Pytanie o prędkości!

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Awatar użytkownika
slivka91

Astro-maniak
Posty: 288
Rejestracja: 07 lis 2012, 13:22
Imię: Łukasz
Auto: Škoda Superb '03/Audi 80 B4 '95
Silnik: AVF/1Z
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Laskowice
Kontakt:

Re: Pytanie o prędkości!

#11

Nieprzeczytany post autor: slivka91 »

No właśnie 1.4 siedzi póki co. Później długa stosowna wpadnie by po ludzku się przemieszczać i ekonomicznie zarazem. Bo teraz na ekonomie to miedzy 70-80 musze jechac. a 90 to tak jakby maluchem 80 sunął - znośnie ale już nie tak jak powinno. Tymbardziej, że przyzwyczajny jestem do latania setką w innych budach.
Było:
- Astra F HB 5d '93 C16SE
- Audi 80 B4 ABK '92 sedan
- Vectra B '97 X20DTL sedan
- Astra F HB 3d '96 X16SZ
- Ford Focus MK1 3D '99 1.8 115KM
Jest:
- Vectra B '99 X20XEV sekwencja sedan
- Audi 80 B4 '95 1Z Avant

Awatar użytkownika
grzechu86tonie

Astro-maniak
Posty: 1284
Rejestracja: 09 cze 2009, 19:17
Imię: Grzegorz
Auto: byla Astra F jest Astra G
Silnik: 1,4 8v / 1,6 8v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Okolice Ostroleki
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: grzechu86tonie »

papieju pisze:200 to raczej nie, przynajmniej mocniejsze 100-konne C16SE katalogowo ma 190km/h i tyle jedzie,
katalogowo masz podana SREDNIA predkosc maxymalana. Nie ma zasady ze wszystkie tyle ida i koniec kropka wiecej nie ma prawa. Jedna poleci 210 druga taka sama 190
kupie podłokietnik przód astra g

daniel911

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 21 lut 2013, 22:46
Imię: Daniel
Auto: Astra H kombi
Silnik: 1.9 DTH
Województwo: pomorskie

#13

Nieprzeczytany post autor: daniel911 »

slivka91 pisze:Katalog katalogiem sam obalałem mity audikiem (katalog 175km/h silnik ABT 90KM model 80 B4 a realia - mierzone licznikiem, navi i znajomy w drugim - efekt 203km/h - skrzynia jedna z dłuższych). Katalog swoje a praktyka swoje. Do tego opona dochodzi typ skrzyni bo krótką o 200 można zapomnieć i stan silnika oczywiście. Sam jeszcze nie próbowałem wyciskać z Asterixa możliwości z braku dróg u nas a do DE dopiero Czerwiec jade; no ale 160 w miarę poszedł. Przez tą skrzynkę krótką może około 180 bym się zakręcił... Ale jeśli początkujący to oswoić się najpierw musisz z autkiem. Wyczuć na co go stać i na co Ciebie stać bo to różnie bywa przecież...
Cuda Panie cuda :D
Swojego czasu często wracałem z DE różnymi samochodami(różne marki i modele).
Na około 70 samochodów, w żadnym różnica pomiędzy max.. prędkością katalogową a wskazaniami GPS nie przekroczyła 5km/h
Oczywiście testowane na płaskich odcinkach(bo w przepaść to 200km/h w 9sekund prawie każdy samochód robi ;) )

Awatar użytkownika
slivka91

Astro-maniak
Posty: 288
Rejestracja: 07 lis 2012, 13:22
Imię: Łukasz
Auto: Škoda Superb '03/Audi 80 B4 '95
Silnik: AVF/1Z
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Laskowice
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: slivka91 »

No to akurat trafiłeś na pakiet katalogowy, że prawie idealnie wedle katalogu idą. :D
Nie wiem co ty sprowadzałeś ale staruszki tak mają, że teoria inna niż praktyka. ;) Youtube wystarczy przejrzeć mało to łamaczy katalogów się tam chwali??
Było:
- Astra F HB 5d '93 C16SE
- Audi 80 B4 ABK '92 sedan
- Vectra B '97 X20DTL sedan
- Astra F HB 3d '96 X16SZ
- Ford Focus MK1 3D '99 1.8 115KM
Jest:
- Vectra B '99 X20XEV sekwencja sedan
- Audi 80 B4 '95 1Z Avant

masaman

Astro-maniak
Posty: 1182
Rejestracja: 11 lut 2012, 12:09
Ostrzeżenia: 2
Imię: Piotr
Auto: Vectra B
Silnik: X20DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Rejowiec Fabryczny

#15

Nieprzeczytany post autor: masaman »

To powiem ci ze zajeżdzone te samochody miałeś :D:D
Większość samochodów z ZADBANYMI silnikami spokojnie cyknie 10km/h ponad "katalog" Ja mam przykład moich 2 aut. Pierwsze Tico. Katalogowo ma okolo 140-145km/h, a na PROSTEJ drodze dociążonym autem(4 osoby na pokładzie) poszło 160. Podobnie z moją astrą, z tym że silnik zajeżdzony jest trochę - poprzedni właściciel nie dbał dobrze o silnik. Na prostej, idealnie prostej drodze poleciałem 185. Silnik 1.4 8v 60km ktory katalogowo ma 170. Więc to są te twoje cuda. Ale do tego duzo jest czynników. Pogoda, rozmiar opon, temp powietrza na zewnątrz itp. Ja jeszcze nie spotkałem auta, które na predkosci katalogowej sie "zatrzymywalo"

Awatar użytkownika
grzechu86tonie

Astro-maniak
Posty: 1284
Rejestracja: 09 cze 2009, 19:17
Imię: Grzegorz
Auto: byla Astra F jest Astra G
Silnik: 1,4 8v / 1,6 8v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Okolice Ostroleki
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: grzechu86tonie »

masaman pisze: Ja jeszcze nie spotkałem auta, które na predkosci katalogowej sie "zatrzymywalo"
dokladnie :D

mialem wczesniej 1,4 8v po zakupie ledwo 100km/h z niej moglem wycisnac, po kilku miesiacach wyciagala juz 120km/h. Gdy padl silnik i wymienilem na drugi taki sam zaraz po odebraniu auta z warsztatu w drodze do domu pelna "śruba" cala droge i przyjemnie leciala do 150 8-) teraz mam 1,6 8v i jak pisalem auto przyspiesza rowno nie ma nigdzie momentu ze ma juz ciezko. Poprostu duzo zalezy od tego jak bylo auto jezdzone. Prosty przyklad jak sa wyscigi aut z takimi samymi silnikami, jedno jest szybsze drugie nie, jedno wyciaga 200 drugie 180.
kupie podłokietnik przód astra g

daniel911

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 21 lut 2013, 22:46
Imię: Daniel
Auto: Astra H kombi
Silnik: 1.9 DTH
Województwo: pomorskie

#17

Nieprzeczytany post autor: daniel911 »

masaman pisze:To powiem ci ze zajeżdzone te samochody miałeś :D:D
Większość samochodów z ZADBANYMI silnikami spokojnie cyknie 10km/h ponad "katalog" Ja mam przykład moich 2 aut. Pierwsze Tico. Katalogowo ma okolo 140-145km/h, a na PROSTEJ drodze dociążonym autem(4 osoby na pokładzie) poszło 160. Podobnie z moją astrą, z tym że silnik zajeżdzony jest trochę - poprzedni właściciel nie dbał dobrze o silnik. Na prostej, idealnie prostej drodze poleciałem 185. Silnik 1.4 8v 60km ktory katalogowo ma 170. Więc to są te twoje cuda. Ale do tego duzo jest czynników. Pogoda, rozmiar opon, temp powietrza na zewnątrz itp. Ja jeszcze nie spotkałem auta, które na predkosci katalogowej sie "zatrzymywalo"
Samochody były ok :D
Nie obraź się ale mam za dużo lat żeby wierzyć w bajki, Tico(seryjne) z 4 osobami na prostej 160 km/h!? ( oczywiście mówimy o prędkości odczytanej z gps)

masaman

Astro-maniak
Posty: 1182
Rejestracja: 11 lut 2012, 12:09
Ostrzeżenia: 2
Imię: Piotr
Auto: Vectra B
Silnik: X20DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Rejowiec Fabryczny

#18

Nieprzeczytany post autor: masaman »

Nie mówimy o predkości odczytanej gps, czylko licznikowe. Raz przy gps sprawdzałem, w tico róznica była 8km/h, w astrze jest 6km/h. I to nie są bajki. Szczerze, gdyby mi ktoś powiedział że tico czy astra z tym silnikiem tyle pójdzie, to walnął bym mówiącą osobę w łeb zeby bajek nie gadala-tak samo moi znajomi. Nie wierzyli dopuki nie zobaczyli. Z resztą tak jak twój przedmówca. Czynników jest wiele. Szczerze to nie ma co sie sprzeczać. Jednemu astra z 1.4 leci 160, drugiemu 180 a trzeciemu nawet 150 nie wyciągnie.

daniel911

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 21 lut 2013, 22:46
Imię: Daniel
Auto: Astra H kombi
Silnik: 1.9 DTH
Województwo: pomorskie

#19

Nieprzeczytany post autor: daniel911 »

masaman pisze:Nie mówimy o predkości odczytanej gps, czylko licznikowe. Raz przy gps sprawdzałem, w tico róznica była 8km/h, w astrze jest 6km/h. I to nie są bajki. Szczerze, gdyby mi ktoś powiedział że tico czy astra z tym silnikiem tyle pójdzie, to walnął bym mówiącą osobę w łeb zeby bajek nie gadala-tak samo moi znajomi. Nie wierzyli dopuki nie zobaczyli. Z resztą tak jak twój przedmówca. Czynników jest wiele. Szczerze to nie ma co sie sprzeczać. Jednemu astra z 1.4 leci 160, drugiemu 180 a trzeciemu nawet 150 nie wyciągnie.
daniel911]
Cuda Panie cuda :D
Swojego czasu często wracałem z DE różnymi samochodami(różne marki i modele).
Na około 70 samochodów, w żadnym różnica pomiędzy max.. prędkością katalogową a wskazaniami GPS nie przekroczyła 5km/h
Oczywiście testowane na płaskich odcinkach(bo w przepaść to 200km/h w 9sekund prawie każdy samochód robi ;) )
Dane katalogowe oparte są o realne pomiary a nie prędkościomierz :)( który to często sporo przekłamuje, przy 100km/h są to z reguły błędy rzędu 3-10km/h, przy 200 robi się ciekawiej bo różnice pomiędzy realną szybkością a wskazaniami sięgają nawet do 30 km/h. Ale w jednym się zgadzamy, nie ma się o co sprzeczać.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
slivka91

Astro-maniak
Posty: 288
Rejestracja: 07 lis 2012, 13:22
Imię: Łukasz
Auto: Škoda Superb '03/Audi 80 B4 '95
Silnik: AVF/1Z
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Laskowice
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: slivka91 »

To trzeba zrobić zlot najlepiej na granicy PL - DE parę rundek po Autobahnie i sprawa się wyjaśni. ;)
A tak przy piwie można dyskutować ;D
Co to Ticacza potwierdzam. Też miałem okazję jechać "żelazkiem" w 4 załadowane plus o dziwo bagaże :D 160km/h. Można -> można.

W moim przypadu różnice między navi a licznikiem wynosiły 2km/h (oczywiście o OOOO mówię bo Astrą daleko jeszcze nie puszczałem się by navi używać) ;)
Było:
- Astra F HB 5d '93 C16SE
- Audi 80 B4 ABK '92 sedan
- Vectra B '97 X20DTL sedan
- Astra F HB 3d '96 X16SZ
- Ford Focus MK1 3D '99 1.8 115KM
Jest:
- Vectra B '99 X20XEV sekwencja sedan
- Audi 80 B4 '95 1Z Avant

ODPOWIEDZ