Tuning Z16LET

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Awatar użytkownika
strzala6

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 04 kwie 2013, 7:19
Imię: Andrzej
Auto: Astra J Sport
Silnik: A16LET
Województwo: łódzkie

Tuning Z16LET

#1

Nieprzeczytany post autor: strzala6 »

Witam wszystkich.
Przeglądałem forum i znalazłem już wcześniej podobny wątek dotyczący tego silnika, lecz chciałem dokładnie się określić i prosić o szczegółowe rady co jak w jakiej kolejności.

Jestem posiadaczem Opla Astry GTC 1,6 Turbo 180km (Z16 LET) 2008 rok, 85tys. przebiegu.
O modyfikacjach samochodu pomyślałem w momencie kiedy musiałem zrobić wymianę eksplatacyjną kilku rzeczy.
Dotychczas wymieniłem tarcze hamulcowe na EBC Turbo Groove oraz klocki Ferodo, samochód zalałem Motul'em 300V 0W40, zmieniłem felgi na AEZ i oponki ze zwykłych 205/55 R16 na 235/35 R19.

Posiadam budżet wysokości 3tys. złotych na dalsze zmiany.
Myślałem o zmianie dolotu... teraz tylko pytanie - pchać się w stożek, czy tylko zmienić wkład na KN?
Zastanawiałem się też nad wstawieniem BOV'a, wycięciem katalizatora (bez wstawiania strumienicy) oraz dorzuceniem jakiegoś bardziej basowego tłumika.

Ogólnie poza tym zależałoby mi nad zwiększeniem mocy do poziomu mocy 210/220km.

Proszę o waszą opinie co by tu dalej zrobić.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Luki S

Astro-maniak
Posty: 1318
Rejestracja: 01 paź 2008, 19:34
Imię: Łukasz
Auto: GTC Turbo 283 KM Stage 3+
Silnik: Z20LER
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Luki S »

Ogólnie to możesz zrobić wszystko ale na pewno nie za 3 tys ;) Jak byś chciał program + wydech + dolot to 3tys x 2 ;) No i wpierw znaleźć kogoś kto Ci to wystroi, bo wydech to zrobisz wszędzie. Samym programem nie uzyskasz 210 KM, nawet z wydechem, musiałbyś wstawić jeszcze custom IC... No i jeszcze kwestia sprzęgła i dwumasy, szczerze nie wiem ile Twoja może znieść... :roll:

-- 30 wrz 2013, o 02:09 --

Popatrz u Klassena, masz na tacy podane gotowe pakiety mocy od 210 - 350 KM :mrgreen:

[External Link Removed for Guests]
Astra GTC Turbo, Z20LER 200KMSTAGE 3+ 283 KM, 425 Nm, OPC/OPC Line 2, Astra J OPC Seats, COSMO, Panorama, Panacotta, IDS+, Eibach Sportline 50/30 mm, Bi-xenon AFL, HSA, CD70 Navi MP3 CID, GM OPC Ronal 18'' 225/40R18,
---> [External Link Removed for Guests] <---

Jarek wlkp

ex-Staff
Posty: 634
Rejestracja: 06 sie 2011, 7:46
Imię: Jarek
Auto: calibra
Silnik: c20let
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Plewiska

#3

Nieprzeczytany post autor: Jarek wlkp »

ja myślę że w PL można równie dobrze i taniej to ogarnąć Mickey z wydechem cuda zrobi dolot też ładny stworzy a gdyby był kłopot ze strojeniem to GTO z DIGITUM ogarnie bez ale . Fakt że 3 tyś na profi robotę z możliwością rozwoju nie starczy ale można pierw wydech i dolot a strojenie po wpływie na konto

Awatar użytkownika
Luki S

Astro-maniak
Posty: 1318
Rejestracja: 01 paź 2008, 19:34
Imię: Łukasz
Auto: GTC Turbo 283 KM Stage 3+
Silnik: Z20LER
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Luki S »

Ja tylko dałem przykład gotowych "paczek" hehe ;)
No niestety, tam godziny pracv są droższe niż u nas...
Co do GTO to w moim przypadku miał "ale" :mrgreen: Może i w końcu by ogarnął ale musiałbym sobie wtedy jakieś tygodniowe wczasy u Was zrobić :D
Musisz się po prostu zastanowić czego oczekujesz i jakimi funduszami dysponujesz, jak do 3 tys to walnij sobie po prostu program, jak wiesz, że dozbierasz sobie z 1,5 tys więcej, to wtedy jak Jarek pisze, najpierw wydech
Astra GTC Turbo, Z20LER 200KMSTAGE 3+ 283 KM, 425 Nm, OPC/OPC Line 2, Astra J OPC Seats, COSMO, Panorama, Panacotta, IDS+, Eibach Sportline 50/30 mm, Bi-xenon AFL, HSA, CD70 Navi MP3 CID, GM OPC Ronal 18'' 225/40R18,
---> [External Link Removed for Guests] <---

Mruwkaz11

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:57
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Mruwkaz11 »

Witam,ja w przyszlym tygodniu bede ogarnial Chipa i LPG Corse D OPC tam tez chyba Z16LET tylko że 192 km to wam powiem co sie udało zrobić. W BoVa bym sie nie pchał o ople tego nie lubia-i ogolnie to nie zalecane-co do dolotu mialo by to sens ale calosc wraz ze zwiekszeniem srednicy jak i z wiekszym IC badz FMIC-ale czy to gra warta swieczki- jak Luki pisal pozniej w gre wchodzi sprzegło,dwumasa itd...ja bym sie na poczatku na twoim miejscu zajol programem i ewentualnie jakis glosny dolocik zamontowal-i sprawdzil rezulaty.

Jarek wlkp

ex-Staff
Posty: 634
Rejestracja: 06 sie 2011, 7:46
Imię: Jarek
Auto: calibra
Silnik: c20let
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Plewiska

#6

Nieprzeczytany post autor: Jarek wlkp »

jeśli ma być rozwojowo to pierw wydech dolot a strojenie zostawić na koniec co by program ogarniał wszystkie zmiany

Awatar użytkownika
MIRVKP

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 11 sty 2014, 22:18
Imię: MIR
Auto: Astra GTC 2.0 OPC
Silnik: Z20LEH
Województwo: wielkopolskie

#7

Nieprzeczytany post autor: MIRVKP »

A czy ktoś próbował produkty EDS? Do Z16LET są programy na 230KM/330Nm:

[External Link Removed for Guests]

Wiem, że w Insigniach chłopacy testowali i byli zadowoleni z EDS.

Awatar użytkownika
Bear_

Astro-maniak
Posty: 1561
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:47
Imię: Arek
Auto: Astra H Caravan
Silnik: Z19DTH
Województwo: śląskie
Lokalizacja: SBL

#8

Nieprzeczytany post autor: Bear_ »

Ta Pani jeździ na takim "setupie" :)

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Luki S

Astro-maniak
Posty: 1318
Rejestracja: 01 paź 2008, 19:34
Imię: Łukasz
Auto: GTC Turbo 283 KM Stage 3+
Silnik: Z20LER
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Luki S »

Nosi stringi ? :mrgreen:
Astra GTC Turbo, Z20LER 200KMSTAGE 3+ 283 KM, 425 Nm, OPC/OPC Line 2, Astra J OPC Seats, COSMO, Panorama, Panacotta, IDS+, Eibach Sportline 50/30 mm, Bi-xenon AFL, HSA, CD70 Navi MP3 CID, GM OPC Ronal 18'' 225/40R18,
---> [External Link Removed for Guests] <---

Awatar użytkownika
strzala6

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 04 kwie 2013, 7:19
Imię: Andrzej
Auto: Astra J Sport
Silnik: A16LET
Województwo: łódzkie

#10

Nieprzeczytany post autor: strzala6 »

No to tak Panowie.
Odkładałem kase i mam aktualnie prawie 6 tys na modyfikacje. Rozmawiałem z Mickey i za wydech na 2 przelotowych tłumikach plus dolot z ic powiedzial mi 3tys. Tylko czas wykonania 2tyg co mnie troche martwi.

Dalej chcialbym walnac albo sprezyny Eibacha albo wrzucic pakiet opc (zwlaszcza ze i tak zarysowany mam zderzak po ladnej Pani cofajacej na parkingu przed sklepem).

Musze tylko znalezc jeszcze kogos kto mi to wszystko wystroi.

ODPOWIEDZ