montaz czujnika temperatury wody

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
laputamadre

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 07 mar 2012, 10:12
Imię: Rafal
Auto: Astra H
Silnik: 1.7 CDTi
Województwo: małopolskie

montaz czujnika temperatury wody

#1

Nieprzeczytany post autor: laputamadre »

Witam, chce założyć czujnik temperatury wody.
Potrzebuje do tego adapter pod czujnik temperatury. Pytanie moje jest jaką średnicę czujnika potrzebuje ? 28mm 30mm 32mm 34mm 36mm 38mm 40mm ?
Pod który wąż najlepiej było by się wpiąć z tym adapterem ?



[External Link Removed for Guests]#" onclick="window.open(this.href);return false;

Jarek wlkp

ex-Staff
Posty: 634
Rejestracja: 06 sie 2011, 7:46
Imię: Jarek
Auto: calibra
Silnik: c20let
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Plewiska

#2

Nieprzeczytany post autor: Jarek wlkp »

myślę że sam musisz sobie odpowiedzieć jaki adapter potrzebujesz sprawdzając jaki ten czujnik cieczy masz. Gdzie go założyć mym zdaniem masz 2 miejsca albo wąż chłodzący turbo albo wyjście na nagrzewnicę

Awatar użytkownika
Barver

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 10 lut 2013, 21:39
Imię: Radek
Województwo: zachodniopomorskie

#3

Nieprzeczytany post autor: Barver »

według mnie montaż takiego czujnika jest nie potrzebny bo jeżeli sprawdzasz co jakiś czas płyny pod maską (to w końcu konieczność i zasjmuje dosłownie minute) to nie powinno się nic zagrzać a jeżeli już chcesz sprawdzić temperaturę wchodzisz w Test-mode i tam prawie wszystko co chcesz.

takie jest moje skromne zdanie, ale kto co woli

mbar

Astro-maniak
Posty: 453
Rejestracja: 14 gru 2011, 14:50
Imię: Marek
Auto: Logan MCV / Opel Karl
Silnik: B10XE
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Żyrardów

#4

Nieprzeczytany post autor: mbar »

Jeszcze lepiej OBD na Bluetooth i aplikacja Torque, tam masz temperaturę wody i inne parametry pracy silnika.
[External Link Removed for Guests]

marioo3

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 11 gru 2013, 19:20
Imię: Mariusz
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Mysłowice

#5

Nieprzeczytany post autor: marioo3 »

Mógłbyś powiedzieć coś więcej na temat tego OBD na BT?? Czy chodzi CI o taki modulik jak np ten na allegro: [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Quakow

V.I.P.
Posty: 877
Rejestracja: 21 gru 2006, 21:30
Imię: Tomek
Auto: Astra J ST OPC Line 160+++
Silnik: A20DTH
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3City
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Quakow »

laputamadre pisze:Witam, chce założyć czujnik temperatury wody.
Potrzebuje do tego adapter pod czujnik temperatury. Pytanie moje jest jaką średnicę czujnika potrzebuje ? 28mm 30mm 32mm 34mm 36mm 38mm 40mm ?
Pod który wąż najlepiej było by się wpiąć z tym adapterem ?



[External Link Removed for Guests]#" onclick="window.open(this.href);return false;
Poczytaj temat o mojej astrze -tam masz zegar jak i czujnik z fotami ;)
----Diagnozy OP-COM-programowanie także ASTRA J---

Awatar użytkownika
canoe

Astro-maniak
Posty: 126
Rejestracja: 30 lip 2012, 20:41
Imię: Andy
Auto: Astra H kombi, Brava 1.2 16V 82KM
Silnik: A16XER
Województwo: warmińsko-mazurskie

#7

Nieprzeczytany post autor: canoe »

laputamadre pisze:Witam, chce założyć czujnik temperatury wody.
Potrzebuje do tego adapter pod czujnik temperatury. Pytanie moje jest jaką średnicę czujnika potrzebuje ? 28mm 30mm 32mm 34mm 36mm 38mm 40mm ?
Ja nie bawiłem się w ten adapter. Normalnie czujnik poprzez folię aluminiową aby był lepszy kontakt cieplny przylożyłem do termostatu za pomoca opaski zaciskowej. Zegar pokazuje mi temp metalowej obudowy termostatu co praktycznie przekłada się na temp. "wody". Drugi czujnik w podobny sposób przymocowałem do obudowy wewnętrznego obiegu wody - rurka z przodu bloku silnika - odzwierciedla to temp. silnika - oleju. Fajnie to chodzi - na zegarach - inaczej w korkach inaczej jak się depnie. Przez to że nie ma tutaj typowego filtra oleju to nie można użyć adaptera, a nie chciąłem psuć bloku silnika. Mi to działa tak jak chciałem i sprawdzałem wskazania z OBD2. A że jak już miałem robić zegary to poszedłem po całości i zrobiłem jeszcze napięcie na zegarze. W jakimś stopnia widzę po napięciu rano jaką aku ma fomę i jak potem wygląda ładowanie w trasie i po podłączeniu większej ilości odbiorników.
Tutaj jak to widać z kabinie. Jestem wysoki więc zegary nie przysłaniają mi widoku.
[External Link Removed for Guests]
Obrazek
Zabawa w ODB2 przez Bluetooth mniej praktyczna wg. mnie.
Ostatnio zmieniony 02 mar 2014, 19:49 przez canoe, łącznie zmieniany 1 raz.

kita

Astro-maniak
Posty: 616
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:19
Imię: Marcin
Auto: BLACK WIDOW
Silnik: X16XEL
Województwo: wielkopolskie
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: kita »

Ja zakładałem dodatkowy czujnik temp wody ponieważ potrzebowałem dodać drugi zegar w słupek oprócz voltomierza. Czujnik zamontowałem w obudowie termostatu. Odwierciłem otwór i nagwintowałem pod czujnik. Temp pokazuję dokładnie sprawdzane z techem
Black Widow [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Astrid

Astro-maniak
Posty: 99
Rejestracja: 20 wrz 2013, 20:49
Imię: Dominika
Auto: Turbo :)
Silnik: Z20LEL
Województwo: śląskie

#9

Nieprzeczytany post autor: Astrid »

canoe dzieki za foto
tez chcialam kurnik ale jak to widze to mi przeszło
ewidentnie kształt deski w Astrze H nie nadaje sie pod te "uniwersalne" obudowy

Marcin070878

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 24 wrz 2011, 19:02
Imię: Marcin
Auto: Opel Astra H
Silnik: 1,7 cdti,74 kW
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Tychy

#10

Nieprzeczytany post autor: Marcin070878 »

Alternatywny wyświetlacz LED temperatury silnika zamiast w/w wskazówkowych

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

Wielkość układu elektronicznego jest troszkę mniejsza niż paczka zapałek, obecna obudowa jest "tymczasowa" aż nie znajdę mniejszej i zgrabniejszej, żeby ją umiejscowić na wzór miejsca obecnej obudowy. Czujnik podpięty(czytaj włożony) niestety do bloku silnika ale za szybko i bezinwazyjnie w jakiś niewykorzystany otwór w okolicy węży nagrzewnicy.

ODPOWIEDZ