik ze skrzynią tylko jedno pytanie skoro i tak roboty sporo to może odrazu ASZ lub ARL wsadzić pompki 230 i te 190KM po programie osiągnąć i mieć frajdę z jazdy bo o ekonomice i $$$ tu chyba nie gadamy

ODPOWIEDZ