Wałki rozrządu

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Awatar użytkownika
Bear_

Astro-maniak
Posty: 1561
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:47
Imię: Arek
Auto: Astra H Caravan
Silnik: Z19DTH
Województwo: śląskie
Lokalizacja: SBL

Re: Wałki rozrządu

#11

Nieprzeczytany post autor: Bear_ »

Tak sie sklada, ze jak mialem corse b to mialem starsza wersje Twojego xel'a czyli c16xe.... Mialem wierna replike mantzla - koszt okolo 700-800 zl ze wszystkimi uszczelkami, wezykami, kruccami... Do tego mialem hybryde silnika czyli glowica z 1.6, dol z 1.6 z bebechami z 1.8... W tym setupie mialem 150 ps, a i robilem c20xe, ktore wolniej sie wkrecaly, plus roznica w wadze zestawu silnik+skrzynia okolo 35kg.

Dodatkowo limiter przesuniety na 7600 rpm i skrzynia f15 z glownym cr 3,74, i lekkie sprzeglo z 1,4 8v - gdzie docisk jest plaski a nie garnek...

Tak to jechalo (tu jeszcze 141 ps)

[BBvideo 425,350][External Link Removed for Guests][/BBvideo]

Kolega z podobna jednostka, niemal blizniacza tylko dodatkowo walki schrick pod ori hydraulike ugral 176 ps.

Moj silnik nie doczekal sie strojenia. Gosc, ktory wsadzil go do tigry ugral podobno 166 ps, kolega wspomniany wyzej na razie nie stroi bo robi ITB i wtedy...

Tyle po krotce...

dj_matq

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 25 wrz 2012, 17:21
Imię: Mateusz
Auto: Ford Fusion 2.0 Turbo
Silnik: Ecoboost
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Szczytno

#12

Nieprzeczytany post autor: dj_matq »

Hmm zaczyna mi się to podobać :) może jakaś krótka lista modyfikacji koledzy :) skrzynia z daewoo(jakiego auta bo d16 nie wiele mi mówi) co mi da??.Cos jeszcze??Jak ze spasowaniem skrzyni bez problemowo typu plug'n'play?? :)a co do tego Mantzel chyba będzie ciężko znaleźć.Znajomy mi w pracy powiedział żebym poszukał kolektora ssącego Lexmaul + wydech kompletni zrobić i parę kucy przybędzie.Na wiosnę wydech idzie nowy 2" coby z bardzo nie odprężyć silnika.Jakbym takowy kolektorek zadobył to czy będzie pasował??Czy może jakiś inny wpasować??
Jeździ trąbi hamuje :)

Usunięty użytkownik 3235

#13

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Na allegro można było trafić jeszcze niedawno powerbox ala Mantzel i to kompletne zestawy. Na Vectra Klub Polska jest użytkownik o nicku Stona1993, on wykonuje te repliki.

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#14

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Ja rozumiem jeszcze jak ktoś chce sie pobawić i nie liczy kosztów, wtedy można dłubać takie 1.6 i mieć efekty jak kolega Bear . Ale sam się zastanów czy swap się bardziej nie opłaca. Wrzucisz dolot i wylot lexa i masz już równowartość c20xe (statystycznie rzecz biorąc) i gratulacje, właśnie podniosłeś moc silnika o pare kucy. A w xe masz 150KM na start...nie trzeba być mistrzem w matematyce by wnioski nasunęły sie same. Też chciałem swojego dłubać, ale licząc koszty to swap V6 by wyniósł mnie taniej prawie dwa razy, gdzie przy modach miałbym 150-160KM a wrzucając V6 mam ponad 200KM bez żyłowania silnika.

dj_matq

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 25 wrz 2012, 17:21
Imię: Mateusz
Auto: Ford Fusion 2.0 Turbo
Silnik: Ecoboost
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Szczytno

#15

Nieprzeczytany post autor: dj_matq »

Myśle nad swapem ale nie moge się pozbawić auta na pół roku(40 km dziennie do pracy).Teraz mechanika załatwić elektryka gazownika.Kolektor czy coś zamontuje sam.Chce swap ale żeby mi jakiś silnik bez przeróbek wlazł(łapy i inne).Myślałem nad 1.8 16v ale są same gołe słupki i co mam tak sztukować trochę tu trochę tu??Pomóżcie doradzcie mi :).Analyzer prośba do ciebie jak możesz to skontaktuj się z tym chłopaczkiem co robi te powerboxy bo ja się nie mogę ze stroną połączyć(mam ostatnio problemy technniczne z netem).Lub podaj gg jego lub jemu moje 9479085.
Jeździ trąbi hamuje :)

Awatar użytkownika
Bear_

Astro-maniak
Posty: 1561
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:47
Imię: Arek
Auto: Astra H Caravan
Silnik: Z19DTH
Województwo: śląskie
Lokalizacja: SBL

#16

Nieprzeczytany post autor: Bear_ »

Ten powerbox, o którym mowa jest taki troszku... hmmm... Niedopracowany :)

Miałem okazję go testować i mi nie leży... Jak chcesz to kumpel, który robił mi box'a ma jeszcze chyba dwie sztuki bo ludzie, którzy zamówili u niego boxy wypięli się brakiem kasy... koszt ok. 700 zł i masz idealną, najstaranniej wykonaną replikę mantzla jaką znam...

Jest robiona na wzór uszkodzonego oryginału, ktory został pocięty na wzornik...

Co do swapu na 1.8 16v :) Wszystko się da... Mój silnik c16xe jezdzi na instalacji elektrycznej i komputerze x14xe - a różnice są spore :) Myslę więc, że dla kumatego człowieka ożenić wiązkę xel'a z silnikiem 1.8 da rade

Co do skrzyni z dajewu D16 niestety ale jest ona PRAAAAWIE p&p ale do big block'ów... Niestety przy small block'ach już tak miętko nie ma...

Ty przy swoim xel'u masz prawdopodobnie F15 - dobra skrzynia, która daje rade... Bez problemu przeniesie 190 PS...

Co do rozmyślania - mody czy swap... Sorry, ale nie zgodze się... W cenie swapu nie masz remontu silnika... Kupujesz graty, przerabiasz czy kupujesz inne piasty, półosie itp., elektryka, skrzynia, a silnik po podstawowym przegladzie... I kosz... koło 500o zł - zeby to mialo rece i nogi

Ja w tej kasie zrobiłem generalny remont motoru z przeróbkami, wszelkie uszczeleczki, srubeczki, rozrzad, oleje, filtry, nowa chłodnica, hamulce itp. itd... A wyszedlem na to samo co c20xe, a na plus, mniejszy motor, lepsze dojscie do wszystkiego, brak ingerencji w uklad napedowy itp...

Fakt, przy Astrze jest troszke inaczej :)

Druga rzecza jest satysfakcja... Ja nie chcialem robić tego co inni... Czyli pakowac 20XE czy LET'a... Wolalem pójść inną, swoją indywidualną drogą... Za co zyskałem uznanie...

Ale każdy ma inne podjescie do tematu :) Jak planuje kupić znowu corsę i chce znowu robić 1.6 :) tym razem na 200+ :)

W każdym razie powodzenia zycze... A dobrze zrobiony wydech, przesunieta sonda i box potrafią dać +/- 25-35 PS :)

To wszystko wnioskuję po latach prob i bledow na swojej osobie i swoim sprzecie :)

W moim przypadku różnica na hamowni z niemal seryjnym wydechem i robionym później kwasem na tłumikach na zamówienie i układ mojego wykonania - około (nie pamiętam - muszę spojrzeć na wykresy - około 7 PS :) )

dj_matq

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 25 wrz 2012, 17:21
Imię: Mateusz
Auto: Ford Fusion 2.0 Turbo
Silnik: Ecoboost
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Szczytno

#17

Nieprzeczytany post autor: dj_matq »

Bear o to chodzi że swojego XEL'a mam po kapitalce piersćienie uszczelniacze kompletny rozrząd zawory prowadnice zaworów uszczelki świece kable olej półsyntetyk lany zaledwie zrobiłem 13k km.Więc wolę modzić :) dlatego wszelkie info bear mi się przyda :) hmm 700 zł sporo klient z VKP piszę że zrobi mi za 300 i niby mam zyskać ok 15 mułów :/
Jeździ trąbi hamuje :)

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#18

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

dj_matq pisze: hmm 700 zł sporo klient z VKP piszę że zrobi mi za 300 i niby mam zyskać ok 15 mułów :/
300zł 15KM ? Jak będzie to potwierdzone wynikiem z hamowni to może uwierzę.

dj_matq

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 25 wrz 2012, 17:21
Imię: Mateusz
Auto: Ford Fusion 2.0 Turbo
Silnik: Ecoboost
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Szczytno

#19

Nieprzeczytany post autor: dj_matq »

Tak twierdzi mówiąc że X16XEL jest o obniżonej mocy i da rade z niego wykrzesać(podobno do 147 kM??) cóż zastanawiam się nad tym.Ludzie na forum VectryKLubPolska sobie chwalą replike w jego wykonaniu.
Jeździ trąbi hamuje :)

Awatar użytkownika
Bear_

Astro-maniak
Posty: 1561
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:47
Imię: Arek
Auto: Astra H Caravan
Silnik: Z19DTH
Województwo: śląskie
Lokalizacja: SBL

#20

Nieprzeczytany post autor: Bear_ »

Mi w c16 nie robiła dobrze :) Ale fakt... Gość robi za 300-350 zł... Wybór jest Twój :) Ja wiem co miałem i wiem jakie były efekty...

Ale na 15 PS nie licz :D :mrgreen:

ODPOWIEDZ