Chipowanie ?

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Awatar użytkownika
olek11

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 23 maja 2014, 13:01
Imię: Aleksander
Auto: ASTRA H
Województwo: łódzkie

Chipowanie ?

#1

Nieprzeczytany post autor: olek11 »

Ahoj Oplowicze :) Chciałbym abyście doradzili mi czy ten cały ChipTjuning jest opłacalną zabawą, ostatnio poważnie zastanawiam się nad kupnem auta, ale właśnie biorąc pod uwagę możliwość późniejszego zchipowania silnika. Czytałem dużo o wszelkich wadach, zaletach (np. tutaj [External Link Removed for Guests]) ale nie ma to jak pomoc na forum, ludzi którzy mają praktyczne doświadczenie. Żeby nie było wątpliwości, chciałbym aby osoby które miały z tą zabawą do czynienia, powiedziały mi czy gdyby miały drugi raz taką okazję to chipowały by swój samochód, czy raczej unikały tego jak ognia. Dzięki, pozdrawiam i szerokości :D

Awatar użytkownika
spark

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:20
Imię: Piotr
Auto: Astra G
Silnik: Z20LET
Województwo: lubelskie

#2

Nieprzeczytany post autor: spark »

Ja u siebie mam wgrany program i nie żałuję. Samochód pali tyle samo paliwa a frajda z jazdy jest sporo większa. Musisz brać pod uwagę że wolnossącej jednostki nie z chip-ujesz a nawet jeżeli to przyrost będzie minimalny. Zostają tylko auta z turbo :)

Awatar użytkownika
venturek

Astro-maniak
Posty: 1011
Rejestracja: 12 lut 2011, 8:45
Imię: Marcel
Auto: Astra F Kombi
Silnik: x16sz
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: venturek »

spark bzdura, przyrost 5% to sporo jak na jednostkę wolnossącą a na tyle można liczyć przy chipie.
[External Link Removed for Guests] <- FB FunPage ;)

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

wolnossacej benzyny to nie za bardzo jest co chipowac. za wiele nie da sie tam zrobic. Paliwa nie podlejesz bo ma byc mieszanka stechio. kąt zapłonu tez nie wyprzedzisz bo i tak ECM go wyprzedza do granic mozliwosci. Mozna sciagnac nieco kaganiec na obroty i tyle sie ugra.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Michal17464

Astro-maniak
Posty: 163
Rejestracja: 16 sty 2011, 12:44
Imię: Michał
Auto: Asterka
Silnik: 1.6
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Śwignajno Małe

#5

Nieprzeczytany post autor: Michal17464 »

Spark a jak wygląda przyrost mocy ? :) Szykuje się na ten samochód i jak wszystko pójdzie dobrze to może w pon. wtorek będę miał i chce chipnąć go troszkę :)
Michał17464 <Rozpędzać się jest łatwo,ale zatrzymać możesz nie mieć już okazji...>

Awatar użytkownika
venturek

Astro-maniak
Posty: 1011
Rejestracja: 12 lut 2011, 8:45
Imię: Marcel
Auto: Astra F Kombi
Silnik: x16sz
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: venturek »

Moc, bardziej zainteresuj się wzrostem momentu obrotowego w cywilnym pojeździe daję więcej radości niż moc.
[External Link Removed for Guests] <- FB FunPage ;)

Michal17464

Astro-maniak
Posty: 163
Rejestracja: 16 sty 2011, 12:44
Imię: Michał
Auto: Asterka
Silnik: 1.6
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Śwignajno Małe

#7

Nieprzeczytany post autor: Michal17464 »

Tak wiem spytałem ogólnie jaki jest przyrost i koni i momentu.Mam już diesla po chipie więc coś tam wiem na ten temat :) ale dzięki za zwrócenie uwagi
Michał17464 <Rozpędzać się jest łatwo,ale zatrzymać możesz nie mieć już okazji...>

Awatar użytkownika
Firael

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 11 cze 2014, 21:02
Imię: Kuba
Auto: Astra H
Silnik: 1.8
Województwo: małopolskie

#8

Nieprzeczytany post autor: Firael »

Chłopaki a moglibyście mi powiedzieć jakie są plusy a jakie minusy chipowania w benzynie? (1.8 140km.) Jestem zielony w temacie chiptuningu i chciałbym abyście pomogli oswoić z tym tematem, bo z tego co wiem to chyba jest jakaś różnica pomiędzy chipem z benzynie a dieslu.

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

generanie chipuje sie jednostki z doladowaniem. Wolnnosace nie ma co chipowac. Chipowanie to zmiana w mapie sterujacej by wiecje podlac plaiwa i wiecej powietrza podpompowac. JAk sama nazwa mowi wolnnossacy czyli powietrza dostaje tyle ile zassa sobie sam czyli nie ma regulatora od powietrza wiec nie ma mozliwosci zwiekszenia mocy.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Darco16v

Astro-maniak
Posty: 450
Rejestracja: 17 lip 2011, 16:19
Imię: Darek
Auto: Tigra-A,Celica2ZZ-GE
Silnik: 2.0 16V/1.8 VVTL-i
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań/Berlin

#10

Nieprzeczytany post autor: Darco16v »

Wolnossaka nie ma sensu. Te 5% z niego to po tygodniu przestaniesz odczuwać. Auto doładowane jaknajbardziej można i polecam ale nie w dziwnych firmach i gotowcem tylko magika który z czyta mapę i na niej zrobi korekty. Wtedy to ma sens. Druga sprawa to moment obrotowy idzie w górę bo same KM to nie wszystko.
Podłubane 1.8 ,tigra z wyposażeniem ponadfabrycznym ;)

ODPOWIEDZ