Zwiekszenie mocy astry F cabriolet

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
m2r5

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 21 maja 2014, 10:18
Auto: ASTRA F
Województwo: śląskie

Zwiekszenie mocy astry F cabriolet

#1

Nieprzeczytany post autor: m2r5 »

Witam wszystkich , w planach mam zwiekszenie mocy mojego asterixa jest tam tylko 71km slyszalem gdzies ze da sie nawet o 40 podniesc , bez wymiany silnika , jaki moglby byc tego koszt ewentualnie co trzabobylo by wymienic jak bym chcial to robic sam

Awatar użytkownika
AdrianBDG

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 16 sty 2014, 20:15
Imię: Adrian
Auto: Opel Astra F
Silnik: X16SZR
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz/Niemcz

#2

Nieprzeczytany post autor: AdrianBDG »

Hmmm, po tym co piszesz wnioskuję, że masz silnik 1.6 8V, więc najlepsze co możesz tu zrobić to wrzucenie góry z C16SE, czyli wielopunktowego wtrysku, ale to wiąże się z wymianą wiązki i kompa. Koszt pewnie się zmieści w 1000 zł.
Potem zostaje Ci dolot, ostrzejszy wałek, wydech z przelotem i dobrym kolektorem i to chyba tyle, ale według mnie bardziej się opłaca znaleźć inny silnik, chociażby C20NE.
Moja Astra: [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false; :)

m2r5

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 21 maja 2014, 10:18
Auto: ASTRA F
Województwo: śląskie

#3

Nieprzeczytany post autor: m2r5 »

Dzięki , wlasnie tak yslalem ze wymiana będzie najlepszym rozwiązaniem

Awatar użytkownika
zaki1989

Astro-maniak
Posty: 717
Rejestracja: 10 gru 2011, 14:21
Imię: Łukasz
Auto: Astra GTC
Silnik: 1.9 150KM IDS+
Województwo: mazowieckie

#4

Nieprzeczytany post autor: zaki1989 »

wrzucenie góry z C16SE, czyli wielopunktowego wtrysku, ale to wiąże się z wymianą wiązki i kompa. Koszt pewnie się zmieści w 1000 zł.
Potem zostaje Ci dolot, ostrzejszy wałek, wydech z przelotem i dobrym kolektorem i to chyba tyle, ale według mnie bardziej się opłaca znaleźć inny silnik, chociażby C20NE.
to już można spokojnie celować w XE

Pamiętam jak kolega sie interesował swapem do lanosa to koszt z robotą wynosił około 2500zł..

Oczywiście byleby dobry silnik dorwać, a i koszt pewnie wrośnie, bo IMO jak już silnik na wierzchu to nie ma co oszczędzać na uszczelkach za kilkanaście pln, i trzeba zrobić solidną generalkę, dzięki czemu przez kilka następnych lat przyjdzie tylko olej wymieniać ;)
Astra GTC, 1.9 DTH, IDS+, DPF off, customowy kolektor dolotowy ~ 170KM :)

Awatar użytkownika
AdrianBDG

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 16 sty 2014, 20:15
Imię: Adrian
Auto: Opel Astra F
Silnik: X16SZR
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz/Niemcz

#5

Nieprzeczytany post autor: AdrianBDG »

Dlatego według mnie najtaniej i najrozsądniej byłoby wrzucić C20NE bo te silniki są proste jak budowa cepa a części są bardzo tanie, a C20XE to już droższa zabawka, ale coś za coś :D
Moja Astra: [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false; :)

kermitpowraca

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:57
Imię: Waldek
Auto: astra f cabrio
Silnik: X18XE
Województwo: mazowieckie

#6

Nieprzeczytany post autor: kermitpowraca »

ja nie widzę sensu inwestowania w mały silnik jeśli nie chodzi o motor sport i nie ogranicza Cię grupa ale jeśli nie to pieniądze wsadzone w przeróbkę małej jednostki napędowej nigdy nie będą tak cieszyły jak duże skoki mocy w dużych motorach :) no jeszcze jedna kwestia może chcesz komuś udowodnić że mały też może ale moim osobistym zdaniem nie ma sensu :)

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

Wrzucaj odrazu conajmniej C25xe. Nie baw się w półśrodki. Ewentualnie C20let.

m2r5

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 21 maja 2014, 10:18
Auto: ASTRA F
Województwo: śląskie

#8

Nieprzeczytany post autor: m2r5 »

Podjade jeszcze do gości co u mnie w Sosnowcu zajmują się tylko oplami zobacze co oni podpowiedzapod powiedzą , naradzie pieniądze a felgi przeznaczone a następnie bederealizowal raczej te roboty z silnikiem

Awatar użytkownika
zaki1989

Astro-maniak
Posty: 717
Rejestracja: 10 gru 2011, 14:21
Imię: Łukasz
Auto: Astra GTC
Silnik: 1.9 150KM IDS+
Województwo: mazowieckie

#9

Nieprzeczytany post autor: zaki1989 »

Nie ma sensu kupować teraz felg jak chcesz się zająć silnikiem..

wstawisz mocniejszy motor, więc przydałyby się lepsze heble, i nagle okaże się że półroczna felga nie wchodzi na zacisk..

C25xe jak dla mnie nieopłacalne.. ma tylko 20KM więcej a jest sporo cięższe, tak więc przyspieszenie będzie na prawie identycznym poziomie..

c20xe jest najlepsze pod względem moc/koszty ne jest słabe i tylko odrobinę tańsze niż xe..

Z LETem taka Astra lata, ale silnik kosztuje już bardzo dużo, a i roboty jest o wiele więcej..
Astra GTC, 1.9 DTH, IDS+, DPF off, customowy kolektor dolotowy ~ 170KM :)

ODPOWIEDZ