zmiana sprzęgła

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Awatar użytkownika
Bear_

Astro-maniak
Posty: 1561
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:47
Imię: Arek
Auto: Astra H Caravan
Silnik: Z19DTH
Województwo: śląskie
Lokalizacja: SBL

Re: zmiana sprzęgła

#21

Nieprzeczytany post autor: Bear_ »

Courtney nie robi sprzegla do diesla, calego zestawu singla... Zostaje jebay czy inne takie...

Robic mocniejsze przewody hydrauliki wysprzeglnika nie ma sensu. Bo i tak ta sila znajdzie gdzies slaby punkt, temu szukalem info na temat mocniejszego wysprzeglnika...

Ale skoro Courtnet w przypadku Lukasza podaje 400 PS i 500 Nm na wzmocnionym docisku i seria wysprzeglnik to ogarnia to nie ma z nim tak zle. Bo skrzynie i wysprzeglnik ma ten sam, rozni sie przelozwniami CR a nie WR jak w dieslu...

Takze ja chyba zostane z tym co mam... Singla na organiku, wzmocnie troche docisk i do woza...

Streem

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 17 sty 2013, 10:39
Imię: Jakub
Auto: Astra G
Silnik: 2.0 DTI
Województwo: mazowieckie

#22

Nieprzeczytany post autor: Streem »

Na maxa śmieszy mnie, jak ktoś tuninguje Diesle.
Przerost formy nad treścią.
Już bym wolał mieć auto w gazie i je tuningować.
SACHS ZF SRE będzie najlepszym wyjściem w tym wypadku, tylko nie zakładaj spieka.
Albo oddaj do radzikowskiego na wzmocnienie.
Zapłacisz nie mało, a pozbędziesz się problemu na długo.
Dobrym rozwiązaniem byłoby też założenie sztywnego.

Amba

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 07 mar 2013, 18:20
Imię: Piotr
Województwo: pomorskie

#23

Nieprzeczytany post autor: Amba »

a czemu Cie to tak smieszy? do wielu aut sportowych zaczynaja wrzucac diesle w wyscigu le mans uzywaja diesli. jest audi R8 z dieslem 500Km i 1000NM trudno ponoc ruszyc bez zrywania kapcia. dzisiejsze diesle to nie to co kiedys. Dwa moze Cie to smieszyc moze to nawet caly swiat smieszyc:) ale mi sie takim mocniejszym dieslem bardzo przyjemnie jezdzi i to tyle w temacie. co do wysprzeglnika to jak bede zmienial dwumase i sprzeglo zerkne tam moze wezme do siebie do pracy na jakies wzmocnienie.

daniel911

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 21 lut 2013, 22:46
Imię: Daniel
Auto: Astra H kombi
Silnik: 1.9 DTH
Województwo: pomorskie

#24

Nieprzeczytany post autor: daniel911 »

Streem pisze:Na maxa śmieszy mnie, jak ktoś tuninguje Diesle.
Przerost formy nad treścią.
Już bym wolał mieć auto w gazie i je tuningować.
.
No patrz, trzeba poinformować AMG lub BMW M GmbH bo chyba nie są w temacie, Kolega na pewno im wytłumaczy na czym polega ta śmieszność ;) tuningowania diesli.

Awatar użytkownika
Luki S

Astro-maniak
Posty: 1318
Rejestracja: 01 paź 2008, 19:34
Imię: Łukasz
Auto: GTC Turbo 283 KM Stage 3+
Silnik: Z20LER
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: Luki S »

Streem się śmieje z tuningu diesli a my z niego :lol: ;)
Teraz więcej tuningu diesli a niedługo zacznie się tuning hybryd i elektryków, świat idzie do przodu a kolega wyżej najwidoczniej został trochę w tyle ;)
I nie widzę sensu by rozwijać ten temat, a tym bardziej tu :roll:

Faktycznie w courtenay nie mają do diesli. Ale skoro jest tego trochę na ebayu to znaczy, że jest na to jakiś popyt i tam właśnie musisz zacząć szukać informacji- fora w UK, poza tym chyba lepiej bo w english ;)
Astra GTC Turbo, Z20LER 200KMSTAGE 3+ 283 KM, 425 Nm, OPC/OPC Line 2, Astra J OPC Seats, COSMO, Panorama, Panacotta, IDS+, Eibach Sportline 50/30 mm, Bi-xenon AFL, HSA, CD70 Navi MP3 CID, GM OPC Ronal 18'' 225/40R18,
---> [External Link Removed for Guests] <---

Awatar użytkownika
Bear_

Astro-maniak
Posty: 1561
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:47
Imię: Arek
Auto: Astra H Caravan
Silnik: Z19DTH
Województwo: śląskie
Lokalizacja: SBL

#26

Nieprzeczytany post autor: Bear_ »

No patrzcie... Kolega niby ma 19DTH ale znając życie leje mu słonecznik i ciągnie budowę... A na co dzień ujeżdża jakąś benzynową potęgę...

Spoko ;) Licz się tylko z tym, że kiedyś na drodze trafisz na diesla, który Ci ujeb** dupę, że nawet nie będziesz wiedział co się stało...

Niestety kolego ale mimo szczerych chęci i jakichś swoich modów zawsze znajdzie się ktoś kto będzie miał pod nogą więcej... Niezależnie czy benzyną, czy w dieslu czy na gazie...

Wiem, że temat nie o tym, ale jak szprechasz po ichszemu to se poczytaj, jak nie to se przetranslatoruj...

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

I zobacz... Zarówno AMG jak i BMW już wiedzą o dieslach !! Nie trzeba do nich pisać !! JAAAAAAAAAAA !!!

BUAHAHAHAHAHAHAHA :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol:

daniel911

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 21 lut 2013, 22:46
Imię: Daniel
Auto: Astra H kombi
Silnik: 1.9 DTH
Województwo: pomorskie

#27

Nieprzeczytany post autor: daniel911 »

Bear_ pisze:No patrzcie... Kolega niby ma 19DTH ale znając życie leje mu słonecznik i ciągnie budowę... A na co dzień ujeżdża jakąś benzynową potęgę...

Spoko ;) Licz się tylko z tym, że kiedyś na drodze trafisz na diesla, który Ci ujeb** dupę, że nawet nie będziesz wiedział co się stało...

Niestety kolego ale mimo szczerych chęci i jakichś swoich modów zawsze znajdzie się ktoś kto będzie miał pod nogą więcej... Niezależnie czy benzyną, czy w dieslu czy na gazie...

Wiem, że temat nie o tym, ale jak szprechasz po ichszemu to se poczytaj, jak nie to se przetranslatoruj...

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

I zobacz... Zarówno AMG jak i BMW już wiedzą o dieslach !! Nie trzeba do nich pisać !! JAAAAAAAAAAA !!!

BUAHAHAHAHAHAHAHA :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
Papa nie denerwuj mnie, to ja tu wysuwam znaczące argumenty w obronie dieslowkiej "potęgi" a TY :evil:
Łyknij kawkę i przeczytaj jeszcze raz- powoli :P

Awatar użytkownika
Bear_

Astro-maniak
Posty: 1561
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:47
Imię: Arek
Auto: Astra H Caravan
Silnik: Z19DTH
Województwo: śląskie
Lokalizacja: SBL

#28

Nieprzeczytany post autor: Bear_ »

A sorry Daniel :P Zwracam honor :D No ale przynejmniej kolega wie ze AMG i BMW tez wiedza o dieslach :lol: :mrgreen:

P.S. Pewnie matizem jeździ - Bez urazy KIT :mrgreen: :lol:

Awatar użytkownika
Luki S

Astro-maniak
Posty: 1318
Rejestracja: 01 paź 2008, 19:34
Imię: Łukasz
Auto: GTC Turbo 283 KM Stage 3+
Silnik: Z20LER
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#29

Nieprzeczytany post autor: Luki S »

Misiek widzę, że Ci ostro wjechał na ambicje... :D Szkoda ciśnienia... ;)

Tuning benzyn jest po prostu prostszy i dużo bardziej popularny przez co dostęp do części jest mega większy (mówię o mechanicznym). Tuning diesli z racji syfiastego paliwa jest dużo bardziej skomplikowany i tylko nieliczni się w to bawią, np. wariat Bear :mrgreen: Ale napewno nie jest gorszy ;)
Przykład: mamy 2.0 turbo diesla i benzyne... ja żeby zrobić 300 KM, wchodzę do sklepu, robię klik klik, montuje, mam i w dodatku mogę być laikiem w tej dziedzinie, w dieslu by tyle osiągnąć trzeba o wiele więcej czasu, zachodu, doświadczenia, wiele prób i błędów ale też w końcu się uda ;)
Ja bym ujął to tak:
- przyrosty do 30%, na plus dla diesla - łatwość osiągnięcia i dużo mniejsze spalanie
- przyrosty pow. 30% - benzyna

Aaa i Bear, nie muszą go wyprzedzać diesle by miał coś zrozumieć, on myśli bardzo prostoliniowo: diesel dla oszczędnych, tuning dla bogatych. A tu nagle ktoś mu mówi o połączeniu jednego i drugiego :mrgreen:
Astra GTC Turbo, Z20LER 200KMSTAGE 3+ 283 KM, 425 Nm, OPC/OPC Line 2, Astra J OPC Seats, COSMO, Panorama, Panacotta, IDS+, Eibach Sportline 50/30 mm, Bi-xenon AFL, HSA, CD70 Navi MP3 CID, GM OPC Ronal 18'' 225/40R18,
---> [External Link Removed for Guests] <---

daniel911

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 21 lut 2013, 22:46
Imię: Daniel
Auto: Astra H kombi
Silnik: 1.9 DTH
Województwo: pomorskie

#30

Nieprzeczytany post autor: daniel911 »

Bear_ pisze:A sorry Daniel :P Zwracam honor :D No ale przynejmniej kolega wie ze AMG i BMW tez wiedza o dieslach :lol: :mrgreen:

:
No właśnie dlatego napisałem że trzeba "ich" poinformować, bo kręcą diesle (nie wiedząc że to "śmieszne" :lol:)
Koniec OT

ODPOWIEDZ