Opel Astra G 1.6 8v do 100km

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Awatar użytkownika
szaikan

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 21 cze 2013, 17:13
Imię: Paweł
Auto: Astra G 1.6 8v
Silnik: 1.6 8v
Województwo: śląskie

Re: Opel Astra G 1.6 8v do 100km

#21

Nieprzeczytany post autor: szaikan »

No lat to mam 20 ;) ubezpieczenie na rok to wydatek 600zł wiec nie tak dużo jak bym przypuszczał ;) A silnik to jest Z16SE bo 75 koni na pewno nie ma ;)

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6248
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 113 razy

#22

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

papieju nie kazdy Z16SE ma egr ja miałem wersje bez egr....

papieju

Astro-maniak
Posty: 1547
Rejestracja: 21 lut 2011, 11:23
Ostrzeżenia: 1
Imię: Marcin
Auto: Astra F Caravan, Nubira III kombi
Silnik: C16SE, T18SED
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Włoszczowaa

#23

Nieprzeczytany post autor: papieju »

szaikan pisze:A silnik to jest Z16SE bo 75 koni na pewno nie ma
Cyknij fotkę poglądową
Hybryda X16ZSR i C16SE inside

Jarek wlkp

ex-Staff
Posty: 634
Rejestracja: 06 sie 2011, 7:46
Imię: Jarek
Auto: calibra
Silnik: c20let
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Plewiska

#24

Nieprzeczytany post autor: Jarek wlkp »

głowica podejdzie tylko kanały trza po frezować spasować pompa paliwa fakt do wymiany ale nie sądzę ze bez strojenia i zmiany głowicy będzie przyrost 22 KM prosił bym o wykres przed i po modach. Robiąc auta czasem taki sam silnik w różnych budach pokazuje różne moce na tej samej hamowni czasem jest 268KM czasem 275 a czasem 293 moment też zawsze inny ale zawsze ponad 400nm więc nie ma reguły że zakładasz wsio to samo i moc jakby katalogowa musi wyjść :D . Skoro kolega ma prawko 3 miesiące to na razie życzę dużej ilości kilometrów wielu różnych wyjazdów w różne pogody by zdobyć doświadczenie i w tedy myśleć o zmianie auta na mocniejsze bo nie lubimy oglądać obrazków jakie w niedziele nagrało życie w Poznaniu

masaman

Astro-maniak
Posty: 1182
Rejestracja: 11 lut 2012, 12:09
Ostrzeżenia: 2
Imię: Piotr
Auto: Vectra B
Silnik: X20DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Rejowiec Fabryczny

#25

Nieprzeczytany post autor: masaman »

najważniejsze, to nauczyć się jeździć. Potem myśleć o autach z większą mocą. I niby głupota, ale w zimie, driftowanie na placach to dobra nauka. Mi pare razy ocaliło to nie tyle że życie, ale napewno samochód:)

Awatar użytkownika
radek_n1

Astro-maniak
Posty: 760
Rejestracja: 19 maja 2012, 17:58
Imię: Radek
Auto: Astra h kombi
Silnik: 1.6 105KM + LPG
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Czyżew

#26

Nieprzeczytany post autor: radek_n1 »

masaman pisze:I niby głupota, ale w zimie, driftowanie na placach to dobra nauka.
Trochę off topa zasieję, ale czy wtedy ludzie nie patrzą na Ciebie jak na wariata? Bo czasem jak tak się bawię, bardzo dużo krótszym autem (seicento, ponieważ łatwiej jest je wyprowadzić z równowagi) to tak ludzie na mnie patrzą, jak bym się zaraz gdzieś miał rozbić :roll:, bądź że gówniaż się bawi (czy tam sieczkę zamiast mózgu).

papieju

Astro-maniak
Posty: 1547
Rejestracja: 21 lut 2011, 11:23
Ostrzeżenia: 1
Imię: Marcin
Auto: Astra F Caravan, Nubira III kombi
Silnik: C16SE, T18SED
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Włoszczowaa

#27

Nieprzeczytany post autor: papieju »

Łatwo to na śniegu/lodzie było wyprowadzić Poloneza szwagra :lol:
Hybryda X16ZSR i C16SE inside

masaman

Astro-maniak
Posty: 1182
Rejestracja: 11 lut 2012, 12:09
Ostrzeżenia: 2
Imię: Piotr
Auto: Vectra B
Silnik: X20DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Rejowiec Fabryczny

#28

Nieprzeczytany post autor: masaman »

hehe, moze i sie patrzą, ale naprawde to jest bardzo dobra praktyka. Wtedy mozna wyczuć swoje auto. Na mnie patrzyli się, pare razy i policja się patrzyłą ( mam spory parking przy banku PKO, z 2 wysepkami ) świetne miejsce do "wścikania się".
Średnio z 20minut tygodniowo przeznaczałem na zabawe ;D Efekt? Jechałem autem 80, po ośnieżonej ulicy w środku lasu. Zakręt. Za zakrętem 2 dziki, jeden na poboczu, drugi przechodzacy przez całą jezdnie. Brak czasu na "myslenie" i wpadlem w poślizg. Przypomniała mi się zabawa, ręczny, pare kontr kierownica i auto wyprowadzone. Wiec, moze wścikanie się na placach to glupota, lecz zdazylo mi się ze i matka mi dala kase na benzyne aby poćwiczyć, bo uratowałem zdrowie swojej siostry:)
Koniec OT.

Awatar użytkownika
grzechu86tonie

Astro-maniak
Posty: 1284
Rejestracja: 09 cze 2009, 19:17
Imię: Grzegorz
Auto: byla Astra F jest Astra G
Silnik: 1,4 8v / 1,6 8v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Okolice Ostroleki
Kontakt:

#29

Nieprzeczytany post autor: grzechu86tonie »

tez mam z16se i powiem Ci jak za grosze podniesc moc auta... zdejmij nalepke z tylniej klapy 1.6 kup 1.2 i podmien. Zaden w tej pojemnosci nie podskoczy a nawet 1,4 beda sie dziwic :D
kupie podłokietnik przód astra g

Jarek wlkp

ex-Staff
Posty: 634
Rejestracja: 06 sie 2011, 7:46
Imię: Jarek
Auto: calibra
Silnik: c20let
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Plewiska

#30

Nieprzeczytany post autor: Jarek wlkp »

nie szalał bym tak z takimi podpowiedziami mocniejsze 1,2 ma 75KM i 110NM czas do setki ma tylko o 0,5s gorszy od 1,6 75KM więc idzie powalczyć ;)
Myślę że podstawa to ogarnąć to co się ma pod maską a modyfikację trza dobrze intensywnie przemyśleć podzielić przez portfel
Ja zawsze powtarzam jesteśmy za biedni by wydawać kasę na pierdoły lepiej kupić świnkę skarbonkę odłożyć i zrobić coś co będzie długo cieszyć a nie tylko do pierwszych świateł i przekonać się za nadal 70% aut jest dynamiczniejsza

ODPOWIEDZ