Żarówki na biało

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
DareczekSz

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 27 sie 2013, 16:57
Imię: Darek
Auto: Opel Astra F 93' 1599ccm 8v
Silnik: X16sz
Województwo: podkarpackie

Żarówki na biało

#1

Nieprzeczytany post autor: DareczekSz »

witam...
przyszedł mi ciekawy pomysł, aby wyjąć wszystkie orginalne żarówki z zegarów, następnie prysnąć na nie białym spray'em.
wiem, oczywiście, że to nie da takiego efektu jak zastosowanie Paska Diody ale...
czy ktoś próbował kiedyś taką modyfikacje? czy bedzie to jakos wyglądało?

mmarcinicramm

Astro-maniak
Posty: 205
Rejestracja: 10 lis 2011, 10:35
Imię: Marcin
Auto: ASTRA H
Silnik: Z17DTH
Województwo: podlaskie
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: mmarcinicramm »

Nie próbowałem, ale myślę, że barwa nie zmieni się tylko poprostu będą słabiej świeciły. Zamiast pasków diodowych są zamienniki diodowe zwykłych żarówek, ale chyba nie mają homologacji.

Awatar użytkownika
sezam0

Astro-maniak
Posty: 60
Rejestracja: 23 paź 2013, 8:33
Imię: Cezary
Auto: Astra III
Silnik: Z14XEP
Województwo: podkarpackie

#3

Nieprzeczytany post autor: sezam0 »

nie wiem czy to fajnie bedzie wyglądalo. mozesz sprobowac w sumie

jackowiak

Astro-maniak
Posty: 402
Rejestracja: 17 sty 2011, 10:48
Imię: Marek
Auto: opel astra II
Silnik: 1.4 16v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wyszków

#4

Nieprzeczytany post autor: jackowiak »

mmarcinicramm pisze:Nie próbowałem, ale myślę, że barwa nie zmieni się tylko poprostu będą słabiej świeciły. Zamiast pasków diodowych są zamienniki diodowe zwykłych żarówek, ale chyba nie mają homologacji.
kolega dobrze mówi, barwa się nie zmieni a żarówki będą słabiej świecić?
jeżeli chcesz podświetlić licznik na inny kolor polecam żarówki z SMD
w żyłach płynie etylina, zamiast serca jest turbina

DareczekSz

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 27 sie 2013, 16:57
Imię: Darek
Auto: Opel Astra F 93' 1599ccm 8v
Silnik: X16sz
Województwo: podkarpackie

#5

Nieprzeczytany post autor: DareczekSz »

a te SMD będą pasowały tak żeby tylko włożyć i przekręcić czy trzeba sie z tym troche pobawić?
no i oryginalne mają z tyłu: 12/2.0
co z tym oznaczeniem?

mlodygd

Astro-maniak
Posty: 929
Rejestracja: 27 kwie 2009, 23:16
Imię: Filip
Auto: Astra F
Silnik: C20NE
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: mlodygd »

A po co homologacja przy żarówkach w zegarach :D
Pierwszy raz spotkałem się z pomysłem pomalowania żarówek na biało ;)
Ale pomysł nietrafiony, dużo lepiej kupić białe LEDy np takie jak tutaj: [External Link Removed for Guests] i efekt będzie super ;) Najlepiej kupić z płaskim łbem bo lepiej rozpraszają światło niż z okrągłym ;)
W Astrze F masz w zegarach 4 żarówki od podświetlenia, właśnie takie, T5 z cokołem.

mmarcinicramm

Astro-maniak
Posty: 205
Rejestracja: 10 lis 2011, 10:35
Imię: Marcin
Auto: ASTRA H
Silnik: Z17DTH
Województwo: podlaskie
Pomocny: 1 raz

#7

Nieprzeczytany post autor: mmarcinicramm »

DareczekSz pisze:a te SMD będą pasowały tak żeby tylko włożyć i przekręcić czy trzeba sie z tym troche pobawić?
SMD podobno dają więcej światła niż LED. Żeby pasowały musi to być odpowiednik żarówki tej która jest jeśli to T5 to trzeba szukać takiego odpowiednika jeśli W5W to takiego. W nowszych samochodach mogą być problemy z tego typu żarówkami (albo nie świecą albo świeci się kontrolka od przepalonej żarówki), wtedy rozwiązaniem są żarówki CAN BUS LED / CAN BUS SMD.

Awatar użytkownika
Organ18

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 13 gru 2013, 12:20
Auto: Astra F
Silnik: 1600
Województwo: śląskie

#8

Nieprzeczytany post autor: Organ18 »

Jeżeli mogę podzielić się moim doświadczeniem nie mogłem w mojej okolicy dostać żarówek żeby dać do licznika zmienić kolor podświetlenia zegarów ;) Ja mam Smarta i tam jest jak by to powiedzieć ładnie Lipa ponieważ wszystkie żarówki są białe , a ta szybk np. od świateł , kierunkowskazów itd. ona jest pomalowana te żarówki zostawiłem w spokoju jedynie podświetlenie prędkościomierza wykręciłem żarówkę prysnełem w sprayu minią czerwoną żarówke poczekałem jakąś minute na wyschnięcie i wkręciłem dość ciekawie teraz świeci to nie szczyt moich marzeń mocnym czerwonym kolorze ale zmieniłem sobie podświetlenie i jestem dumny . Dużo osób mówiło że takiego czegoś się nie robi ale ja jestem typem człowieka że sam próbuje najwyżej zepsuje haha ;) fajnie z białego podświetlenia zmieniło się na czerwone ;) Teraz mam drugie auto Astre F i planuje też zmienić kolor ;) jak narazie nie mam czasu na zabawy w majsterkowanie ale szczerze Jak ktoś chce sobie zmienić kolor podświetlenia aby się pochwalić że ma inny kolor to zróbcie jak ja farbą w sprayu ;) , a jak chcieli byście mieć pożądny efekt to polecam zakupić niedawno widziałem na allegro oryginalne żaróweczki kolorowe ;)

Awatar użytkownika
Luki S

Astro-maniak
Posty: 1318
Rejestracja: 01 paź 2008, 19:34
Imię: Łukasz
Auto: GTC Turbo 283 KM Stage 3+
Silnik: Z20LER
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Luki S »

Z tego co kojarzę to w AH żarówki zegarów trzeba przelutować a nie przekręcić i żarówki z podanej aukcji nie pasują. I jest z tym dość dużo zabawy... Ale mogę się mylić bo tego nie robiłem. Tak przy okazji SMD to też LED. A pomysłu z malowaniem żarówek nie będę komentował... :roll: Najlepiej może zacznij od pomalowania sobie żarówek w domu na biało i sam sobie odpowiedz na pytanie :D
Astra GTC Turbo, Z20LER 200KMSTAGE 3+ 283 KM, 425 Nm, OPC/OPC Line 2, Astra J OPC Seats, COSMO, Panorama, Panacotta, IDS+, Eibach Sportline 50/30 mm, Bi-xenon AFL, HSA, CD70 Navi MP3 CID, GM OPC Ronal 18'' 225/40R18,
---> [External Link Removed for Guests] <---

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3671
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 141 razy

#10

Nieprzeczytany post autor: nismo »

ja nie polecam diod jakie polecił mlodygd bo w nocy jedynie co będziecie widzieć to ciemność. jedynym najlepszym rozwiązaniem jest dioda na chipie 5050.dioda ta daje 3 razy wiecej stwiała niz podana pod linkiem i ma znacznie większy kat swiecenia. [External Link Removed for Guests]

Obrazek

ODPOWIEDZ