Ciptuning Astra 2.0 Turbo LER/LEL/LEH - opinie

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
kuba0506

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 30 mar 2012, 9:21
Imię: Kuba
Auto: Opel Astra GTC 2.0 Turbo @ 220 KM
Silnik: Z20LER
Województwo: śląskie

Re: Chiptuning Astra 2.0 Turbo - opinie

#71

Nieprzeczytany post autor: kuba0506 »

Wykresu nie brałem.

Mnie tam wystarcza nie chce katować auta.

Gość mówił, że już miał kilka takich przypadków, że jakość benzyny ograniczała przyrost mocy. Tzn te nasze 95 w Polsce nie ma 95 oktanów dlatego w przypadku mocniejszych aut warto lać 98.

Awatar użytkownika
Bear_

Astro-maniak
Posty: 1561
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:47
Imię: Arek
Auto: Astra H Caravan
Silnik: Z19DTH
Województwo: śląskie
Lokalizacja: SBL

#72

Nieprzeczytany post autor: Bear_ »

Ma to wpływ ale bez przesady... Ja robiłem kiedyś Corsą pomiary na obciążeniówce MAHA i różnice w paliwie były procentowe...

A testowaliśmy właśnie paliwo i filtry powietrza...

Szkoda, że nie ma wykresu... Ważne, że jesteś zadowolony....

kuba0506

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 30 mar 2012, 9:21
Imię: Kuba
Auto: Opel Astra GTC 2.0 Turbo @ 220 KM
Silnik: Z20LER
Województwo: śląskie

#73

Nieprzeczytany post autor: kuba0506 »

Samochód samochodowi nie równy tak samo jak silnik silnikowi.
Najbardziej zależało mi na tym aby autko było żwawsze i to osiągnąłem , moc max jest już drugorzędna dla mnie.

Wczoraj ledwo dojechałem do domu, wyjeżdżając z serwisu podjechałem do marketu, wtedy padał deszcz, a w drodze powrotnej już zmrożony deszcz i śnieg.

Koła co chwila buksowały, ciekawie jak na zimówkach będzie :-)

Awatar użytkownika
KIT GTO

ex-Staff
Posty: 2287
Rejestracja: 20 mar 2007, 21:01
Imię: astra
Silnik: DESTRUKCJA
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: lublin
Kontakt:

#74

Nieprzeczytany post autor: KIT GTO »

czemu u nas w PL jest tak że moc idzie w górę ale bez jakiegokolwiek potwierdzenia, jak nie wziął to nie mieli jak wydrukować albo lepiej pies zjadł ;)
pewnie mają na kompie to mogą wysłać w formacie PDF
gdzie żeś go stroił ?

kuba0506

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 30 mar 2012, 9:21
Imię: Kuba
Auto: Opel Astra GTC 2.0 Turbo @ 220 KM
Silnik: Z20LER
Województwo: śląskie

#75

Nieprzeczytany post autor: kuba0506 »

Mają, mają na kompie na 100% widziałem ten wykres na własne oczy.Wyśle maila z prośbą, żeby mi przysłali.

Best Performance w Częstochowie

Zakład młody ale moim zdaniem mają dużą szansę na zaistnieje na rynku polskim. Zainwestowali grube pieniądze i znają się na rzeczy. Większość serwisów tuningowych w PL nie inwestuje w marki takie jak Opel bo mało kto chce je tuningować. Poza kilkoma Astrami robili też sporo Insygnii.
Wiele osób do nich jeździ ale nie są jeszcze tak dobrze rozreklamowani jak V-tech czy tym podobne serwisy.

Awatar użytkownika
Bear_

Astro-maniak
Posty: 1561
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:47
Imię: Arek
Auto: Astra H Caravan
Silnik: Z19DTH
Województwo: śląskie
Lokalizacja: SBL

#76

Nieprzeczytany post autor: Bear_ »

Ja nie lubie osobiście mocno rozleklamowanych i działających na szeeeeeeeroką skale firm... Tam już autami nie zajmują się Ci, którzy te formy stawiali na nogi i wybijali tylko "pracownicy"

Ja wole jak w przypadku Darka do którego jeżdżę, gość, firma ma dwie osoby, dba sobie o klienta i z byle pierdem mogę do niego dzwonić i się umówić co by zdiagnozować, poprawić...

A aut ma przemiał ogromny... Ale wiem, że każde z nich jak i moje robi on... A jego wiem na co stać...

kuba0506

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 30 mar 2012, 9:21
Imię: Kuba
Auto: Opel Astra GTC 2.0 Turbo @ 220 KM
Silnik: Z20LER
Województwo: śląskie

#77

Nieprzeczytany post autor: kuba0506 »

Ja nie lubie osobiście mocno rozleklamowanych i działających na szeeeeeeeroką skale firm... Tam już autami nie zajmują się Ci, którzy te formy stawiali na nogi i wybijali tylko "pracownicy"
Jest dokładnie tak jak mówisz, dopóki "szef" zajmuje się wszystkim to można być pewnym, że wszystko będzie działało poprawnie.

Awatar użytkownika
Luki S

Astro-maniak
Posty: 1318
Rejestracja: 01 paź 2008, 19:34
Imię: Łukasz
Auto: GTC Turbo 283 KM Stage 3+
Silnik: Z20LER
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#78

Nieprzeczytany post autor: Luki S »

kuba0506 pisze: dopóki "szef" zajmuje się wszystkim to można być pewnym, że wszystko będzie działało poprawnie.
Hahaha dobre, chyba jesteś młody i jeszcze z wielu usług "szefów" nie korzystałeś albo łykasz każde słowo od nich jak młody pelikan ;)
Ogólnie rzecz biorąc nie ma reguły czy to firma jedno, czy tysiąc osobowa, jaki właściel taka cała reszta. A w branży motoryzacyjnej takich jednoosobowych partaczy i złodzieji jest cała masa, często znają się na rzeczy ale jak mu nie podpasuje to zeżre z Ciebie wszystko... A można mieć dużą firmę i trzymać standardy, choć u nas fatycznie takich mało hehe
Co do takich dobrych ludzi jak mówi Arek, to fakt że aż się chce takim powierzać robotę, robią to z pasją i zaangażowaniem ale tak jest gdy wszystko się udaje, jesteście kumplami ale do momentu gdy się coś nie wysra. Taka osoba, gdy za swój błąd musi sporo zapłacić to zmienia się całkowicie jego oblicze, wtedy te lata "przyjaźni" znikają, a on nie chce mieć z Tobą nic do czynienia... Nawet nie możesz nic reklamować bo wszystko było rozliczane "pod stołem"... Możesz się bawić w grożenie i ściganie ale z reguły i tak masz więcej kosztów niż korzyści 8-)
Astra GTC Turbo, Z20LER 200KMSTAGE 3+ 283 KM, 425 Nm, OPC/OPC Line 2, Astra J OPC Seats, COSMO, Panorama, Panacotta, IDS+, Eibach Sportline 50/30 mm, Bi-xenon AFL, HSA, CD70 Navi MP3 CID, GM OPC Ronal 18'' 225/40R18,
---> [External Link Removed for Guests] <---

Awatar użytkownika
Bear_

Astro-maniak
Posty: 1561
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:47
Imię: Arek
Auto: Astra H Caravan
Silnik: Z19DTH
Województwo: śląskie
Lokalizacja: SBL

#79

Nieprzeczytany post autor: Bear_ »

A ty jakims pezymistom jestes ;) Az tak eielu "zlych" ludzi tam macie ?

Jednak musze sie zgodzic... Bywa, ze nagle kolega osra Cie spod ogona i tyle...

Mi na szczescie jeszcze sie nie zdazylo...

Ale Luki... Luz... Chlopaki chca bym otwarl BearGarage to dogadamy sie...

Osram Cie potem :D hahaha :mrgreen:

kuba0506

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 30 mar 2012, 9:21
Imię: Kuba
Auto: Opel Astra GTC 2.0 Turbo @ 220 KM
Silnik: Z20LER
Województwo: śląskie

#80

Nieprzeczytany post autor: kuba0506 »

Hahaha dobre, chyba jesteś młody i jeszcze z wielu usług "szefów" nie korzystałeś albo łykasz każde słowo od nich jak młody pelikan ;)
"Młody" to już nie jestem, przypuszczam, że jesteśmy w podobnym wieku lub jestem starszy od Ciebie. ;)

Ne korzystałem z usług wielu "szefów" , a to dlatego, że mam jednego zaufanego mechanika od wielu lat, który ewentualnie jeśli jest taka potrzeba poleca mi innych sprawdzonych.
Co do dużych firm trzymających standard, to nawet serwisy ASO dają czasem "dupy" (a kasują niemiłosiernie), więc nie ma zasady czy to najlepszy kolega czy renomowany serwis.

A co będzie działo się z autkiem po tej modyfikacji to okaże się w przeciągu najbliższych dni, tygodni max kilku miesięcy.
Na chwilę obecną odczucia są jak najbardziej pozytywne. Samochód zbiera się "żwawiej", odgłos i "piernięcia" wydechu również na duży plus :D

Na większe testy przyjdzie czas jak poprawi się pogoda.

ODPOWIEDZ