Grill Astra F

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
arab1563

Astro-maniak
Posty: 290
Rejestracja: 10 maja 2013, 13:24
Ostrzeżenia: 1
Imię: Arek
Auto: ASTRA G CARAVAN
Silnik: Y20 DTH
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Grill Astra F

#1

Nieprzeczytany post autor: arab1563 »

Siema mam pytanko, mam zamiar zmienic grill na bez znaczka tylko jest pytanie bo znajduje grille tylko w kolorze czarnym a mam srebrna szczale ile by kosztowalo przemalowanie takiego grilla tylko nie mowcie ze "kup puszke i maluj " bo boje sie ze nie bedzie w tym samym odcieniu, wiec ktos moze sie orientuje ile by cos takiego kosztowalo u lakiernika ??
Obrazek

masaman

Astro-maniak
Posty: 1182
Rejestracja: 11 lut 2012, 12:09
Ostrzeżenia: 2
Imię: Piotr
Auto: Vectra B
Silnik: X20DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Rejowiec Fabryczny

#2

Nieprzeczytany post autor: masaman »

Niewiem, wiem ze zazwyczaj za element, byle jakiej wielkosci u mnie lakiernicy biorą 150-250zł.
Ja ci powiem "Bierz puszke i maluj" a dokładniej bierz wlew paliwa, idź do sklepu z farbami, dobiorą ci IDEALNIE lakier, taki sam odcien, zmatowienie i wogóle.
Dadzą ci szpraj z taką mieszanką. Bierzesz szpraj, malujesz, na to bezbarwny i gitarka:)

Piasek

Astro-maniak
Posty: 124
Rejestracja: 15 sie 2012, 19:39
Imię: Daniel
Auto: Astra F kombi
Silnik: 1,6 8V
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: gdańsk

#3

Nieprzeczytany post autor: Piasek »

wydasz około 200zł za takowe psiknięcie. a tak jak Masaman napisał idziesz do sklepu z lakierami i dorabiają Ci spray pod Twój kod koloru samochodu i wychodzi Cię to z 60 zł. no ale to już zależy jak tam z kasą stoisz i czy chcesz sam coś se podłybać przy swojej Asi i mieć satysfakcję czy wychodzisz z założenia że każdy musi coś zarobić :D

Awatar użytkownika
Mixotic

Klubowicz AKP
Posty: 470
Rejestracja: 26 wrz 2007, 19:43
Imię: Wojtek
Auto: Astra Coupe
Silnik: Z 22 SE
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 2 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Mixotic »

Jak byś chcial mieć porządnie to najlepiej w lakierni bezpyłowej niż w garażu, odkręc gril i zanieś razem z klapką wlewu paliwa razem i negocjuj, lakierowanie samego grila powinno kosztować 150 złotych w najgorszym przypadku . Moja Astra : KLIK
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
Obrazek

masaman

Astro-maniak
Posty: 1182
Rejestracja: 11 lut 2012, 12:09
Ostrzeżenia: 2
Imię: Piotr
Auto: Vectra B
Silnik: X20DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Rejowiec Fabryczny

#5

Nieprzeczytany post autor: masaman »

mixotic, a wg mnie po kij wydziwiać? Możesz sobie w garażu stworzyć miejsce pracy. Żadna filozofia. Oblewasz podłoge roztworem płynu do mycia naczyć/okien z woda, nad głową rozwieszasz sobie albo folie malarską, albo prześcieradło i je też psikasz tym roztworem. W ten sposób tworzysz komorę, ale spójżmy prawdzie w oczy. Wystarczy zamkniete pomieszczenie, z popsikaną podłogą włąsnie płynem i malujesz. Ja swój grill malowalem na dworze, normalnie położyłem sobie na murku i malowałem. Żadnego pyłku. To nie jest taka duża powierzchnia żeby było tak mocno widać różnice.

Jarek wlkp

ex-Staff
Posty: 634
Rejestracja: 06 sie 2011, 7:46
Imię: Jarek
Auto: calibra
Silnik: c20let
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Plewiska

#6

Nieprzeczytany post autor: Jarek wlkp »

już widzę jak jakaś profi lakiernia z kabiną uruchamia ją i za 150zł psika grilla ;) może jeszcze wypoleruje resztę auta i zamontuje go w gratisie ;) . By było to porządnie zrobione to musisz zmatować (papier 2zł ) pod podkład do plastiku nie wiem czy występuje w spraju ja kupuję pod pistolet najmniejsze opakowanie 50zł , podkład 5:1 koszt nie wiem może w spraju jest pewnie z 20 tez lakier 100 mil około 30zł (w spraju góra) jest 50 mil co też powinno starczyć cena podobna lakier bezbarwny w spraju kolejne 20 zł i teraz musisz się zastanowić czy warto się bawić i to wszystko kupić dla tego jednego elementu czy lepiej dać zarobić parę zł komuś chyba że masz jeszcze jakieś wyprawki do porobienia i miejsce na to to życzę miłej zabawy ;)

Awatar użytkownika
Mixotic

Klubowicz AKP
Posty: 470
Rejestracja: 26 wrz 2007, 19:43
Imię: Wojtek
Auto: Astra Coupe
Silnik: Z 22 SE
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 2 razy
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Mixotic »

No cóż, mówie na podstawie własnych doświadczeń,mam lakier jakiś ``trudny`` hehe.Takie drobiazgi można pryskać samemu w domu,nie mam nic przeciw,z kabiną bezpyłową to może przesada .A po co podklad za 50 pln na plastik,wystarczy od sąsiada troche farby pożyczyć podkładowej do płotu,będzie taniej hhehee. Coż , kwestia podejścia, ja mam dość perłowych lakierków. Moja Astra : KLIK
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

Jarek wlkp

ex-Staff
Posty: 634
Rejestracja: 06 sie 2011, 7:46
Imię: Jarek
Auto: calibra
Silnik: c20let
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Plewiska

#8

Nieprzeczytany post autor: Jarek wlkp »

podkład do płoty zostawmy sąsiadowi a jak chcemy by lakier nie pękał po uderzeniu komara :D czy innych większych elementów to użyjmy właściwych zabawek ;)

papieju

Astro-maniak
Posty: 1547
Rejestracja: 21 lut 2011, 11:23
Ostrzeżenia: 1
Imię: Marcin
Auto: Astra F Caravan, Nubira III kombi
Silnik: C16SE, T18SED
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Włoszczowaa

#9

Nieprzeczytany post autor: papieju »

Jarek wlkp pisze:już widzę jak jakaś profi lakiernia z kabiną uruchamia ją i za 150zł psika grilla
Specjalnie może nie, ale można się dogadać i na doczepkę przy okazji lakierowania czegoś w tym samym kolorze mogą prysnąć. Kwestia dogadania i otwartości danej firmy.
Hybryda X16ZSR i C16SE inside

Awatar użytkownika
Kazikk

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 25 lip 2013, 13:44
Imię: Grzegorz
Województwo: Zagranica - UE

#10

Nieprzeczytany post autor: Kazikk »

Kurde, ale lakierowanie samemu to fajna zabawa i przy okazji możesz nauczyć się na przyszłość. Pamiętam, że jak sam sobie pierwszy raz malowałem detale w garażu, to cała sobota zeszła na przygotowania - aczkolwiek samo malowanie jakieś 30-40 minut :D
Odwiedź stronę [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false; i wybierz najkorzystniejsze ubezpieczenie!

ODPOWIEDZ