Czy to mozliwe? Astra II G 1.9 TDI?

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Awatar użytkownika
qiuzz

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 27 maja 2013, 21:07
Imię: Dariusz
Auto: Astra II
Silnik: 1.7TD
Województwo: warmińsko-mazurskie

Czy to mozliwe? Astra II G 1.9 TDI?

#1

Nieprzeczytany post autor: qiuzz »

Witam. jestem posiadaczem Astry II 1.7Td 1998 rok, Auto posiada jedynie 68 KM, chcialbym zwiekszyc nieco moc, czytalem i z tym silnikiem nie duzo da sie zrobic, (chyba ze ktos wie o czyms czego nie wyczytalem?) wiec wpadlem na pomysl zeby zmienic silnik.... i teraz pytanie czy wgl jest jaka kolwiek mozliwosc zmieszczenia tego silnika pod maska Astry? Duzo przerabiania? I jak ktos sie orientuje to ile moze wyniesc koszt przekladki, (bez silnika).

z gory dziekuje za odpowiedzi ; )

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6255
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Moim zdaniem bardzo koszt bardzo duzy i problematyczna przekładka

masaman

Astro-maniak
Posty: 1182
Rejestracja: 11 lut 2012, 12:09
Ostrzeżenia: 2
Imię: Piotr
Auto: Vectra B
Silnik: X20DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Rejowiec Fabryczny

#3

Nieprzeczytany post autor: masaman »

a wg mnie swap jak kazdy inny, mi mechanik za swapa krzykną 800zł, to mysle ze bedzie podobnie. Qmpel zmienia 2.0 TDI w mondeo na 2.5 i o zdiwo koszt swapa z silnikiem i wszystkim u niego 2.000 nie przekroczy

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6255
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Przy przekladce silnik z inej marki praktycznie trzeba zaczac od podstaw czyli mocowanie silnika skrzyni dopasowanie pólosi do piast,nie wiem jak samym zawieszeniem ,wzmocnienie hamulców.Spróbuj kolego i zobaczysz czy swap bedzie taki prosty i tani.Nie wspomne o sterowniku i instalacji(tez od podstaw-lutowanie bo orginalnej nie bedzie) bo i tak najmniejszy problem
Ps Trzeba bedzie robic drugie gnazdo obd by diagnozowac silnik
Jesli juz kombinowac to 1.7 Dti lub 2.0Dti

Awatar użytkownika
qiuzz

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 27 maja 2013, 21:07
Imię: Dariusz
Auto: Astra II
Silnik: 1.7TD
Województwo: warmińsko-mazurskie

#5

Nieprzeczytany post autor: qiuzz »

W 2.0 Dti bardzo czesto padają pompy.

Awatar użytkownika
qiuzz

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 27 maja 2013, 21:07
Imię: Dariusz
Auto: Astra II
Silnik: 1.7TD
Województwo: warmińsko-mazurskie

#6

Nieprzeczytany post autor: qiuzz »

Ponawiam.
A jak jest z mocowaniem, elektryką i diagnostyką w 1.7Cdti z Astry H??

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6255
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

cdti to byl montowany 80km a astrze g ale koszta takiego swapu(sam silnik drogi)jeszcze sterownik skrzynia...lepiej kupic inne auto

Awatar użytkownika
qiuzz

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 27 maja 2013, 21:07
Imię: Dariusz
Auto: Astra II
Silnik: 1.7TD
Województwo: warmińsko-mazurskie

#8

Nieprzeczytany post autor: qiuzz »

Wlaśnie ze mi nie chodzi o zmiane samochodu, tylko skleic z tego co mam cos wyjatkowego, interesują mnie konkrety, silniki 1.7cdti faktycznie jeszcze drogie bo koszt 3tysiecy. 1.9 TDI mozna taniej dostac, i on by mnie bardziej interesowal, ale wolalbym cos konretnego przeczytac... konkretna cene takiego swapu, albo najlepiej kontakt do kogos kto sie tego typu projektami zajmuje.

Jarek wlkp

ex-Staff
Posty: 634
Rejestracja: 06 sie 2011, 7:46
Imię: Jarek
Auto: calibra
Silnik: c20let
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Plewiska

#9

Nieprzeczytany post autor: Jarek wlkp »

mym zdaniem wszystko się da ale jeśli koszt 3 tyś za silnik to drogo to odpuść sobie tą zabawę od razu . ARL 1.9tdi ma 150KM można go zrobić na 200KM programem i dobrym dolotem z wydechem w twym przypadku i tak to wszystko od podstaw do zrobienia więc można od razu zrobić to wydajnie. Sam silnik ze sterownikiem plus skrzynia bo oplowata może za długo nie posłużyć więc taniej i zdrowiej będzie w zestawie to wieszać myślę że z 5tyś do tego dolot i wydech to z kolejne 3 koła robota (jak czytam że ktoś swap robi za 800zł to uśmiech na twarzy mi się maluje no chyba że z 1,4 na 1,6 8v to się zgodzę ) . Ludzie przy takim silniku trza rozrząd oleje filtry pozmieniać sprzęgło sprawdzić najczęściej zrobić to generuje koszta. Robocizna myślę że od 4 do 10 tyś w zależności czy to sam silnik i skrzynia czy też zawias heble może napęd na 4koła .Jak chcesz mieć mało spotykaną astrę i stać cię na taka zabawę (z 20-30tyś)to odsyłam do Mickey Garage kraków ma gość poukładane w głowie i rzeczy niemożliwe nie istnieją on sam ma cali z r32 i haldexem i grubo ponad 500KM

Awatar użytkownika
qiuzz

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 27 maja 2013, 21:07
Imię: Dariusz
Auto: Astra II
Silnik: 1.7TD
Województwo: warmińsko-mazurskie

#10

Nieprzeczytany post autor: qiuzz »

I za taką odpowiedz dziekuje ;)

ODPOWIEDZ