prędkościomierz oszukuje

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
jacek170888

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 14 lut 2012, 5:58
Imię: Krzysztof
Auto: Astra F b+lpg
Silnik: 1.4 8v c14se
Województwo: mazowieckie

prędkościomierz oszukuje

#1

Nieprzeczytany post autor: jacek170888 »

Witam, zwracam się do Was z prośbą o radę, jak mam przywrócić stan faktyczny licznika. Mianowicie zmieniałem tarcze zegarów w mojej asi, no i coś przekombinowałem, bo teraz prędkościomierz oszukuje o jakieś 25 km, tzn jadąc z prędkością 50km/h zegar wskazuje 75.... powiedzcie mi co mam zrobić by to zmienić....

Awatar użytkownika
Rajdowy

Astro-maniak
Posty: 2535
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:16
Imię: Łukasz
Auto: Astra F Caravan dB
Silnik: X16SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Rajdowy »

Ogólnie to nie ten dział na tego typu temat :P
jacek170888 pisze:Mianowicie zmieniałem tarcze zegarów w mojej asi, no i coś przekombinowałem
A w momencie demontażu wskazówki prędkościomierza zaznaczyłeś pozycję w której wskazówka swobodnie była opadnięta po wyjęciu tego bolca na którym wskazówka leży ?
--> CICHE SAMOCHODY ZABIJAJĄ DZIECI...BASS RATUJE ŻYCIE <-- VIBE BLACK AIR INNOVATIVE BASS ENCLOSURES & TARAMPS AMPLIFICADORES

jacek170888

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 14 lut 2012, 5:58
Imię: Krzysztof
Auto: Astra F b+lpg
Silnik: 1.4 8v c14se
Województwo: mazowieckie

#3

Nieprzeczytany post autor: jacek170888 »

No właśnie cały problem tkwi w tym, że nie uczyniłem tego...
i teraz zagadka co z tym zrobić

Awatar użytkownika
Rajdowy

Astro-maniak
Posty: 2535
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:16
Imię: Łukasz
Auto: Astra F Caravan dB
Silnik: X16SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Rajdowy »

Tu masz foto jak wskazówka była opadnięta tuż przed jej demontażem

[External Link Removed for Guests]

Jeżeli jedziesz 50km/h a licznik pokazuje Ci 70 km/h to są dwie kreski. Zmierz sobie odległość tych kresek na tarczy, następnie odmierz tą odległość od bolca w dół tak jak wskazówka opada i ją zaznacz. Po zaznaczeniu tej odległości wyjmij wskazówkę z pozycji "20 km/h" i załóż ją ponownie z pozycji odległości którą zaznaczyłeś i sprawdż czy to pomogło ;)

Bynajmniej ja bym tak zrobił... Chyba że ktoś ma inny pomysł ;)
--> CICHE SAMOCHODY ZABIJAJĄ DZIECI...BASS RATUJE ŻYCIE <-- VIBE BLACK AIR INNOVATIVE BASS ENCLOSURES & TARAMPS AMPLIFICADORES

jacek170888

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 14 lut 2012, 5:58
Imię: Krzysztof
Auto: Astra F b+lpg
Silnik: 1.4 8v c14se
Województwo: mazowieckie

#5

Nieprzeczytany post autor: jacek170888 »

Dzięki śliczne, niestety dzisiaj dopiero wróciłem z pracy, ale jutro sprawdzę ten Twój patent i dam znać czy pomogło:))

przemi4

Astro-maniak
Posty: 77
Rejestracja: 12 lis 2012, 20:42
Imię: Przemek
Auto: Astra f
Silnik: c18nz
Województwo: dolnośląskie

#6

Nieprzeczytany post autor: przemi4 »

Witam, podpinam się do tego tematu, ponieważ mam ten sam problem. Licznik komputera pokładowego pokazuje mi przykładowo, że jade 50 a na tarczy zegara mam 70. Jak ogarnąć ten problem. Dodam że przede mną ktoś wkładał białe zegary i mógł coś nie umiejętnie złożyć.

Gothic

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 21 mar 2012, 12:51
Imię: Martin
Województwo: śląskie

#7

Nieprzeczytany post autor: Gothic »

Kiedyś miałem taki sam problem, oszukiwało o 30 km/h, wyjąłem wskazówkę, następnie włożyłem, trochę niżej niż na obrazku, bo w stosunku do GPS oszukiwało o ok 12km/h, aktualnie oszukuje mnie o ok. 5km/h w stosunku do GPS, ale da się z tym wytrzymać :)

ODPOWIEDZ