Folia oklejanie dachu.

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Awatar użytkownika
romannnn

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:56
Imię: Michał
Auto: Astra
Silnik: gtc
Województwo: kujawsko-pomorskie

Folia oklejanie dachu.

#1

Nieprzeczytany post autor: romannnn »

Witam

Chciał bym okleić w mojej srebrnej gtc dach nigdy tego nie robiłem dlatego mam kilka pytań:

- czy jestem w stanie z kimś do pomocy zrobić to dobrze,

- srebrne auto z grafitowymi felgami jaki kolor foli czarny mat, połysk czy tez folie imitujące carbon,

- gdzie kupić taka folie czym sie kierować ewentulanie poprosze o jakieś firmy lub strony przez was polecane, ja znalazłem coś takiego [External Link Removed for Guests],

Widziałem kilka filmików nie wydaje to sie trudne ale sam nie wiem poprosze o wasze sugestie. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Hades89

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 01 mar 2013, 12:49
Imię: Sebastian
Auto: peugeot 206
Silnik: 1.4
Województwo: mazowieckie

#2

Nieprzeczytany post autor: Hades89 »

hmmm pomysł fajny lecz nie poszedłbym w strone matu ani czarnego ani białego bo jest bardzo oblegany:/ na Twoim miejscu poszedłbym w grafitowy carbon ładnie to mogłoby sie spasowac z kolorem felg i samochodu. co do trudności samego zabiegu nie jest to trudne w sumie. Trzeba pamiętać że trzeba bardzo porządnie odtłuścić powierzchnie i robić w ciepłym miejscu bo folia lubi ciepełko:) najlepiej garaż z minimum 22 stopnie i opalarka jeśli nie masz opalarki można zakosić kobietom suszarkę do włosów też daje rade;). Mała rada carbon jest grubszą folią a wszystkie maty są bardzo cieniutkimi foliami i jest ryzyko jeśli masz skazę na lakierze ze może Ci ona wyjść spod folii w przypadku matu. a polecam naprawdę grafitowy carbon jest piękny i jeszcze dużo tego nie jeżdzi po mieście bo wiekszość wybiera czarny;)

Awatar użytkownika
romannnn

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:56
Imię: Michał
Auto: Astra
Silnik: gtc
Województwo: kujawsko-pomorskie

#3

Nieprzeczytany post autor: romannnn »

Mógł byś podać mi jakąś strone albo producenta foli w tym kolorze.

Awatar użytkownika
Hades89

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 01 mar 2013, 12:49
Imię: Sebastian
Auto: peugeot 206
Silnik: 1.4
Województwo: mazowieckie

#4

Nieprzeczytany post autor: Hades89 »

hmmm carbon bralbym ewentualnie oracal'a badz 3m ale wedlug mnie oracal ma troche lepsza niz 3m lepiej sie klei nieltorzy mnie zjada twierdzac ze 3m jest najlepszy... tylko ze hurtownie przewaznie sprzedaja cale rolki. jesli masz w okolicy kogos kto foliuje podjedz i sie spytaj czy Ci sprzedadza kawalek folii:) zdarza sie ze sprzedaja:) polecam sprobowac zrobic dach z jednego kawalka lepszy efekt:) tylko ze przynajmniej 3 osoby trzeba miec dwie osoby trzymaja folie trzecia dociska i naciaga:)

Awatar użytkownika
zaki1989

Astro-maniak
Posty: 717
Rejestracja: 10 gru 2011, 14:21
Imię: Łukasz
Auto: Astra GTC
Silnik: 1.9 150KM IDS+
Województwo: mazowieckie

#5

Nieprzeczytany post autor: zaki1989 »

po co folia... Kupujesz Plasti dip i malujesz sam.. szybciej, wygodniej..
Astra GTC, 1.9 DTH, IDS+, DPF off, customowy kolektor dolotowy ~ 170KM :)

Awatar użytkownika
romannnn

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:56
Imię: Michał
Auto: Astra
Silnik: gtc
Województwo: kujawsko-pomorskie

#6

Nieprzeczytany post autor: romannnn »

Tez o tym myślałem ale czy efekt jak kupie grafitowy jest fajny i ile potrzeba na cały dach 2 puszki wystarczą??

Awatar użytkownika
berni_gtc

Astro-maniak
Posty: 837
Rejestracja: 07 mar 2012, 16:04
Imię: Karol
Auto: Astra H GTC
Silnik: 1,9CDTI 88KW+chip
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec

#7

Nieprzeczytany post autor: berni_gtc »

Oracal 970 RA. Ważne żebyś potem w razie ściągania ściągnął tylko folię:) Ogólnie jest to do ogarnięcia bez większych problemów. Dwie osoby spokojnie dadzą radę:) Dobrze oczyść powierzchnię izopropylem i naklejaj:)
[External Link Removed for Guests]



170.9PS 370.9Nm :twisted: Powered by Bear garage

Awatar użytkownika
Tonydr

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 03 lis 2012, 21:04
Imię: Krzysztof
Województwo: dolnośląskie

#8

Nieprzeczytany post autor: Tonydr »

Jutro jade na oklejanie dachu i tylnej klapy na czarny mat do tej firmy - [External Link Removed for Guests], czy ktoś z wawy robił już coś u nich? [External Link Removed for Guests]
Ostatnio zmieniony 09 mar 2015, 14:37 przez Tonydr, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dargeling

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 20 lip 2012, 19:03
Imię: Paula
Auto: Asterka H gtc Panorama
Silnik: 1.7 CDTI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

#9

Nieprzeczytany post autor: dargeling »

mam dylemat.. chcę okleić środkową część maski i teraz nie wiem czy carbonem i wtedy dach też zrobić taki, czy połyskiem taki jaki mam dach? poradźcie coś.... mam już wybrany projekt.. tylko nie wiem połysk czy mat czy carbon??
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
berni_gtc

Astro-maniak
Posty: 837
Rejestracja: 07 mar 2012, 16:04
Imię: Karol
Auto: Astra H GTC
Silnik: 1,9CDTI 88KW+chip
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec

#10

Nieprzeczytany post autor: berni_gtc »

dargeling pisze:mam dylemat.. chcę okleić środkową część maski i teraz nie wiem czy carbonem i wtedy dach też zrobić taki, czy połyskiem taki jaki mam dach? poradźcie coś.... mam już wybrany projekt.. tylko nie wiem połysk czy mat czy carbon??
Nie wiem czy na tych przetłoczeniach na masce nie będzie widać odcięcia folii.. Całą maskę to w mat daj :) Dachu też nie masz za dużo bo panoramix więc czarny mat też daj :)
[External Link Removed for Guests]



170.9PS 370.9Nm :twisted: Powered by Bear garage

ODPOWIEDZ