Montaż przekaźnika z regulacją czasu pracy wycieraczek z vw

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
robertk-g

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 29 lis 2011, 14:30
Imię: Robert
Auto: Astra Gsi
Silnik: c20ne->c20xe
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Kołobrzeg

Montaż przekaźnika z regulacją czasu pracy wycieraczek z vw

#1

Nieprzeczytany post autor: robertk-g »

Witam. Kiedyś poruszyłem ten temat na innym forum. Wszyscy piszą jeżeli chodzi o regulację czasówek o przekaźniku i manetce z omegi, lub zamienniku który można kupić w necie. Otóż któregoś razu interesując się tematem przypadkowo odkryłem że bez problemu można zastosować w astrze f przekaźnik który fabrycznie występuje w VW ( passaty, transportery itd, oczywiście nie wszystkie to miały ). Pasuje zamiennie bez żadnych przeróbek zamiast oryginalnego. Czas pracy reguluje się w następujący sposób:
Włączamy wycieraczki ruszając manetką lekko, tak żeby wycieraczki machnęły raz i odczekujemy tyle ile ma trwać przerwa między cyklami pracy, następnie włączamy normalnie czasówki i gotowe. Zakres regulacji jest dość spory bo chyba od 2s do nawet 20s.
Serdecznie polecam to rozwiązanie, szczególnie z uwagi na niesamowitą praktyczność no i koszt. Ja z taki przekaźnik na szrocie zapłaciłem całe 10zł. Pasi plug&play. Przekaźnik to bodajże Deduco z dużym symbolem 99 .

Awatar użytkownika
zaki1989

Astro-maniak
Posty: 717
Rejestracja: 10 gru 2011, 14:21
Imię: Łukasz
Auto: Astra GTC
Silnik: 1.9 150KM IDS+
Województwo: mazowieckie

#2

Nieprzeczytany post autor: zaki1989 »

znaaaane, i opisane gdzieś nawet :P
Astra GTC, 1.9 DTH, IDS+, DPF off, customowy kolektor dolotowy ~ 170KM :)

ja37

V.I.P.
Posty: 6031
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

U mnie duży zakres to około 12s ale tez fajnie działa.

ODPOWIEDZ