Powerbox

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Awatar użytkownika
Viper28

Astro-maniak
Posty: 144
Rejestracja: 25 maja 2012, 17:33
Imię: Michał
Auto: Opel Astra H kombi
Silnik: 1,7 DTH
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce

Powerbox

#1

Nieprzeczytany post autor: Viper28 »

Witam.
Mam pytanko. Czy orientuje się ktoś czy ten box [External Link Removed for Guests] będzie działał w mojej asterce 1,7cdti 101km? Z tego co się już zorientowałem to wtyczki pasują ale nie wiem czy nie trzeba wgrywać do tego boxa nowego oprogramowania.

Awatar użytkownika
masterMUNGO

ex-Staff
Posty: 1498
Rejestracja: 14 wrz 2009, 5:27
Imię: Andrzej
Auto: Astra G
Silnik: X16XEL
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Dobrzeń Wielki
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: masterMUNGO »

Nie jestem na sto procent pewien czy oprogramowanie podejdzie, ale raczej mało prawdopodobne, bo jest pod renault a nie pod opla. Więc jak już to szukaj czegoś dedykowanego pod daną markę.
Zaznaczam tylko, że sprzedający takie pierdoły wypisuje... Wzrost "mocy" i "momentu obrotowego" automatycznie powoduje zwiększenie spalania a nie zmniejszenie.
Ostatnio zmieniony 01 sty 2017, 14:13 przez Darian, łącznie zmieniany 1 raz.
[External Link Removed for Guests]

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

Z tym spalaniem to też zależy jak będziesz jeździć. Przy spokojnej jest bardzo realne żeby spalenie spadło. Jak będziesz cisnął to na pewno wzrośnie. Testowałem to u siebie

Awatar użytkownika
Viper28

Astro-maniak
Posty: 144
Rejestracja: 25 maja 2012, 17:33
Imię: Michał
Auto: Opel Astra H kombi
Silnik: 1,7 DTH
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce

#4

Nieprzeczytany post autor: Viper28 »

Jeździłem ponad rok czasu 406 HDI z boxem chiptronica i byłem bardzo zadowolony. Przy normalnej jeździe z boxem i bez spalanie było porównywalne, a nawet może trochę mniejsze z boxem. Teraz chciałbym box z jakiejś renomowanej firmy do mojej asterki. Niedawno wpadł mi w ręce red box v-techu, który jeździł w corsie 1,3 cdti ale odsprzedałem go ojcu (teraz żałuję, że dałem się namówić) i teraz szukam czegoś dla siebie. Jakby ktoś miał jakieś namiary na porządnego używanego boxa do asterki w rozsądnej cenie to dajcie znać. Szkoda, że ten od renówki nie pasuje.

waldzior

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:23
Imię: Waldemar
Auto: Astra H
Silnik: 1.7 DTH
Lokalizacja: Warszawa
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: waldzior »

Box to nic dobrego , zmienia tylko sygnał z czujnika ciśnienia paliwa na zasobniku CR , efekt jest taki że ECU podlewa więcej paliwa , ale ciśnienie doładowania pozostaje bez zmian , moc i moment trochę wzrasta ale wtryski i pompa wysokiego ciśnienia pracują z większym obciążeniem , więcej paliwa to większy dym z wydechu w rezultacie więcej sadzy która odkłada się na karuzeli w turbinie , o EGT nie wspomnę , są jeszcze boxy dwu kanałowe ale ich cena jest taka sama jak cena moda u prawdziwego tunera .

Awatar użytkownika
Viper28

Astro-maniak
Posty: 144
Rejestracja: 25 maja 2012, 17:33
Imię: Michał
Auto: Opel Astra H kombi
Silnik: 1,7 DTH
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce

#6

Nieprzeczytany post autor: Viper28 »

Ja wiem, że box to żadna rewelacja ale rozsądne dawkowanie nie zrobi krzywdy ani pompie ani wtryskom. Jeżdżąc na boxie nie zauważyłem też nadmiernego kopcenia. Mój kolega ujeżdża już drugiego boxa w trzecim samochodzie. Jednego miał w focusie II, drugiego w dwóch octaviach II. Każdym z aut zrobił po 150 tys. km i nigdy nie było żadnych kłopotów z układem wtryskowym. Ja za krótko jeżdżę swoimi autami aby inwestować w programik. Wolę boxa, gdyż zawsze mogę go sprzedać.

daniel911

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 21 lut 2013, 22:46
Imię: Daniel
Auto: Astra H kombi
Silnik: 1.9 DTH
Województwo: pomorskie

#7

Nieprzeczytany post autor: daniel911 »

Ponieważ to mój pierwszy post pragnę gorąco powitać wszystkich Forumowiczów :)
Co do boxa- ja zainwestowałem w red boxa( V-tech) 2-kanałowego( poza dawką paliwa zmienia również ciśnienie).
Muszę powiedzieć że jestem zadowolony z zakupu( chociaż zrobiłem na box-ie dopiero 2 tys. km), samochód nie kopci, przy eco jeździe po mieście minimalnie spadło zużycie paliwa, ale nie na tyle aby było "to" odczuwalne dla kieszeni.
Z seryjnych 155km@355Nm(1.9 DTH 16V) poszło na 179km@420Nm(5 program)
EDYTA: z niutkami pojechałem optymistycznie- w rzeczywistości wyszło 409Nm
Ostatnio zmieniony 27 lut 2013, 12:01 przez daniel911, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

no jak wyniki z vatechu jeszcze z Gdanska to napewno sie mijaja z rzeczywistoscia. Ciekawe te przyrosty ze bez ruszneia doladowania i niby bez dymu taki power idzie. Pewnie tunerzy to zostana bezrobotni niedlugo. No i co dziwne to zużycie paliwa spadlo( ciekawe czy liczone z kompa czy na stacji) spadlo bo przeciez ten box zamiast dokoksowac paliwa to nam ujmuje a przy tym przeczy wszlekiej logice bo mamy wiecej mocy. A oczewiscie wszyscy wiemy ze moc sie bierze chyba z pradu w aucie bo ani nie z podlania ropą ani nie z doladowania- z próżni sie bierze zapewne.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Awatar użytkownika
wojtek08339

Astro-maniak
Posty: 892
Rejestracja: 02 sty 2012, 20:42
Imię: Wojtek
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: PIŁA

#9

Nieprzeczytany post autor: wojtek08339 »

A ja mam drugą przygodę z boxem, ale z tym samym, bo jak mi go przysłali za pierwszym razem to za dużego kopa dawał i przy 3,5 tyś obrotów silnik poddawał się i gasł - tryb awaryjny i koniec jazdy.
Odesłałem i ustawili, teraz jest ok.
Zobaczę z biegiem czasu jak ze spalaniem faktycznym.
Silnik jest zdecydowanie bardziej elastyczny, łatwiej wkręca się na obroty.
Kupowałem w DS Tuning na allegro. Rok temu zapłaciłem za niego 360zł, a dziś kosztuje 280. Chyba silna konkurencja w tym temacie.

A zna ktoś przypadek, gdzie coś takiego uszkodziło silnik?
Pytam o fakt, a nie o opinię.
A Ty kiedy ostatnio czytałeś KODEKS DROGOWY?

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

za te 300 zl sobie katowac dwumas do tego przyrost mocy to pewnie z 6-8 koni dzikuje bardzo. Lepiej zrobic pozadny program. Fakt moz ei nieco drozej ale przynajmniej nie bedzie druciarstwa i moc faktyczna bedzie.
Ja w swoim sharanie mam podniesione conieco ale zrobione bezpiecznie i te 40 koni więcej jest odczuwalne a nie robilem porgram po to by sobie od czasu do czasu popuscic cugle. Cisne tak mniejwiecej 90% mojej jazdy. Owszem spala troszke duzo ( nie wiem czy wiecej czy mniej czy tyle samo co przed programem bo nie robilem pomiarów) ale fan z jazdy mam.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

ODPOWIEDZ