Sportowy wałek 1.6 8v

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Fishii

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 08 lip 2012, 20:27
Imię: Filip
Auto: Astra F GT
Silnik: 1.6i 75km
Województwo: śląskie

Sportowy wałek 1.6 8v

#1

Nieprzeczytany post autor: Fishii »

Co sądzicie o wałku z kadeta 1.3s do Astry 1.6 8v ? Gdzieś wyczytałem że jest ostrzejszy, najostrzejszy z oplowskich.
Działa plug&play ? Co ze strojeniem? konieczne? i czy efekt będzie zauważalny? Przymierzam się do swapa na c20xe ale nie wiem
czy jest to w moim zasięgu, czy uda mi się uzbierać tyle kasy ;D Ma ktoś doświadczenie z takim modem? Głównie chodzi mi o sportową charakterystykę silnika , nie potrzebuje 500km pod maską ale chce by było widać że jest to autko sportowe. Mam już dolot i spawa się przelot, oraz sportowe świece ;D Może macie jakieś inne pomysły na usportowioną charakterystyke mojego motorka ;D pozdrawiam!

Awatar użytkownika
wacek

Astro-maniak
Posty: 1024
Rejestracja: 13 sty 2011, 15:38
Imię: Sebastian
Auto: OMEGA B FL
Silnik: Y32SE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

#2

Nieprzeczytany post autor: wacek »

Jak masz 1.6 Si (C16SE), to już masz ostrzejszy wałek, a nawet chyba najostrzejszy jaki jest standardowo do Astry.
ps nie masz 75km, tylko 100km :)
Kiedyś samochody były projektowane przez inżynierów, a dziś... przez księgowych
Piszesz na GG pierwszy raz do mnie to się przedstaw nickiem i jakiego forum jesteś, unikniemy w ten sposób nieporozumień

normek

Astro-maniak
Posty: 553
Rejestracja: 13 mar 2011, 10:02
Imię: Tomasz
Auto: Astra F `95 LPG | P406 1.9 TD 90KM
Silnik: X16SZ
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#3

Nieprzeczytany post autor: normek »

Włożenie głowicy od c16se... to dla mnie jedyna słuszna opcja, zyskujesz wielopunkt, wkładasz tylko głowicę z osprzętem +ECU, nie musisz zmieniać bloku, nie musisz zmieniać skrzyni, półosi itd itd.

Tu dostaniesz przyrost + 25KM, jakbyś zrobił sobie ostry wałek to ile Ci to da? 3KM?

//Ok jak masz c16se to nie musisz nowej głowicy wkładać ;P

Fishii

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 08 lip 2012, 20:27
Imię: Filip
Auto: Astra F GT
Silnik: 1.6i 75km
Województwo: śląskie

#4

Nieprzeczytany post autor: Fishii »

W opisie mam błąd i jeszcze tego nie zmieniłem, nie mam wielopunktu Wacek . I jaki był by koszt takiej zabawy orientujesz się może ?

malec123

Astro-maniak
Posty: 407
Rejestracja: 13 sty 2011, 23:20
Imię: Kacper
Auto: Astra F Bertone
Silnik: X16SZ + SE
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#5

Nieprzeczytany post autor: malec123 »

Tutaj masz link do tematu z przeróbką 1.6 8v:
[External Link Removed for Guests]
Czytałem też że komputer 13n i wałek z 1.3s też trochę dają i nie trzeba zmieniać wiązki tylko wpinacz komputer.
Moim zdaniem nie oplacalne jest robienie 1.6 8v lepiej można wsadzić 2.0 8v (c20ne) i masz w serii 115km.
Chyba że za dobrą kasę dorwiesz rzeczy żeby przerobić na wielopunkta.
Pozdro!

Jarek wlkp

ex-Staff
Posty: 634
Rejestracja: 06 sie 2011, 7:46
Imię: Jarek
Auto: calibra
Silnik: c20let
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Plewiska

#6

Nieprzeczytany post autor: Jarek wlkp »

czegoś nie rozumiem wspominasz że zbierasz na c20xe a chcesz kasę w błoto ładować ile uzyskasz tymi modami 100KM i co to będzie miało sportowy charakter w maluchu to by było coś ale astra nie jest tak lekka
Czy na prawdę chcesz iść drogami ludzi którzy dłubali w 1,6 przez 2lata by dojść do tego że trza zmienić silnik na xe ??
Sam dłubałem znajomemu w astrze pierw wydech następnie przerobienie na wielopunktowy wtrysk pierdoły i ostatnio zmieniłem mu silnik na xe i w końcu na jego twarzy jest :D ale bylem przezorny nawierciłem i zaślepiłem blok pod spływ oleju z turbo bo wiem że 150KM dupy nie urywa i pewnie za rok będzie znów :( że auto słabe i coś trza zrobić
Czy ten przelotowy wydech jest jakiś policzony czy robiony w wolnossącym silniku tak bez obliczeń ?? jeśli policzony proszę o namiar firmy -człowieka który to wykonuje i o cenę

Awatar użytkownika
zaki1989

Astro-maniak
Posty: 717
Rejestracja: 10 gru 2011, 14:21
Imię: Łukasz
Auto: Astra GTC
Silnik: 1.9 150KM IDS+
Województwo: mazowieckie

#7

Nieprzeczytany post autor: zaki1989 »

rok? :D długo :P
Astra GTC, 1.9 DTH, IDS+, DPF off, customowy kolektor dolotowy ~ 170KM :)

Jarek wlkp

ex-Staff
Posty: 634
Rejestracja: 06 sie 2011, 7:46
Imię: Jarek
Auto: calibra
Silnik: c20let
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Plewiska

#8

Nieprzeczytany post autor: Jarek wlkp »

czas jest prostolinijny do $$ jedno z drugim jest mocno powiązane
osobiście gdyby mi się nudziło to kupił bym c20xe uszykował do wkładania ale pierw do tego 1,6 posklejał wydech z suszarką i dmuchną bym w niego dla testu ile wytrzyma oczywiście z afr albo chociaż egt co by go nie rozwalić przed bramą koszta podobny do ostrego wałka i reg kółka co by to mogło działać a takie turbo drut to fajne doświadczenie przed turbieniem xe można się troszkę nauczyć :D

ODPOWIEDZ